לפרטים חייגו

 073-3745100

מתיחת פנים

מתיחת פנים או Face lift. הוא שם כללי לקבוצת ניתוחים להצערת הפנים. באמצעות ניתוחי מתיחת פנים, ניתן להגיע לתוצאה טבעית המתבטאת בעור פנים מתוח (אך לא יותר מדי), מודגש היטב ובהצטלקות מינימלית. מתיחת פנים מבוצעת כיום באופן שונה מהותית לעומת ניתוחי מתיחת פנים כפי שבוצעו לפני כ-15-20 שנה.


סוגי מתיחות פנים

ניתן לחלק ניתוחי מתיחת פנים ל-3 סוגים עיקריים: המיני ליפט, "Short Scar Face Lift" (עם או בלי החוטים הפנימיים) והמתיחה הקלאסית. שני ניתוחי מתיחת פנים הראשונים מתאימים בעיקר למנותחים בקבוצת גיל צעירה יחסית (40-50), המבקשים תוצאה טבעית טובה, בזמן החלמה קצרה (עד שבוע). הניתוח הקלאסי למתיחת פנים נועד לנשים או גברים עם נפילת עור משמעותית ביותר באזור הפנים והצוואר. הניתוח כאן מחייב זמן החלמה ארוך יותר.

ד"ר מוסקונה מבצע את כל סוגי הטיפולים האסתטיים או ניתוחים פלסטיים בתחום מתיחת פנים ומתאים את סוג הניתוח באופן אינדיבידואלי תוך התחשבות בסוג העור, בגיל, בסוג העבודה, במצב הבריאות ובעישון.

מהלך ניתוח מתיחת פנים

הניתוח מורכב מ 3 חלקים:

  • הרמה ומתיחה יסודית בכיוונים שונים של השרירים הרפויים בפנים ובצוואר. תוספת נפח באזורים עם דלדול או צניחה של השומן התת עורי. בעיקר באזור הלחיים ועצמות הפנים.
  • הוצאת עודפי עור וסגירת החתכים ללא מתח. כל קטע בניתוח מבוצע בנפרד ובקפידה רבה על מנת להשיג תוצאה מרבית. בסיום הניתוח נסגרים החתכים ע"י חוטים מיוחדים המשפרים באופן משמעותי את איכות הצלקת. חוטים אלו נמסים, כך שאין צורך להוציאם. אזור הניתוח אינו נחבש וניתן להתקלח ולחפוף ראש החל מהיום השני לניתוח.

טיפולים משלימים לאחר מתיחת פנים

הקטנת נפיחות

ההתקדמות הגדולה שחלה בתחום ניתוחי מתיחת פנים, מאפשרת לקבל תוצאה אסתטית מעולה ללא הנפיחות ושטפי הדם שאפיינו את ניתוח מתיחת הפנים בעבר.

השילוב של מתן תרופות נוגדות נפיחות הניתנות דרך הפה ותרופות תוך ורידיות במהלך הניתוח, עם טכניקה ניתוחית מיוחדת המבוצעת ע"י ד"ר מוסקונה והמותאמת לכל מטופל באופן ספציפי מסייעים בהורדה משמעותית של  הנפיחות לאחר הניתוח ומאפשרים חזרה מוקדמת ביותר לחיים יומיומיים רגילים ולעבודה.

זריקות בוטוקס לאזור המצח

הזרקת בוטוקס לאזור המצח היא פעולה קצרה ומהירה הנותנת מענה פשוט לאזורים שהניתוח הרגיל אינו מטפל. טיפולי בוטוקס רבים, לרבות טיפולי הזרקת בוטוקס באמצעות זריקות בוטוקס באזורים שונים באזור הקמטים בפנים, מאפשרות לבצע מילוי קמטים בפנים באמצעות בוטוקס.

מילוי שפתיים

עם הגיל קיים דלדול טבעי של השומן התת עורי בפנים ובפרט בשפתיים. מילוי השפתיים ע"י חומרים טבעיים כמו חומצה היאלורונית (מילוי זמני) או ע"י סיליקון נוזלי (מילוי קבוע) נותן תוצאות מצוינות טבעיות ורכות. הזרקת שומן היא אפשרות טיפול נוספת.

"שיוף" השפה העליונה

נוכחות חריצים – קמטים בשפה העליונה היא בעיה קשה שאינה זוכה להתייחסות נאותה. הפתרון הפשוט של הזרקת

חומרי מילוי לחריצים אינו מביא להעלמת החריצים מהסיבה הפשוטה שתנועות השרירים בתוך השפה חזקות.

להשגת תוצאה טובה ולהעלמת החריצים בשפה העליונה ד"ר מוסקונה משתמש לרוב בקילוף מכני. זו פעולה הדורשת מכשור מתאים, מיומנות ודיוק רב.

הרדמה

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. כך שבמהלך הניתוח המטופל רדום, רגוע ואינו חש בכלום.

ההתעוררות מההרדמה קלה ופשוטה ואינה מלווה בהקאות, שיעול או כאבי גרון כפי שאופייני לניתוחים המבוצעים בהרדמה כללית.

לאחר הניתוח המטופל אינו זוכר דבר מהניתוח שבוצע.

ניתוחים נלווים

הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות הינו ניתוח פשוט וחדשני שד"ר מוסקונה מבצע באופן שוטף ב 12-13 השנים האחרונות.  החתך הניתוחי ממוקם בצידי המצח בקו השיער ודרכו מבוצעת הרמת גבות בשילוב עם תפירה פנימית של השרירים.

ניתוח הרמת גבות מביא למראה יפה וצעיר של אזור הגבה והעפעף העליון.  כאשר הוא מבוצע בשילוב עם ניתוח עפעפיים עליונים, הצלקת בניתוח העפעף קצרה הרבה יותר.

ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים מבוצע החל מגיל 27. ניתוח זה נועד להקטין את סימני ההזדקנות באזור העיניים, המתבטאים בעודפי עור ובהצטברות שקיות שומן בחלק הפנימי של העפעף העליון ולכל אורכו של העפעף התחתון.

ניתוח עפעפיים מותאם לכל אדם בנפרד בהתאם למורכבות הבעיה, לכמות העור העודף ולמיקום שקיות השומן. החתכים מוסתרים בקפלי העפעף ותוך מספר שבועות כמעט ואין אפשרות לזהותם.
שיחת הייעוץ חשובה ביותר לאבחון מדויק ולהחלטה משותפת לגבי היקף הניתוח. בשיחה ידונו גם תופעות הלוואי והסיבוכים השונים האופייניים לסוג זה של ניתוחי עפעפיים.

צפו בניתוח מתיחת פנים במרפאות ד"ר רוני מוסקונה

 מידע נוסף על ד"ר רוני מוסקונה בעמוד מנתח פלסטי.
לקריאה נוספת ראו מאמר בנושא מתיחת בטן.

תמונות ניתוח מתיחת פנים

להלן מספר תמונות לפני ניתוח מתיחת פנים או מתיחת צוואר, ואחרי ניתוח מתיחת פנים או מתיחת צוואר. 


Short scar face lift עם או בלי החוטים הפנימיים 


הסקירה נכתבה בידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

צור קשר