מה ניתן לבצע בפיסול אף ללא ניתוח?

 • תיקון בליטות – דבשת בולטת כלומר הסוואה של עצם בולטת ע"י מילוי שקע מעליה או מתחתיה (ראה בהמשך איור 1)
 • יישור עצם האף ע"י מילוי לכל אורך האף (ראה בהמשך איור 2)
 • הרמת קצה האף – ע"י מילוי הבסיס מתיחת העור כלפי מעלה
 • מילוי שקעים בצידי האף
 • תיקון אסימטריות – בד"כ לאחר ניתוח אף כושלים

הסבר מפורט יותר יינתן בייעוץ

צפו בפרק על פיסול אף בתוכנית The New Selfie

 

למי פיסול אף מתאים?

 • מתאים למי שחושש/ת מניתוח.

 • מגיל 14 באישור ההורים, למי שעדיין לא הגיע לגיל האידאלי לניתוח אף (16-17 שנים)

 • לאחר ניתוח אף כושל

 • מתאים לפני אירוע – זמן החלמה מינימלי.

יתרונות פיסול האף בהזרקה ביחס לניתוח אף

 • סיכונים ותופעות לוואי מינימליות וזמניותבידיים מיומנות, הסיכונים הם מזעריים כמו נפיחות, אדמומיות. במידה וטכניקת ההזרקה לא נכונה, עלול להיווצר שטף דם שיכול להוביל לנמק אם לא מטופל כהלכה.
 • ללא זמן החלמה – התאוששות מהירה וחזרה לשגרה למעט פעילות ספורטיבית  
 • תוצאה מיידיתניתן לראות ישר לאחר ההזרקה את האף החדש. 
 • ניתן להמיסבמידה ולא אוהבים, (נדיר מאוד) ניתן להמיס באמצעות חומר הילרונידאז ולחזור לאף הקודם.
 • לחוששים מניתוח או הרדמההרבה מטופלים שלנו באים תחילה לבצע פיסול אף בהזרקה מחשש מהתוצאה או מההרדמה. חלקם מחליטים לאחר שנה וחצי/שנתיים לבצע ניתוח אף במקום פיסול אף, מתוך רצון לתוצאה טובה יותר.
 • פעולה הפיכה – במקרה של שימוש בחומצה היאלורונית (ניתן להמיס בחומר סותר).

חסרונות פיסול אף מול ניתוח אף

 • לא מתאים לכולםבפיסול אף אנחנו מוסיפים כמויות זעירות של חומר ובכך בעצם מגדילים אותו. בראייה מרחוק מקבלים תחושה שהוא קטן יותר כי הוא בעצם מעודן יותר, אך מי שיש לו קצה רחב, גדול, או נפול מאוד או נחיריים גדולים ולא סימטריים, עדיף לו לבצע ניתוח אף. 
 • לא פותר בעיה נשימתית או נחירותהיות וההזרקה מתבצעת מעל עצם האף, לא ניתן לתקן מחיצות ולשפר איכות נשימה או נחירות.
 • תוצאה זמנית – תלוי בחומר המוזרק. במרפאות מוסקונה אנו מתחייבים לפחות לשנה. ישנם מקרים שמחזיק אפילו 4-5 שנים, תלוי בחומר המוזרק.

 

הבחירה היא אצלך 

היות ובמרפאות מוסקונה ישנם מומחים בניתוחי ובפיסולי אף, ניתן לבוא לייעוץ להתרשם ואז להחליט מה הכי מתאים לך.
במידה ותחליטי לבצע פיסול אף, ולאחר מכן לבצע ניתוח אף במרפאותינו, נתחשב בך במחיר, היות ואת כבר לקוחה שלנו
😊 

אילו חומרי הזרקה מתאימים לפיסול אף?

ניתן לעצב את האף בהזרקה של חומצה היאלורונית או של קלציום הידרוקסיאפטייט (רדיאס או רניו) או חומצות חלב ותאית (אלנסה). 

חומצה היאלורונית – חומר ההזרקה השכיח והפופולארי ביותר, נמצא בשוק שנים רבות, עליו בוצעו מחקרים רבים ונחשב לבטוח מאוד עם מינימום תופעות לוואי.  עם זאת, ישנן חברות רבות בשוק ומומלץ לשאול באיזה חומר הרופא משתמש, ולוודא שהוא מאושר משרד הבריאות. התוצאה בפיסול אף נשארת לרוב מעל לשנה ועם הזמן יורדת בהדרגתיות. מומלץ לבצע חידוש ברגע שמרגישים שהאף מתחיל לחזור לקדמותו. לא חייבים שכל החומר יעלם על מנת לחדש את פיסול האף. 

יתרונה העיקרי של החומצה היא, שניתן להמיס את החומר במידה ואת לא מרוצה מהתוצאה או שחלילה מתפתח סיבוך. היא הפיכה וניתן להמיסה במיידי. לפני ההמסה יש לבצע טסט לראות שאין רגישות היאלורונידאז (hyaluronidase) . בדרך כלל מי שרגיש לחומר זה, רגיש גם לדבורים.

רדיאס: הוא בעל מבנה כימי עמיד וסמיך יותר מחומצה היאלורונית (המורכב מסידן ותאית), ולכן מתאים לקמטים עמוקים, וכמו כן, השפעתו נשמרת למשך זמן ארוך יותר. הזרקת "רדיאס" (חומר המכיל קלציום הידרוקסיאפטייט), מאושר FDA, תחזיק מעמד כשנתיים. חסרונו שלא ניתן להמיסו, מתאים יותר לאנשים הבטוחים ברצון השינוי מראה האף, אנשים לאחר ניתוח כושל או לאחר שבר/מכה באף. לקריאה בהרחבה על רדיאס

אלנסה – מורכב מחומרים טבעיים, חומצות חלב ותאית. נחשב חדש יחסית, עוד לא נערכו הרבה מחקרים עליו ויכול להחזיק עד לארבע שנים. דומה בטיבו לרדיאס רק עם עמידות גבוהה יותר. גם את אלנסה לא ניתן להמיס ובמידה ולא מרוצים מהתוצאה, יש לחכות שהחומר יתמוסס לבד.

התאמת החומר האידאלי בשביל האף שלך

במרפאות מוסקונה משתמשים ב4 סוגים שונים של חומרים לפיסול אף.

במהלך השנים צברנו ניסיון רב בפיסולי אף. המלצתינו לאנשים המבצעים זאת בפעם הראשונה, היא  להתחיל עם חומצה היאלורונית ולא רדיאס או אלנסה כך שבמידה ולא אוהבים יש דרך חזרה וניתן להמיס. 

אנו מתאימים לך את החומר האידאלי בשבילך, במידה והטיפ, קצה האף שלך נופל מאוד, נמליץ לך על חומר בעל אפקט הרמה גבוה יותר. במידה ויש לך סטיה עמוקה, נתאים לך חומר לתיקון סטייה. במידה ויש לך שקעים עמוקים נתאים לך חומר למילוי שקעים. מעבר לכך, ניתן לבחור חומר המחזיק יותר או פחות זמן. היות ואנו משתמשים בחומרים איכותיים, אנו מתחייבים לתוצאה שמחזיקה לפחות שנה. 

איור 1

 טכניקת הזרקה – תהליך פיסול אף אצל מנתחים פלסטיים

עיצוב אף אורך כ-15-30 דקות. לפני טכניקת הזרקת פיסול אף, נסיר את האיפור ונחטא את האף והפנים. לאחר מכן, נמרח חומר מאלחש בדומה לאמלה, רק חזק יותר, על מנת להרדים את האזור ולהנעים את חווית פיסול האף. לאחר כ10 דקות נתחיל בטיפול. פיסול אף מבוסס על החדרה של חומר המילוי הנבחר, בנקודות אסטרטגיות באף, במטרה להסתיר ליקויים כמו : דבשת בולטת מאוד (איור 1) או להרים אזורים אחרים כמו קצה האף, ולהשיג צדודית הרמונית. (איור 2) הטכניקה מושתת על הזרקה מינימלית של חומרי מילוי, אשר מרחיבים את הרקמה ומאפשרים תיקון של ליקויים ופגמים בגב האף או שינוי היקפי האף.

איור 2

תופעות לוואי

א. ידוע שחלק מחומרי ההזרקה גורמים לתופעות לוואי , כמו רגישות בעור עם תגובה אלרגית בעור. השכיחות של תופעות אלו תלויה ישירות בסוג החומר ובמחירו. חומרי ההזרקה הזולים מאופיינים ע"י אחוז גבוה יותר של תופעות לוואי. במרפאותינו אנו עובדים אך ורק עם חומרי הזרקה ייעודיים להזרקה באף ולכן גם המחירים גבוהים יותר. חשוב לא להתפתות למחיר הזרקה זול לפיסול אף, יש לכך משמעות רבה. הטיפול באלרגיה/זיהום – מטופל באנטיביוטיקה, המסת החומר ואם צריך בסטרואידים ונוגדי אלרגיה.

ב. הסיבוכים הנוספים האפשריים קשורים לטכניקת ההזרקה ומאופיינים בבעיות רציניות כמו פגיעה באספקת הדם של האף עקב כניסה של החומר המוזרק לכלי הדם. האף נחשב לאחד האיברים בגוף האדם עם אספקת דם טובה ועושר גדול של כלי דם. בכדי להימנע מהזרקה לכלי הדם ולגרום לסיבוכים קשים, יש צורך במיומנות טכנית וידע אנטומי רב של מבנה האף, אספקת הדם שלו והיחס בין חלקיו השונים (עור עצמות סחוסים).במידה ויש נמק עורי, יש צורך לטפל במיידיות בחומר ממיס.

בצקות ושטפי דם – חולפים מעצמם לאחר כשבועיים. ניתן לזרז את ספיגתם על ידי ראש מורם (בשכיבה במיטה על שתי כריות), קומפרסים חמימים, קומפרסים של מלח אנגלי, מריחת שמן ארניקה וקרם, כדורי ארניקה ועוד.

הכנה לפני ההזרקה עשרה ימים לפני ההזרקה

מומלץ להפסיק לנטול תרופות / תוספי מזון הגורמים ל״דילול דם״, עשרה ימים ימים לפני ההזרקה (אדביל, נורופן, נקסין, שמן דגים, כדורי שום, כדורי אומגה 3, כדורי כורכומין ועוד).
במקרה של מחלה או כאבים ניתן לנטול כדורים שאינם גורמים לדילול כגון: אופטלגין ואקמול.

מחיר פיסול אף

עלות הזריקות לפיסול אף תלויה בסוג, כמות החומר המוזרק ובמורכבות הבעיה. ישנם חומרים המחזקים שנה ויש גם את רדיאס המחזיק שנתיים.

לאחר ההזרקה

את התוצאה ניתן לראות ישר לאחר ההזרקה 🙂 . בסיום התהליך תקבע לך ביקורת לעוד כשבועיים שלושה מיום ההזרקה. יתכן שבביקורת יהיה צורך להוסיף מעט חומר היות ויש ירידה בנפיחות/בצקות לאחר ההזרקה.

מומלץ לשים קרח למנוע נפיחות ,ניתן לשטוף את הפנים  ולהתרחץ לאחר הטיפול. במידה ויש בצקות, ניתן למרוח טראומיל.

על מנת לשמור על התוצאה יש להימנע: מפעילות ספורטיבית, שהייה בחום כגון: סאונה או ג'קוזי כ 24 שעות, לשים משקפיים ואיפור 24 שעות. במידה ויש כאבים ניתן לקחת כדור משכך כאבים. במידה ויש שאלות נוספות , חום או נפיחות קיצונית, אודם או כאב מתגבר מומלץ ליצור קשר עם המתאמת האישית או הרופא המטפל שלך להמשך טיפול והגעה לביקורת.

שאלות נפוצות לגבי פיסול אף

 • לכל אדם החושש מניתוח ומעוניין בכל זאת בעיצוב אפו. לפציינטים שכבר עברו ניתוח אף בעבר וסובלים משקעים ו/או חוסר סימטריה.

 • ניתן לבצע החל מגיל 14 באישור ובליווי אחד ההורים או אפוטרופוס .

 • בדרך כלל לא ניתן לפסל אף בלייזר. קיימים מצבים חריגים בהם מתפתחות בלוטות ואודם על האף (רינופימה), בהם ניתן לצרוב את עור האף בלייזר (פילינג לייזר אבלטיבי) ולגרום לו לגדול מחדש באופן אחיד יותר.

 • כחלק מרמת השירות הגבוהה שאנו מציעים במרפאות מוסקונה, אנו מתחייבים לזמן התוצאה : פיסול אף בהזרקת חומצה היאלורונית, מחזיק מעמד כשנה-שנה וחצי , תלוי בחומר שאתם בוחרים. החומצה מתפרקת באופן טבעי ונמוגה בהדרגתיות לאחר כשנה שנה וחצי. ישנם מקרים שלאחר שנתיים ויותר. הלקוחות לרוב חוזרים לחידוש לאחר כשנה שנה וחצי שרק מתחיל לנסוג להם החומר.

 • כן, ניתן לבצע עיצוב אף באף רחב. תיתכן שהתוצאה לא תיתן שיפור מקסימאלי, אך יראו שיפור, על ידי יצירת שכבה על עצם האף אנחנו יוצרים שכבה נוספת דקה ובכך נותנים תחושה שהאף נהיה דק יותר. כמובן שאפים רחבים מתאימים יותר לניתוחי אף.

 • מי שמחפש תוצאה קבועה הפתרון האידאלי בשבילו היא ניתוח אף בשבו ניתן לסדר את כל האף, טיפ, נחיריים גבנון ואף נשימה. לא כל מיני "פטנטים חדשים" כמו החדרת חוטים בשביל להרים את האף.

 • בדומה לשאר פיסולי הפנים, אצל גברים נלך על מראה משורטט יותר, ישר וחד בדומה למיתולוגיה היוונית, בעוד אצל נשים נלך לרוב למראה מעודן יותר.

גלריית תמונות – פיסול אף