תיאום ציפיות

תכונות שונות שיש לבדוק בחומר המוזרק לפני שמזריקים:

 1. רמת הרמה של השפה העליונה.
 2. רמת נפח – בכמה רוצים להגדיל את השפתיים.
 3. רמת האלסטיות – לחומרים שמחזיקים זמן רב, יש אלסטיות גבוהה יותר.
 4. רמת הקושי בשפתיים – מומלץ לשים חומר רך ונעים למגע.

בהרבה מרפאות אסתטיות, משתמשים בחומרים זולים על מנת לחסוך בעלויות. לרוב מספיק מזרק אחד בשביל להגיע לתוצאה מספקת, אך כאשר החומר זול ולא איכותי, לא מספיק מזרק בודד ולרוב מזריקים יותר מדי חומר כדי ליצור נפח, שהחומר בכלל לא מותאם לשפתיים. לעיתים קורה גם ההיפך- חומר בעל רמת נפח גבוהה מאוד, מזריקים כמות קטנה, מקבלים תוצאה מלאכותית, לא יפה שגם לא תחזיק הרבה זמן ברוב המקרים.בנוסף, שימוש בחומרים זולים מעלה את הסיכוי לסיבוכים ותופעות לוואי.

 

אנו במרפאות מוסקונה, שמים דגש רב על יצירת שפתיים מושלמות ולכן מתאימים לכל אחת את המוצר האידאלי בשבילה, על מנת ליצור שפתיים מושלמות. שפתיים דקות וארוכות מצריכות טיפול שונה משפתיים עגולות. כמו כן, יש להתאים את החומר לתיאום ציפיות הלקוחות. ישנן לקוחות המעוניינות בשפתיים עבות ומודגשות המצריך חומצה היאלרונית סמיכה יותר, וישנן לקוחות המעוניינות בשפתיים עדינות ולשמור על מראה עדין. ולהן נתאים חומר בעל סמיכות דלילה יותר.

לשפתיים יש חשיבות גבוהה בפנים הנשיות ולכן, בבואנו ליצור את השפתיים המושלמות יש להתייחס למבנה האנטומי של השפתיים המורכב ממספר אלמנטים חשובים.

7 האלמנטים שאנו בוחנים בכדי ליצור שפתיים מושלמות מלאות ונחשקות

 1. זוויות הפה
 2. גבול השפתיים
 3. קשת קופידון
 4. פילטרום
 5. מרקם חלק של השפתיים
 6. צניחת שפה
 7. שפתיים סימטריות ובשרניות

1. זוויות הפה

עם השנים זוויות הפה נוטות לצנוח כלפי מטה. זוויות הפה נתפסות כביטוי לשמחת חיים. זוויות פה הנוטות מטה משדרות עצבות ,פסימיות ועייפות. בעזרת הזרקה מדויקת לזווית הפה, ניתן לשנות את הכיוון כלפי מעלה ובכך לשנות את הנראות של האדם. מאדם המשדר עצבות לאדם המשרד אופטימיות ושמחת חיים. בנוסף, הזרקה בזווית הפה יכולה להקטין את הקמטים הנזולאביים (ציידי האף), קמטי ציידי הפה, וגם את קמטי המריונטות (מציידי הפה מטה). כפי שניתן לראות בתמונה, קווי המריונטה – נקראים גם "קמטי אכזבה" הקמטים נוצרים בעיקר בשל נפילה של הלחיים שיכולה להופיע כבר סביב גיל שלושים. ישנם מקרים שכדאי לשלב הזרקת חומר מילוי להרמת הלחיים או מילוי ישירות לאזור.

על מנת לקבל תוצאה אופטימלית, אנו משלבים בטיפול מילוי השפתיים גם טכניקה מיוחדת של הזרקת בוטוקס להרמת זווית הפה. במקרים קשים יותר ניתן לבצע מתיחת פנים .

2. גבול השפתיים

המעבר מעור בהיר למרקם האדום של השפתיים, הגבול יוצר את התיחום ובכדי לייצר שפתיים משורטטות, יש להדגיש את גבול השפה העליונה הנקרא  Vermilion border עם חומרי מילוי, בכדי להעניק מראה צעיר ומושך יותר.

גבול שפתיים משורטט יותר מונע משפתון לברוח מהשפתיים לעור.

3. קשת קופידון

הינו אחד מכמה תווי פנים אשר קיבל שם יווני ומתייחס לקימור באמצע השפה העליונה. הקימור נקרא כך בגלל הצורה אשר דומה לקשת קופידון, בשל האמונה שגברים לא יכולים להתנגד לקשת שפתיים של אישה. עד היום, נשים משתמשות בליפ- ליינר,  מבריק או שפתון להדגיש את קשת הקופידון שלהן. הקימור המתמשך עד לכיוון האף יכול להיות מוגדר ומודגש ע"י הזרקת חומצה היאלרונית לתוכם.

4. פילטרום

בלט עור המחבר בין השפה העליונה לבסיס האף. טיפול עמודות philtrul מהווה חלק אינטגרלי של התחדשות השפה.
אצל נשים צעירות, נהוגה הזרקה משולשת – מילוי קטן בבסיס ה philtrum.
(תמונה א). אצל נשים בוגרות יותר, יש צורך בהזרקה לכל אורך העמודות, בשל הקמטים והצניחה בעור. (תמונה ב). 

5. מרקם חלק של השפתיים

המילוי מיועד להחליק קמטוטים קטנים ולא רצויים בשפתיים, הזרקת חומצה היאלרונית היא בחירה מצוינת כדי לשפר את הגודל והצורה של השפתיים שלך בכדי לתת לך מראה חלק, טבעי וצעיר.

6. צניחת שפה

עם השנים השפה התחתונה צונחת ולכן צריך לעבות אותה על מנת להשאירה בשרנית ומלאה בדומה להגדלת שדיים לאחר נפילת חזה.

7. שפתיים סימטריות ובשרניות

לפי Golden Ratio יש לשמור על יחס בין השפתיים ליצירת מראה טבעי. היחס המקובל הוא שפה עליונה 1 שפה תחתונה 1.6  (בדומה לתמונה).
לפני עשור ראינו יותר ביקוש לשפתיים מיוחדות כדוגמת ילידי אפריקה ואסיה אצלם היחס הוא קרוב יותר ליחס של 1:1. המפורסמות בעלות שפתיים פרופורציונאליות ומלאות אפשר למצוא את אנג’לינה ג’ולי וסקרלט ג’והנסון, והיו כאלו שאף רצו יותר (מראה הברווז) שפה עליונה גדלוה מהתחתונה משמעותית עם זאת, גודל זה לא מתאים לכל אחת! ובשנים האחרונות אנחנו רואים אט אט חזרה שהגישה התהפכה, ואם נשים בעבר רצו שפתיים גדולות מאוד, כיום מרבית הנשים שואפות לשפתיים טבעיות יותר, מלאות ומעוצבות יותר בדגש על סימטריה בין צדדי השפה במצב סטטי ובחיוך, הרבה נשים מגיעות למרפאות מוסקונה על מנת לתקן אסימטריה כתוצאה ממצב מולד או כתוצאה מהזרקה כושלת במקום אחר, בגובה השפה או בעובי השפה כיום הדרישה יותר לשפתיים פרופורציונאלית וסימטריות ופחות לשפתיים ענקיות.

יש להסתכל על כל הפנים ולהתאים את הגודל הנכון למטופלת. זהו אחד השיקולים החשובים ביותר העומדים בפני הרופא וכאן חשוב לבחור ברופא בעל ניסיון רב ומיומנות, אשר יודע להסתכל על כל הפנים ולהתאים את היחס הנכון לקבלת שפתיים מלאות וטבעיות. כמובן תוך תיאום ציפיות עם הלקוחה.

בנוסף לכך בעיצוב שפתיים אנחנו משתמשים ב-4 סוגים שונים בכדי להגיע לתוצאה מושלמת – האחד לנפח משמעותי, השני לעיצוב לבניית מסגרת של השפתיים, השלישי לתוצאה ארוכת טווח יותר והרביעי עדין לשמירה על המראה. הטיפול מתאים בכל גיל, גם בגילאים מתקדמים.

גם לנשים מבוגרות מגיע שפתיים יפות !
עם השנים, השפתיים מתרוקנות. ניתן לעכב את תהליך ההתרוקנות והזדקנות ע"י מילוי עם חומצה היאלורונית מתאימה. לרוב נשים מבוגרות מבקשות תוצאה טבעית ועדינה ולכן נתאים להם חומר רך ועדין. ישנם מקרים שהשפתיים מאוד דקות ויש צורך בשני מזרקים.

בתמונה: תהליך עיצוב שפתיים בשיטת 7 האלמנטים של אורי מוסקונה. שלב אחר שלב, לאישה שעם השנים שפתיה "התרוקנו".

הידעתם?

 • הגורם העיקרי להזדקנות העור הינו חשיפה לשמש. 
 • העור מתחדש כל 27 יום. 
 • ניתן להבחין בתהליך הזדקנות העור החל מסביבות גיל 25-27.
 • 80% מקרני השמש חודרות דרך עננות קלה. 
 • גורמים נוספים התורמים להזדקנות העור כוללים סבון נוקשה, אמבטיות ומקלחות ארוכות וחמות.

שאלות ותשובות בנוגע לעיבוי שפתיים

 • עיבוי שפתיים (או מילוי שפתיים) מתייחס לפעולה לא ניתוחית שמטרתה להקנות לשפתיים מראה מלא וחושני יותר. בשנים האחרונות, הרצון לשפתיים מעוצבות כמו שחקניות קולנוע ודוגמניות (כדוגמת ג'סיקה בייל, מוניקה בלוצ'י, קים קרדשיאן ואדריאנה לימה) גדל. עיצוב ועיבוי שפתיים דורש מיומנות וטכניקה על מנת ליצור את 7 אלמנטים: גבול שפתיים, קשת קופידון- המשולש בשפה העליונה, פילטרון -שני הקווים היורדים מהאף כלפי השפה העליונה. הניסיון הרב שרכשנו במשך השנים, מאפשר לנו להגיע לתוצאות מדהימות.

  עוד לקריאה בהרחבה אודות 7 אלמנטים ליצירת שפתיים מושלמות

 • עיבוי שפתיים מיועד לנשים צעירות עם שפתיים דקות ולנשים בוגרות יותר עם דלדול של הרקמה השומנית התת עורית בשפה.

 • עיבווי שפתיים ניתן לבצע מגיל 16 באישור והסכמת ההורים כמובן.

 • לא, צריך לבוא עם אחד ההורים בשביל לבצע את ההזרקה בשפתיים.

 • קיימים שני סוגים של חומרים:

  • חומרים זמניים – נעלמים אחרי  18 -6 חודשים תלוי בסוג החומר, ביניהם קולגן וסוגים שונים של חומצות היאלורוניות.
  • חומרים קבועים – נשארים לתמיד ואינם נעלמים החומר היחיד הוא סיליקון  / שמן סיליקון.


  חשוב להתאים את סוג החומצה למבנה השפתיים, לשפתיים דקות וארוכות נזריק חומר שונה מאשר לשפתיים קצרות. ההתאמה תלויה בכמה רוצים לעבות וכמה רוצים לבנות מסגרת, כמה רוצים לגרום להרמת השפה העליונה וצניחת השפה התחתונה .
  לפני שיפורטו חומרי ההזרקה הנפוצים, נקדים ונציין שאין שום חומר הנחשב מושלם.
  החומרים האידאליים הם אלו ללא תופעות לוואי, שאינם נספגים ונשארים לתמיד וכמובן זולים במחירם. עד היום לא המציאו חומר הזרקה מסוג זה. לפני שתחליטו על טיפול מסוים, חשוב שתדעו את היתרונות, החסרונות ותופעות הלוואי של כל חומר המשמש להגדלה או עיבוי שפתיים.

 • לא מומלץ לנשים בהריון לבצע הזרקות. לנשים המניקות ניתן לבצע בתנאי שהן לא מניקות 24 שעות לאחר ההזרקה. במידה ואת סובלת מהרפס יש לקחת תרופה מניעה לפני ואחרי הטיפול. במידה ויש הרפס שהתפרץ – יש לדחות את התור.

 • כאשר משתמשים בחומר המתאים לשפתיים שלך ברוב המקרים אין צורך ביותר  ממזרק אחד. במרפאות מוסקונה אנו מבצעים זאת בשני שלבים : ביום הייעוץ ולאחר כשבועיים בביקורת את יתרת החומר.

 • חומרים זמניים הם סוגים שונים של חומצות היאלורניות (רוונאס, טיוסאל, ג'ובידרם, סטילאז', בולוטרו ורסטילן).  מדובר בחומר הדומה לחומר טבעי שנמצא בגוף ולכן אין צורך בביצוע טסט רגישות. יש תופעות לוואי נדירות, אך קיימות ומתבטאות בתגובת רגישות יתר שברוב המקרים חולפת עם הספיגה המלאה של החומר מהגוף.
  מבחינת חומרים קבועים קיים חומר אחד ויחיד: סיליקון נוזלי. מוצר זה נמצא בוויכוח תמידי בין הרופאים. חלקם מתנגדים לו בצורה קיצונית ואחרים טוענים שמדובר במוצר מצוין ובטוח. כיום פחות פופולארי להזריק סיליקון, היות וחומרי ההזרקה הזמניים השתפרו ונהיו איכותיים יותר.

 • הסיליקון שנמצא כיום בשוק הוא חומר בעל דרגת ניקיון גבוהה, סטרילי ביותר, המשמש בעיקר להזרקה בתוך העיניים במקרים של היפרדות רשתית. החומר מיוצר בגרמניה ובארה"ב ומאושר ע"י משרד הבריאות בארץ החל משנת 1998. בתקופה שקדמה לכך נעשה שימוש בחומר אחר שיוצר בתנאים לא סטריליים במקומות מפוקפקים. לצערנו, הרופאים הבודדים שהזריקו מוצר זה גרמו לסיבוכים לא מעטים עקב שימוש בחומר לא איכותי וטכניקות הזרקה לקויות. סיבוכים אלו, הגם שמדובר בכ–20 חולים סה"כ בארץ, גרמו לרושם השלילי שיש להזרקות סיליקון.

 • הזרקת סיליקון למטרות אסתטיקה מאושרת ע"י משרד הבריאות בארץ החל משנת 2000. המצב החוקי בארה"ב דומה מאוד לזה הקיים בארץ. סיליקון נוזלי אמנם אינו מאושר ספציפית להזרקה למטרות אסתטיות אבל לפי החוק האמריקאי (השונה מזה הישראלי) אין בכך צורך. בארה"ב חומר כלשהו אשר קבל אישור למטרה כלשהי ברפואה, מאפשר שימוש בו ע"י כל רופא בהתאם לשיקול דעתו שימוש – off label אי לכך ובהתאם לחוק האמריקאי שאושר בשנת 1997, מספר גדול ביותר של רופאים אמריקאים מזריקים סיליקון – מוצר זהה לחלוטין למוצר שאושר בארץ באופן חוקי ומקבלים תוצאות טובות ביותר.

 • השיטה המקובלת כיום פותחה ע"י רופא עור אמריקאי, ד"ר אורנטריך, בעל ניסיון בעשרות אלפי מטופלים. בשיטה זו, מותר להזריק עד 1 CC סיליקון בכל הזדמנות. ההזרקה נעשית בפיזור נרחב – במספר מוקדים ובכמויות מזעריות בכל פעם (מיקרו טיפות). כל מיקרו טיפה נעטפת מיד ע"י רקמה צלקתית המונעת תזוזה ונדידה של הסיליקון, לכן מלוי נאות של אזור המיועד להזרקה עלול לקחת מספר חודשים. היתרון העיקרי בשיטת עיבוי שפתיים זו, הוא  בכך שיש זמן להתרגל לתוצאה הסופית לאחר ירידת הנפיחות ולא להיגרר למצב של הזרקת יתר. את החומר המוזרק קשה מאוד להוציא.

 • עלולה להיות תגובה לגוף זר. תגובה זו בד"כ זמנית כאשר נעשה שימוש בחומרים זמניים, אבל עלולה להיות קבועה ללא אפשרות טיפול טובה בעת השימוש בסיליקון. התגובה מתבטאת בנפיחות של השפה והופעת גושים, ועלולה להופיע גם שנים אחרי הטיפול. למזלנו, התופעה נדירה מאוד – 5,000 –  10,000 מקרים.

 • בהחלט כן, לפי שיטת 7 האלמנטים ניתן לתקן אסימטריה ולעצבן מחדש ע"י הוספת נפח והדגשת קווי המתאר. ישנם מקרים שהאסימטריה נובעת משרירי החיוך ובמצב כזה יש צורך לשלב גם הזרקת בוטוקס.

 • כמובן, התוצאה חייבת להיות אסתטית ומתאימה לפנים. השיטה ההדרגתית לטיפול עיבוי שפתיים מאפשרת שליטה מלאה בנקודה זו ומונעת הגדלת יתר שממנה אין נסיגה.

 • השימוש בהזרקות סיליקון הולך ומתרחב בעולם, לאור הבטיחות הרבה של המוצר והתוצאות הטובות המתקבלות. נעשה שימוש בסיליקון נוזלי גם בתחומים אחרים.

  • טיפול בחולי סכרת – סיליקון נוזלי מוזרק לכף הרגל בחולי סכרת בכדי למנוע סיבוכים של פצעים כרוניים.
  • טיפול בבעיות בסוגרים – סיליקון נוזלי מוזרק לחולים עם בעיות בספיקה של הסוגרים בפי הטבעת.
  • טיפול בחולי איידס – סיליקון נוזלי מוזרק לחולי איידס לטיפול בדלדול של רקמת השומן.
  • רפואת עיניים – סיליקון נוזלי מוזרק ע"י רופאי עיניים לתוך העין במקרים של הפרדת רשתית.
  • שימוש בכירורגיה פלסטית ומגוון ניתוחים פלסטיים
  • הצערת הפנים – ישנם רופאים המזרקים סיליקון נוזלי למטרת מילוי קמטים . הזרקת סיליקון בפנים פחות מומלצת ואף מסוכנת. לקריאה מה כן מומלץ היכנסו.
  • עיבוי שפתיים – סיליקון נוזלי מוזרק למטרת מילוי שפתיים.
 • כן, אנחנו בין המרפאות הבודדות בישראל שיש לה מספיק ניסיון וידע לדעת להתמודד עם בעיה זו. עדיין צריך לדעת שהזרקת חומצה היאלרונית באזור יכולה לעורר את הסיליקון וליצור גושים. אמנם לא קרה לנו מקרה כזה עד היום, אך בספרות המקצועית ובמחקרים מציינים שיכול להיגרם בסיכויים נמוכים.

 • כן, אפשר לנסות לשפר. במרבית המקרים במרפאות מוסקונה מצליחים להזריק מסביב חומצה היאלרונית, ובכך מונעים את מראה הגבשושיות. במידה והגבשושיות מאוד גדולות ניתן להוציאן בניתוח. על מנת לדעת מה הפתרון המתאים בשבילך, מומלץ להגיע לייעוץ באחד מסניפי מרפאות מוסקונה.

 • עד היום (2021) במרפאות מוסקונה בוצעו עשרות אלפי הזרקות בשפתיים – מעל 30,000  מטופלות. בשנים האחרונות הרוב המכריע מזריקות חומצה היאלרונית בשפתיים. למרפאות מוסקונה יש ניסיון של מעל 15 שנים. התוצאות האסתטיות מצוינות ושביעות רצון המטופלים גבוהה ביותר. אחוז הסיבוכים אפסי ועד היום לא נגרם סיבוך בלתי הפיך.

 • התשובה היא כן. במקרה של קמטוטים מעל השפה, אפשר לטפל ולתת פתרון ראוי כאשר קמטוטי השפה ניתנים ליישור על ידי פעולת מתיחה של עור השפה. ניתן לשפר באמצעות חומצה היאלרונית. בעבר היה יותר נפוץ פילינג כימי או שיוף שפה. לקריאה בהרחבה קמטוטים מעל השפה העליונה והתחתונה

 • כן יתכן ואת צריכה לבצע ניתוח הרמת שפה. לקריאה בהרחבה 

גלריית תמונות – עיצוב שפתיים מושלמות