תהליך ההזדקנות באזור הגבות והעיניים

עם השנים, צונחות הגבות כלפי בעיקר בחלקן החיצוני מטה, והרי שאינן מורמות כמו בעבר – התוצאה היא מראה פנים עייף ומבוגר יותר. עם מפתח עין צר והפרעה לשדה הראיה בעיקר בצידי העיניים.

סיבות אפשריות לצניחת הגבות:

 1. מחסור בכמות הקולגן והאלסטין: עם השנים אנחנו מייצרים פחות ופחות קולגן והאלסטין, כתוצאה מכך עור הפנים כולל אזור הרקות והגבות מאבדים  מהאלסטיות ומהמוצקות אשר משפיע על צניחת אזור הגבות.
 2. איבוד סידן: סידן הינו חלק הכרכי לשימור העצמות בגופינו, עם השנים העצמות נחלשות כולל ארובת העין כתוצאה מכך תיתכן צניחה של העפעפיים וגם של הגבות.
 3. היחלשות שרירי הפנים: כחלק מתהליך ההתבגרות הטבעי של הגוף, שרירי הפנים שלנו נחלשים, וביניהם גם שרירי המצח – כתוצאה מכך נוצרת צניחה של העפעפיים וגם של הגבות.
 4. ירידה באיכות השומן: הידלדלות בכמות השומן שנמצא מתחת לגבות.

ישנן מספר שיטות להרמת גבות

הזרקת בוטוקס

יש לזכור שחומר זה גורם אך ורק לשיתוק שרירים באזור ההזרקה ובמילים אחרות לצניחה של האזור המוזרק. הזרקה מתוחכמת של החומר בהתחשב באנטומיה המדויקת של השרירים בפנים מאפשרות לקבל הרמה של הגבות בחלקן החיצוני בשילוב של העלמות הקמטים במצח.
הזרקה נוספת של בוטוקס בצידי העפעף העליון מתחת לגבה משחררת ומשתקת את השריר בנקודה זו ומאפשרת הרמה נוספת של הגבה.הזרקת בוטוקס מחייבת ידע מדויק של האנטומיה של שרירי הפנים, אחרת הזרקה של החומר עשויה להביא לתוצאות הפוכות. לקריאה בהרחבה

על ידי חומצה היאלורונית

הזרקת חומר מילוי מתחת לגבה בחלק הצדדי מעל העצם תביא להרמה ויישור של הגבה ותאפשר מילוי האזור וקבלת מראה אקזוטי יותר. לקריאה בהרחבה

שימוש בחוטים

משיכה של צידי הגבה בכיוון קו השיער של המצח מתאפשרת ע"י חוטים מיוחדים עם קרסים. לשיטה זו חסרונות רבים והיא מוגבלת ל- 3 חודשים בלבד עד התמוססות החוטים.במרפאות מוסקונה הפסיקו לבצע פעולות אלו עקב היעילות המינימלית שלהן.

הרמת גבות ישירה

שיטה חדשה יותר הצוברת פופולריות עקב הפשטות והתוצאות הטובות. מדובר בהוצאת רצועת עור מעל הגבה. לאחר תכנון מוקפד, הצלקת במקום זה כמעט ואיננה נראית ומאפשרת בנוסף גם איפור קבוע או זמני כפי שנעשה על הגבה.

הרמת גבות בשיטת המישור הכפול

מדובר בניתוח חדשני שבוצע ע"י ד"ר מוסקונה והצוות מתנתחים מרפאות מוסקונה למעלה מ- 1000 מטופלים ב- 10-15 השנים האחרונות.
בשיטה זו מבצעים חתך קטן בקו השיער במצח הצדדי ודרכו מבוצעת הרמת גבות בשילוב עם תפירה פנימית של השרירים. התוצאה של ניתוח זה נשארת לשנים רבות ומקנה לפנים מראה טבעי כאשר החלק הצדדי של הגבה מורם ומפתח העין גדל כולל הקטנה משמעותית שלל הקמטים בצידי העיניים.
הרמת גבות בשילוב עם עפעף עליון מקנה את המראה הטבעי המושלם בכל הגילאים מ- 30 ומעלה.

שיטה מקורית וחדישה להרמת גבות

הרמת גבות בשיטת המישור הכפול שפיתח ד"ר מוסקונה גם לצעירות FOXY EYES.

בטכניקה זו של הרמת גבות, אנו מעניקים מראה טבעי ומורם של גבות. גבות מורמות פותחות את העיניים ונותנות מראה צעיר. נשים רבות באות לעבור אצל ד"ר מוסקונה הרמת גבות לאחר שעברו ניתוח מתיחת פנים אצל מנתחים אחרים ושלא הוצע להם ניתוח הרמת גבות, מפני שהרופא שניתח לא יודע לבצע טכניקה זו.

טכניקה זו מאפשרת תוצאה לטווח ארוך יותר יחסית משיטות אחרות. הניתוח מביא למראה יפה וצעיר של אזור הגבה והעפעף העליון.
כאשר הוא מבוצע בשילוב עם ניתוח עפעפיים עליונים הצלקת הניתוחית בניתוח העפעף קצרה הרבה יותר.

ליישור והרמת גבה fox eyes בהזרקה היכנסו לקישור

צפו בניתוח אף והרמת גבות

מה הבעיות שהניתוח פותר?

 • דלדול רקמות העור סביב הגבות.
 • צניחת גבות.
 • המרחק בין הגבות לאישון קטן מ- 2.5 ס"מ.

מה המטרה אליה שואפים בתהליך

מרחק פרופורציונלי בין הגבות לבין העפעפיים, ליצירת מראה עיניים צעיר ורענן. מטרת ניתוח הרמת גבות שונה בדרך כלל בין נשים לגברים, שכן נשים בדרך כלל מעדיפות מראה גבות מורמות, לעומת גברים שמעדיפים מנח גבות ישר.

תהליך הייעוץ

כדי לאבחן האם אזור הגבות מצריך טיפול, יש לבדוק האם חלה צניחה בגובה הגבה. לגבה שני חלקים: החלק המדיאלי (שקרוב לאף) והחלק הלטרלי (קרוב לרקות).

מצב אידיאלי של גבה מורמת הוא שהחלק החיצוני גבוה יותר מהפנימי. כלומר, אם המצב שלך הוא כזה, אינך צריכה ניתוח הרמת גבות. אם החלק החיצוני זהה בגובהו לחלק הפנימי, זהו מצב גבולי בו ניתן לבצע הרמת גבות. באם החלק החיצוני נמוך מהחלק הפנימי, מומלץ לעשות הרמת גבות כדי להחזיר את גובה הגבה למצב האופטימאלי. קריטריון נוסף לאבחנת גבה צנוחה הוא מצב בו יש פחות מסנטימטר וחצי בין קצה הגבה לקצה החיצוני של העפעף העליון. בכדי לקבל מושג לגבי התוצאה הסופית תוכל/י לערוך בדיקה פשוטה מול המראה. הניחי את אצבעותייך על הקצה החיצוני של הגבות והרימי בתנועה קלה את העור כלפי מעלה.

ניתוח הרמת גבות – הדמיה

ניתן לבצע באחת ממרפאות מוסקונה באמצעות הדמיה ממוחשבת אבל ניתן גם לבצע באופן עצמאי ע"י הרמת החלק הצדדי של הגבה מול הראי, המצב האידיאלי של הגבה הוא כאשר החלק החיצוני של הגבה גבוה יותר או מקביל לחלק הפנימי.
הרמה עצמית של צידי הגבה תדגים לרופא את המצב האידיאלי שאת מעוניינת להגיע אליו באמצעות הניתוח.

יתרונות וחסרונות

 • הרמת גבות בעלת אפקט מוחשי מאוד: הפנים נהיים אקספרסיביים יותר, אליפסה חדה יותר, עור – מתוח וגמיש, עיניים "נפקחות", בכלל המטופל מתחיל להיראות הרבה יותר צעיר.
 • כל השיטות שהוזכרו בטיחותיות, עוברות כמעט ללא כאב, לא דורשות שלב הכנה, כמעט לא דורשות שיקום, לא משאירות גלדים וצלקות.
 • תוצאה נראית מיד ונראית טבעית.
 •  האפקט נמשך זמן ארוך (מ "אלטרה" – יותר משנה, מחוטים או מפלסטיקת המתאר במכשירים מודרניים – 2-3 שנים).
 • השיטות שהוזכרו, חוץ מאפקט אסתטי, משפרות מצב העור באופן טבעי: פילרים מזינים תאים בחומצה היאלורונית ומעודדים תהליכי רגנרציה, אלטרה מעלה טונוס של שלד השרירים, תרפיה בבוטולינום מאפשרת להחליק שברים באופן טבעי.

הרמת גבות לגברים

הרמת גבות הוא הליך שמבוצע גם בגברים. ניתן לבצע הרמת גבות בניתוח פלסטי המשלב הרמת גבות ומתיחת מצח, ואז התוצאות המתקבלות הן קבועות, אך ההליך עצמו כרוך בהרדמה, תקופת התאוששות ותופעות לוואי. אפשרות נוספת היא להשתמש בחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית או בוטוקס לאזור הרקות והמצח.

מהן ההכנות לקראת ניתוח הרמת גבות?

 • יש להתרחץ ולחפוף ראש בערב טרם הניתוח.
 • יש להימנע מנטילת תרופות שעלולות לגרום לדילול דם טרם הניתוח.
 • יש להפסיק לקחת תוספי תזונה שעלולים לגרום לדילול דם.
 • אם הניתוח מבוצע בהרדמה כללית יש לצום 8 שעות טרם הניתוח.
 • שבועיים לפני ניתוח הרמת גבות יש להימנע משהייה בשמש.

כיצד מבוצע ניתוח להרמת גבות?

לעיתים קרובות הניתוח משולב עם ניתוח מתיחת פנים ו/או ניתוח להרמת עפעפיים.
לעיתים קרובות הפציינטיות מבקשות ניתוח להרמת עפעפיים, אך למעשה הבעיה היא בגבות הצונחות והעור העודף מהמצח.

ניתן להרים את הגבה בעזרת חוט המוכנס לתת עור, בהרדמה מקומית, אך במקרה כזה לא מבוצעת כריתת עור עודף.
במקרים קשים יותר, מבוצע חתך דרך קו השיער, או מאחורי קו השיער, 3 ס"מ בתוך השיער.
יתרונה של השיטה דרך קו השיער הוא שלא קיימת התקרחות בשיער, אך יתכן והצלקת תישאר נראית לעין. יתרונה של השיטה בתוך השיער שהצלקת מוסתרת בשערות, אך לעיתים רחוקות חלה התקרחות באזור זה.

קיימת גם אופציה של כריתת עודף העור מעל הגבה או במצח. במקרה זה תוותר צלקת עדינה המוסתרת בקמטי המצח. (המוסתרת בקמטי המצח).

תוצאות הרמת גבות

יש לזכור שניתוח זה בדומה לשאר ניתוחי ההרמה (שדיים, פנים וכו') אינו ניתוח לצמיתות היות ותהליך הצניחה של העור בצידי הגבה נמשך למרות הניתוח.
ניתן לחזור על הניתוח אחרי 5-10 שנים.
במהלך הניתוח מבוצעת הרמת יתר מתוכננת של הגבה, היות ותמיד קיימת צניחה של אזור זה.
אי לכך, תוצאה סופית של ניתח זה מתקבלת אחרי מס' שבועות.
ניתן לחזור ולבצע ניתוח זה לאחר מספר שנים ואפילו להשתמש באותה צלקת.

סיבוכים

תופעות לוואי בניתוח זה מינימלית ורובן קשור לתוצאה האסתטית כמו אסימטריה קלה בהרמת הגבות בין 2 הצדדים, צלקת נראית למרת המאמץ להחביא אותה ככל האפשר בקו השיער. זיהומים קיימים אך נדירים כמו בשאר הניתוחים בכירורגיה פלסטית יש כ- 10% של סיכוי לבצע ניתוח משלים שישפר אתת התוצאה במידה של חוסר שביעות רצון מהתוצאה.
יש לזכור שכאשר הריפוי ההצטלקות ותכונות העור שונים ממטופל אחר למשנהו והן משפיעות על איכות התוצאה הסופית.

תהליך ההחלמה

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות. לאחר ביצוע ניתוח זה, ניתן להשתחרר הביתה לאחר סיום ההתאוששות.

בניתוח זה המשולב בדרך כלל עם ניתוח מתיחת פנים, ישנם תפרים בקו השיער הראשוני מקביל לאזור הגבה. ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח, העיניים עלולות להתנפח ולקבל צבעים כחולים וסגולים. הנפיחות עלולה גם להתפשט לאזור הלחיים או המצח.

בנוסף, תתכן הרגשת מתח באזור העיניים, תהליך זה הינו תהליך החלמה טבעי ונורמאלי לחלוטין. במקרה של הרגשת צריבה בעיניים יש לשים טיפות עיניים לקרימול או lytears אותם ניתן לקנות בכל בית מרקחת ללא צורך במרשם רופא. כחלק מתהליך ההחלמה, ב-24 השעות הראשונות יש לשים קומפרסים קרים על העיניים (אפונה קפואה בשקיות קטנות) ויום לאחר הניתוח אפשר ואף רצוי לשטוף פנים ולהתרחץ.

ביממה הראשונה לאחר הניתוח יש לבצע קומפרסים קרים (רטיות קרות) על העיניים. יום לאחר הניתוח ניתן לשטוף פנים. ביומיים לאחר הניתוח, העיניים עלולות להתנפח, ושטפי דם עלולים להופיע. תיתכן נפיחות גם באזור הלחיים והמצח.

אם הופיעה צריבה בעיניים, ניתן להשתמש בטיפות של דמעות מלאכותיות.

מה צפוי לאחר ניתוח הרמת גבות?

כמו במתיחת פנים וניתוחי עפעפיים – ייתכנו שטפי דם תת-עוריים ונפיחויות, שחולפים לאחר כשבוע עד שבועיים. כמו כן, נימול העור במצח, שחולף גם כן לאחר מספר שבועות.

הרמת גבות מחיר – כמה עולה הרמת גבות?

מחיר ניתוח הרמת גבות אצל מנתחים פלסטיים מומחים בישראל נעים בין 6,000 ל-16,000 ש"ח לטיפול. שילוב עם עפעף עליון מייקר את עלות הניתוח.

שילוב של טיפולים/ניתוחים משלימים להרמת גבה

מכיוון שמדובר בניתוח עם תהליך החלמה קל יחסית, ניתן להוסיף אותו לניתוחים רבים אחרים.
נפוץ מאוד שניתוח זה יבוצע ביחד עם ניתוח הרמת פנים, או עם ניתוחי עפעפיים. לעיתים קיימת בעיה משולבת בין העפעף העליון והגבה.

 • עפעף עליון
 • עפעף תחתון
 • מתיחת פנים 
 • מילוי שקעי עיניים
 • מילוי ארובת העין
 • מילוי שקעי עיניים
 • בוטוקס הדור החדש
 • מילוי רקות 

שאלות ותשובות הרמת גבות

  • אנשים שלא מעשנים.
  • משקל מאוזן ויציב.
  • מצב בריאותכם תקין.
  • אתם מוטרדים מהתחושה שהגבות שלכם שמוטות כלפי מטה.
  • הציפיות שלכם מהניתוח ריאליות.
 • הניתוח מיועד עבור נשים שמעוניינות בקבלת מראה צעיר יותר בפנים בכלל ובאזור הגבות בפרט. הפרוצדורה מתאימה עבור נשים שחוו צניחת באזור הגבות והמצח, אשר לעיתים עלולה להוביל להפרעה ממשית בשדה הראייה. הרמת גבות – "ליכסון" – יכולה גם להתאים לנשים צעירות שרוצות מראה אקזוטי יותר ועיניים מלוכסנות מעט.

 • הסרת עודפי עור נפול ומיקום מחדש של שרירי המצח והגבות הם-הם שעומדים בבסיס הניתוח שמצליח לתקן קמטי מצח עמוקים ולעצב מחדש את מראה הגבות.

  ניתוח הרמת גבות מוביל למראה פחות זועף או מודאג, לעיניים פקוחות יותר ולפנים נינוחות ורעננות. לא תמיד יוכלו המתבוננים בכם להניח את האצבע על השינוי, ורק יציינו שאתם נראים טוב יותר, כמו אחרי חופשה טובה.

  חשוב לציין כי במיוחד בניתוח עדין זה, שיקבע במידה רבה את הרושם הראשוני שיש לכם על אנשים יש לבחור במנתח/ת מומחים לתהליך, שגם מבינים את דקויות אנטומיית הפנים וגם יודעים אסתטיקה פרופורציונלית מהי. הרי לא ייתכן לעצב מחדש את מבנה הגבות מבלי לקחת בחשבון את מבנה העין, את גיל המטופל ואפילו את קו השיער.

 • עור הפנים שונה מאדם לאדם, וכך גם התוצאה וכמה זמן תישאר. אבל אין מה לדאוג:  לרוב מדובר בשינוי אסתטי שנשאר לשנים רבות.

  ובכל זאת, יש לקחת בחשבון כי כשם שהזמן לא עוצר כך גם השינויים החלים בפנינו לאורך השנים. גם על רקמות המצח.

  אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, תזונה מאוזנת, קרם הגנה והפסקת עישון יעשו לגופכם רק טוב – ובכלל זה לעור הפנים.

  מבנה הפנים, איכות הרקמות, החשיפה לשמש ועוד גורמים רבים משפיעים על צניחת הגבות, ולכן קצב הצניחה החוזרת משתנה מאדם לאדם. ככלל, רב ניתוחי הרמת הגבות יחזיקו סביב 5 שנים ולעיתים עד 10 שנים.

  נדיר שתוצאות הניתוח ישמרו לאורך תקופה ארוכה יותר. הרמת גבות חוזרת היא ניתוח נפוץ, ואין זה נדיר שמטופל/ת ינותחו יותר מפעם אחת במהלך החיים.

 • בהחלט, והרבה פעמים מדובר בניתוח משלים המתבצע בו זמנית. רצוי להתייעץ על כך עם רופאנו.

 • כן. ניתן לבצע הרמת גבות בעומק העצם, או בעומק מעטפת שריר ההבעה של המצח. ע״פ הספרות הרפואית סוגי הניתוחים השונים אינם מתאפיינים בתוצאות או אורך חיים שונים, ואף הסיכונים דומים.

  ההחלמה מניתוח בעומק מעטפת שריר ההבעה של המצח קלה יותר, ולכן אני דוגל בניתוח זה.

  אצל גברים מבוגרים, עם עור מצח גס ורווי קפלים, ניתן לבצע הרמת גבות ״ישירה״. בניתוח זה אני מסיר את עודפי העור בצמוד לגבה (במקום בחלקו העליון של המצח). ומרים את הגבה למיקום גבוה יותר בהתאם לצורך.

  מדובר בניתוח פשוט, עם החלמה קלה ביותר, אשר ניתן לבצע בהרדמה מקומית. ניתוח זה מתאים במיוחד לגברים בעלי קו שיער גבוה (או קרחת), בהם קשה להסתיר את הצלקת המתקבלת בניתוח הרמת גבות סטנדרטי.

 • במצב זה תהיה זו טעות לא לבצע ניתוח הרמת גבות בשילוב עם ניתוח עפעפיים, ולעיתים אף לא ניתן לבצעם בנפרד.