חומרי מילוי להצערת הפנים

אזורי מילוי אפשריים:

למידע מקדים ראו מאמר בנושא חומרי הזרקה

חומצה היאלרונית

החומר השכיח ביותר להצערת עור הפנים במילוי קמטים הינו חומצה היאלרונית, ג'ל סמיך הדומה מאוד לחומר טבעי המיוצר בגופנו. כיום מרבית חומרי ההזרקה האיכותיים בקטגוריה זו מכילים לידוקאין, חומר אלחוש המרדים את האזור ובכך מאפשר הזרקה ישירה של החומר ללא הזרקה מקדימה של חומר הרדמה. ישנם רופאים המעדיפים לחסוך ורוכשים בנפרד חומצה היאלרונית וחומר הרדמה ומערבבים את החומרים יחד, דבר היכול לגרום לזיהום במידה ולא מבוצע כהלכה.

כמו כן, במידה ויחס החומרים לא טוב, האזור לא מורדם מספיק והמטופל/ת ירגישו את כאב ההזרקה.

מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלרונית

כשמדובר בקמטים עמוקים באזורי הפנים, כדוגמת צדי האף, נמלא את השקעים ע"י הזרקה באזור הקמט מתחת לעור, וגם כדי ליצור עור חלק ונעים למגע. נמלא את השקע כלא היה ובסיום ההזרקה יהיה ניתן לראות את התוצאה ושהקמט נעלם. בד"כ תוצאת ההזרקה נשארת בין שנה לשנתיים, תלוי באיכות החומר, אזור ההזרקה וידיו המיומנות של הרופא המבצע.

מילוי נפח:

הזרקות למילוי נפח לצורך פיסול פנים: עיצוב עצמות הלחיים נחשב להזרקה מתקדמת יותר היות ויש צורך בהזרקה עמוקה יותר, מדודה, לשכבה תת עורית. במידה וההזרקה לא מבוצעת כהלכה, תתכן בצקת. מומלץ להגיע לביקורת לאחר כשבועיים. כוח הגרביטציה משפיע גם על הפנים ומושך אותם כלפי מטה, אחת הדרכים להתמודד עם התופעה ללא ניתוח היא באמצעות עיבוי עצמות הלחיים. חשוב לציין כי מדובר באחת הפעולות הרגישות והבולטות ביותר בפנים. הזרקה לא טובה תפגע בפרופורציות הפנים ותגרום למראה לא טבעי, לצערנו, רואים לא מעט נשים עם מראה לא פרופורציונלי, פנים נפוחות מאוד.

ישנן שתי סיבות עיקריות למקרים כאלו:

א. אי שמירה על יחס הפנים כאשר מזריקים יותר מידי חומר בעיבוי עצמות הפנים מקבלות מראה מנופח מידי, יש לזכור הגבול ממראה טבעי ויפה למראה עשוי דק מאוד, ולכן יש צורך במיומנות ובידיים טובות.

ב. נשים עם עור נפול מאוד הצריכות לבצע ניתוח מתיחת פנים ובמקום זאת הציעו להן את הפתרון של עיבוי עצמות. בשביל להרים את הפנים יש להזריק כמויות גדולות הגורמות לפנים מלאות וחוסר פרופורציה.

3 דברים חשובים לקבלת תוצאה טובה:

  1. התאמת החומר
  2. טכניקת הזרקה
  3. ניסיון וידע הרופא המזריק

התאמת החומר האידיאלי בשבילך

במרפאות מוסקונה שמים דגש על הקניית מראה טבעי, על מנת להתאים לך אישית את חומרי ההזרקה המתאימים לתווי הפנים שלך. אנו עובדים עם מספר רב של חומרי הזרקות של חברות שונות. כיום, החומצות ההילרואוניות מתקדמות מאוד, ישנם חומרים המקנים יותר נפח, ישנם חומרים המקנים אפקט הרמה ויש חומרים שהם יותר אלסטיים. היות ויש לנו ניסיון רב של מעל 15 שנים בתחום ההזרקות, נדע להתאים בדיוק רב לפי מבנה הפנים, סוג העור ורקמת השומן את החומר האידאלי בשבילך לכל אזור. 

במרפאות מוסקונה, ברוב אזורי הפנים אנו משתמשים בלפחות 4 סוגים שונים של חומרי הזרקה לאותו אזור, רק בשביל להגיע לתוצאה האידאלית בשבילך.

טכניקת ההזרקה

כל הרופאים במרפאות מוסקונה עובדים באותן שיטות וטכניקות הזרקה, שיטות אלו הועברו על ידי אורי מוסקונה – מנכ"ל ומייסד תחום ההזרקות במרפאות מוסקונה, עם ניסיון של מעל 15 שנים, תחת הקפדה על איכות וסטנדרטים גבוהים. בין היתר, אורי מוסקונה פיתח את שיטות ייחודיות כגון: 7 האלמנטים לעיצוב שפתיים, יישור והרמת גבה ללא חוטים וללא ניתוח ופיסול פנים בשיטת מוסקונה.

ניסיון וידע הרופא המזריק

במדינת ישראל כל רופא יכול להזריק, אך אנו שואפים לתוצאות טבעיות, צמצום הסיכוי בתופעות הלוואי והסיכונים, ולכן כל הרופאים במרפאות מוסקונה הינם מנתחים פלסטיים (התמחות 6 שנים ), או בשלב ההתמחות לקראת הסיום. חשוב מאוד להכיר את המבנה האנטומי של הפנים. היכן כל עצב, כלי דם ושריר עובר בשביל להימנע מסיבוכים ולמקסם תוצאות.

אזורי מילוי אפשריים

1. מילוי רקות (צידי העיניים): במשך השנים אנו מאבדים את רקמת השומן התת עורי ויש ירידה בעובי העור. אומנם הירידה מתאפיינת בעיקר באזור הלחיים, אך היות והרקות הן המשך אנטומי של פסגות עצם הלחי, יש לתת מענה גם לאזור זה למיקסום התוצאה. איבוד נפח באזור הרקות גורם למראה מבוגר, כחוש ולא בריא.

כיצד לדעת האם אני צריך/ה מילוי באזור הרקות?
במידה והעור שמעל הרקות הינו דק, שקוף וישנם שקעים שמתחילים לבלוט, יש לבצע הזרקת מילוי באזור. במקרים שיש שקע עמוק, ניתן לראות חוסר פרופורציות בתווי הפנים ואף לראות שקצה הגבה החיצוני מתקפל לכיוון השקע.
התרוקנות נפח באזור הרקות מאופיין בעיקר אצל אוכלוסייה עם עור דק, וגם אצל העוסקים בפעילות ספורטיבית מואצת, רצי מרתון, בודי בילדינג וכל אלו שירדו משמעותית במשקל.
תוצאה: נראית באופן מידי. השינוי ניכר ברקות מלאות, סימטריה בפנים-המשך עצם הלחי וגם בהרמה ויישור קצה גבה נפולה.
כמה זמן? בדרך כלל  מעל שנה
כמות? לרוב מזרק אחד של חומצה היאלרונית לכל צד אידאלי לקבלת התוצאה.

לפני                                                                אחרי

2. הרמה ויישור גבות: מדובר בתחום החם ביותר כרגע בתחום ההזרקות. טרנדי ביותר אצל נשים צעירות מגיל 23 ומעלה, המבקשות לפתוח את הפנים ולהרים את הגבה. באמצעות טכניקה ייחודית שאנו מבצעים במרפאות מוסקונה, ניתן בהצלחה להגיע לתוצאות יפות וטבעיות.

לפרטים נוספים הכנסו לקישור ושאלו את היועצת בביקור הבא שלכם אצלנו.

 

3. עיצוב עצמות לחיים: עצמות לחיים גבוהות ומלאות מקנות לפנים מראה סימטרי, שופע, צעיר ורענן יותר. אצל נשים מבוגרות, עיצוב עצמות הלחיים בא לתת מענה לנסיגת עצמות הפנים, שינוי בפיזור השומן וירידה בגמישות העור, עקב הפחתה ברמת הקולגן. אצל נשים צעירות עיצוב הלחיים מקנה מראה רזה יותר, מחדד את קו הלסת ויוצר מראה של פנים משורטטות. עיצוב הלחיים כולל הרמה והדגשה של מבנה עצמות הלחיים באמצעות מילוי בחומצה היאלרונית סמיכה.

תוצאת תהליך עיצוב לחיים הינה תוספת נפח לעצמות הלחיים, תיקון מסוים של צניחת העור הקיימת באזור הלחיים, שיפור הקמטים העוברים מאזור כנף האף לזווית הפה וקבלת מראה אחיד והמשכי באזורים תחת העיניים והלחי.

לקריאה בהרחבה: עיצוב עצמות לחיים.

 

4. מילוי שקעים מתחת לעיניים – חומצה היאלורונית ייחודית לטיפול ממוקד מתחת לעיניים: אזור העיניים נחשב לאזור הרגיש ביותר בפנים, במרפאות מוסקונה מעדיפים לטפל בו באופן שונה משאר האזורים, ובחומר ייעודי לאזור שקעי העיניים. השקעים מתחת לעיניים מאופיינים בעור דק וחוסר בבלוטות שומן ולכן יש צורך בטיפול בחומצה היאלרונית ייחודית לאזור זה. כיום, ישנו חומר מוצלח והמתקדם ביותר לשקעי העיניים לתיקון טבעי.
מדובר בפורמולה מורכבת המאחדת שלושה מרכיבים טבעיים הפועלים בשיתוף פעולה: חומצה היאלרונית, חומצות אמינו ואנטי אוקסידנטים. שלושת אלו, כמובן, מכילים גם לידוקאין לאלחוש כאב.
שילוב שלושת המרכיבים מקנים תוצאה מדויקת ואופטימלית לאזור העיניים. בשל הרגישות הגבוהה באזור, חשוב לבצע את ההזרקה אצל רופא מיומן בעל ניסיון. יתכן ולאחר ההזרקה, האזור יהיה נפוח ורגיש ימים/שבועות.
ההבדל בחומצה היאלרונית המוזרקת לאזורים השונים נעוץ בסמיכות החומר, עומק הקמט ומיקומו.
זהירות: יש להיזהר מחומרי הזרקה לא איכותיים ומדוללים. יש סיכוי גדול יותר לזיהומים ותוצאת ההזרקה נשמרת לפחות זמן.

 

5. פיסול אף ללא ניתוח: כיום ניתן לבצע פיסול באף ללא ניתוח, באף ראשוני וגם באפים לאחר ניתוח אף כושל. למרפאות מוסקונה יש ניסיון רב גם בפיסולי אף מורכבים וקשים. מדובר במקרים שהאף שקוע ובאמצעות מילוי, ניתן למלא את השקע, לשפר את זווית האף ואף ולהרים מעט את קצה האף. יש לזכור שמדובר בתוצאה זמנית שמחזיקה לפחות כשנה- שנה וחצי . לקריאה בהרחבה פיסול אף ללא ניתוח.

 

6. מילוי צידי האף (נזולביאל): קמטי הנזולביאליים הם למעשה הקמטים היורדים מצדי האף עד לזוויות הפה. כאשר קמטים אלו עמוקים, הם עלולים לשוות לפנים מראה עייף. לרוב, זהו אחד האזורים הנפוצים ביותר להזרקה . קמטים אלו נוצרים מאיבוד רקמות שומן באזור. בעזרת טיפול פשוט, ניתן למלא קמטים אלו, התוצאה מידית וחזרה לשגרה מהירה. לעיתים מומלץ לשלב מילוי עצמות לחיים לקבלת תוצאה מקסימלית.

7. מילוי אזור צידי הפה והשפתיים: זוויות פה נפולות עלולות לשוות לפנים מראה כעוס ועצוב. קיימות שתי סיבות לזויות פה נפולות: סיבה ראשונה היא כתוצאה מכיווץ של שריר הלסת התחתונה, הנקרא שריר קצוות הפה ואז ניתן להזריק בוטוקס לשיתוק שריר זה. הסיבה השנייה קשורה להזדקנות וכתוצאה מכך נוצר דילול רקמות. כדי להשיב את הזוויות למקומן, משתמשים לעתים קרובות בחומרי מילוי מחומצה היאלורונית. לקריאה בהרחבה: הזרקות בצידי הפה עיצוב שפתיים.

כיום רוב הזרקות בשפתיים מבוצעות באמצעות חומצה היאלרונית, חומר זמני ולא סיליקון שהוא חומר קבוע. מטרת ההזרקה הינה להעניק מראה מלא וחושני לשפתיים. אזור השפתיים נחשב אזור רגיש ביותר, בעל רקמות שונות מרקמות עור הפנים, ולכן החומר נספג מהר יותר. לאחר ההזרקה, השפתיים נפוחות ותוצאה סופית מתקבלת לאחר שבוע/שבועיים, כאשר הנפיחות יורדת. גם פה חשוב מאוד להבין את חשיבות הצורך להשתמש בחומרים איכותיים. לא פעם מגיעות אלינו נשים שהזריקו במקומות אחרים בשביל לחסוך כמה מאות שקלים ומצטערות על כך. הטענה העיקרית הנה חוסר השביעות רצון מהתוצאה. החומר נספג מהר ונעלם לאחר כחודש חודשיים. יש לזכור שמדובר בפנים שלך ולפעמים הזול בסופו של דבר יוצא יקר. הטענה השנייה, מראה מלאכותי. גם בשפתיים יש לשמור על פרופורציה בין השפה התחתונה לעליונה במטרה לקבל מראה שופע סקסי וטבעי. לקריאה בהרחבה: מילוי שפתיים.

  

8. מילוי קווי מריונטה: קווי המריונטה הם למעשה קמטים היורדים מזוויות הפה עד הסנטר ועלולות לשוות לפנים מראה כעוס ואף עצוב. ניתן להעלים קמטים אלו באמצעות חומרי מילוי ייעודיים בהליך קצר והתוצאה מידית. 

 

9. מילוי סנטר: מבחינה אסתטית, סנטר אידיאלי צריך להיות עגול או מרובע אבל בולט קדימה במידה מספקת לפחות עד לקו דמיוני ישר, היורד מהמצח כלפי מטה. הסנטר יוצר את פרופיל הפנים ואת קווי המתאר שלהם, ולכן ישנה החשיבות רבה למבנה שלו. מילוי סנטר הינו תהליך פשוט ומהיר יחסית. תוצאותיו מידיות ומרשימות.

 

10. קו לסת, הקמט מעל הסנטר ונפח הסנטר: קו לסת תחתונה מודגש הוא סימן לצעירות ורעננות המאופיין בעור הדוק וקווים חדים. אצל גברים קו לסת מסותתת ומרובעת הוא סימן לגבריות ונחשב למושך יותר.
כיום, ניתן לראות גברים וגם נשים צעירות המעוניינות בלסת מודגשת וחדה יותר כשל גל גדות או בר רפאלי. גם נשים מבוגרות יותר אשר חשות כי עם הגיל חל רפיון באזור קו הלסת, דבר המקנה לפנים מראה "פני בולדוג", מגיעות לבצע טיפול של הידוק וחידוד קו הלסת. בנוסף לכך, עם השנים יש לסנטר נטייה לעלות כלפי מעלה ולכן על מנת להוריד את הסנטר, במרפאות מוסקונה מזריקים בקמט מעל הסנטר אשר עושה 2 פעולות: טשטוש הקמט והורדת הסנטר כלפי מטה למראה צעיר יותר.
לקריאה בהרחבה: עיצוב קו לסת וסנטר.

 

11. מילוי תנוך האוזן: גם תנוכי האוזניים מאבדים נפח עם הזמן. החשיפה לשמש גורמת לקמטים, ענידה של עגילים כבדים לאורך השנים גורמים למשיכה מתמדת של התנוך. התוצאה הנראית לעין הינה תנוך אוזן בעל מראה מדובלל עם חור מאורך. תיקון התנוך באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית מעניק באופן מידי מראה צעיר, מלא ונטול קמטים. הפעולה היא קצרה ופשוטה, אך דורשת התאמה של חומרי מילוי סמיכים, בעלי גמישות גבוהה.

 

12. צוואר: נשים רבות מזניחות את אזור הצוואר ומשקיעות רק באזור הפנים. קמטים באזור הצוואר עלולים להסגיר את הגיל ואף להקנות מראה מבוגר יותר. אזור הצוואר מתחלק לשניים: הקמטים כתוצאה משרירי הלסת, רצועות בולטות של שריר הצוואר הפלטיסמה וקמטים רוחביים הנקראים  Necklace Line מצד ימין לשמאל, ניתן לטפל בשני סוגי הקמטים לרוחב באמצעות חומצה היאלרונית ולאורך כלפי מטה באמצעות הזרקת בוטוקס. ובכך להחליש את פעולת הכיווץ. גם כאן הפעולה מחזיקה 3-4 חודשים.לקמטי הרוחב במרפאות מוסקונה עלו על פתרון ייחודי: שילוב של חומצה היאלרונית, חומצות אמינו וקלציום

 

13. מחשוף החזה – דקולטה: במשך השנים אזור החזה ניהיה דק יותר, יבש יותר וגם מתאפיין בירידה באלסטיות.

 

14. מרקם העור הפנים – כיום, ישנן חומצות היאלרוניות דלילות המכילות קולגן, פפטידים, קלציום וחומצות אמינו המתאימות לשיקום, אלסטיות, מניעת יובש וריענון עור הפנים.

חומצה היאלרונית מחיר מומלץ

כיום יש מעל 180 חברות חומצות היאלרוניות כאשר רוב השוק נשלט על ידי 5-6 חברות גדולות. החברות המתקדמות בעולם הינן לרוב חברות אמריקאיות או חברות אירופאיות ותיקות. ישנם חומרים המתאימים יותר לקהל הצעיר וישנים חומרים המתאים יותר לקהל המבוגר. ישנן רמות שונות של אפקט הרמה, אלסטיות וצמיגות.

לכל חברה יש קו מוצרים, כ5 -6 מוצרים כאשר החומר הדליל ביותר הנו הזול. ככל שהצמיגות עולה, כך גם המחיר. באזורים כמו שפתיים ושקעי עיניים, נהוג להשתמש בחומרים עדינים יותר. באזורי נפח יש צורך בחומרים צמיגיים יותר. המחיר נקבע לפי כמות החומר- כמעט אצל כל החברות, גודל המזרק המקובל הוא 1.CC אך יש  גם חברות המחזיקות חצי מזרק 0.5 CC ,1.2 CC  , 1.5 וגם 3 סיסי . 

כאשר שואלים כמה עולה או מה המחיר, מומלץ לשאול כמה זמן התחייבות לתוצאה שמחזיקה. ישנם חומרים זולים מאוד הנחשבים ללא איכותיים במיוחד, הן בתוצאה והן בזמן שנשארים. לדוגמה, אם מישהי משלמת 1300 ₪ לשפתיים, שהתוצאה נשארת לחודש חודשיים, מה שאומר שהיא צריכה לחדש לפחות שלוש פעמים בשנה. יוצא לה 3600 ₪. מעבר לזמן, זמן ההחלמה ולכאב שכל פעם עוברת, היא משלמת הרבה יותר ממקום המתחייב לשנה בסכום נמוך מכל המכלול.

צפו בפרק על מילוי קמטים בתוכנית The New Selfie