לפרטים חייגו

 073-3745100

מתיחת פנים

מתיחת פנים או Face lift. הוא שם כללי לקבוצת ניתוחים להצערת הפנים. באמצעות ניתוחי מתיחת פנים, ניתן להגיע לתוצאה טבעית המתבטאת בעור פנים מתוח (אך לא יותר מדי), מודגש היטב ובהצטלקות מינימלית. מתיחת פנים מבוצעת כיום באופן שונה מהותית לעומת ניתוחי מתיחת פנים כפי שבוצעו לפני כ-15-20 שנה.


סוגי מתיחות פנים

קיימות שתי שיטות עיקריות לביצוע הניתוח:

·-מיני ליפט- פנים בלבד

·מתיחת פנים קלאסית- פנים וצוואר

יש לזכור, שכל בעיה בצוואר; עודפי עור או רפיון השרירים מחייבת מתיחת פנים מלאה-קלסית.

מיני ליפט

ניתוח המיועד לפנים בלבד דרך צלקת בקדמת האוזן. ניתוח זה אינו משפיע כלל על אזור הצוואר, הוא מיועד לצעירים וצעירות סביב שנות הארבעים.

הניתוח פשוט יחסית ומבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש וניתן להשתחרר באותו היום. החתך הניתוחי נסגר בחוטים נמסים, הצלקת הניתוחית מיטשטשת במהירות ותוך שנה כמעט אינה נראית.

מתיחת פנים קלאסית

 

מדובר בניתוח המבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש אבל גם בהרדמה כללית.הניתוח מטפל בעודפי עור בפנים ובצוואר ונעשה דרך חתך בקדמת האוזן, כמו במיני ליפט ובתוספת חתך מאחורי האוזן למתיחת הצוואר.

הניתוח נחשב רדיקלי ויסודי ונעשית בו גם מתיחה מקסימלית של השרירים בפנים ובצוואר בנפרד ממתיחת העור.מתיחה מורכבת זו הנעשית בכיוונים שונים, מקנה את המראה הטבעי של הפנים ואת התוצאה הטובה לטווח הארוך.

החתכים הניתוחיים נסגרים באמצעות חוטים נמסים אשר אין צורך להוציאם.ברוב המקרים נשאר נקז למשך הלילה.

ניתן להתקלח ולחפוף את השיער החל מהיום השני לאחר הניתוח.

ד"ר מוסקונה מבצע את כל סוגי הניתוחים בפנים תוך התחשבות בסוג העור, בגיל, במצב הבריאותי ובעישון.

לאור הבדיקה ובהתאם למצב הפנים, יציע ד"ר מוסקונה כתוספת גם ניתוח הרמת גבות, ניתוח עפעף עליון ו-או תחתון וקיצור שפה עליונה.

יש להדגיש שהייעוץ מותאם לכל מטופלת בנפרד עם הדגשה לתועלת שתצמח מכל פעולה אצלה באופן ספציפי.


 


מהלך ניתוח מתיחת פנים

הניתוח מורכב מ 3 חלקים:

  • הרמה ומתיחה יסודית בכיוונים שונים של השרירים הרפויים בפנים ובצוואר. תוספת נפח באזורים עם דלדול או צניחה של השומן התת עורי. בעיקר באזור הלחיים ועצמות הפנים.
  • הוצאת עודפי עור וסגירת החתכים ללא מתח. כל קטע בניתוח מבוצע בנפרד ובקפידה רבה על מנת להשיג תוצאה מרבית. בסיום הניתוח נסגרים החתכים ע"י חוטים מיוחדים המשפרים באופן משמעותי את איכות הצלקת. חוטים אלו נמסים, כך שאין צורך להוציאם. אזור הניתוח אינו נחבש וניתן להתקלח ולחפוף ראש החל מהיום השני לניתוח.

טיפולים משלימים לאחר מתיחת פנים

הקטנת נפיחות

ההתקדמות הגדולה שחלה בתחום ניתוחי מתיחת פנים, מאפשרת לקבל תוצאה אסתטית מעולה ללא הנפיחות ושטפי הדם שאפיינו את ניתוח מתיחת הפנים בעבר.

השילוב של מתן תרופות נוגדות נפיחות הניתנות דרך הפה ותרופות תוך ורידיות במהלך הניתוח, עם טכניקה ניתוחית מיוחדת המבוצעת ע"י ד"ר מוסקונה והמותאמת לכל מטופל באופן ספציפי מסייעים בהורדה משמעותית של  הנפיחות לאחר הניתוח ומאפשרים חזרה מוקדמת ביותר לחיים יומיומיים רגילים ולעבודה.

מתן כדורי "ארניקה" להקטנת הנפיחות בפנים לאחר הניתוח.

 

 

מילוי זוויות הפה על ידי חומצה היאלרוניתזריקות בוטוקס לאזור המצח

זוהי אחת מההתפתחויות המשמעותיות ביותר ברפואה האסתטית בשנים האחרונות, אם לא המשמעותית ביותר.

התוצאה האסתטית טובה מאד למשך שלושה-ארבעה חודשים, תופעות הלוואי והסיבוכים מינימליים.פעולה זו הביאה לצמצום ניכר בניתוחים להרמת המצח והגבות.

הזרקת בוטוקס לאזור המצח היא פעולה קצרה ומהירה הנותנת מענה פשוט לאזורים שהניתוח הרגיל אינו מטפל. טיפולי בוטוקס רבים, לרבות טיפולי הזרקת בוטוקס באמצעות זריקות בוטוקס באזורים שונים באזור הקמטים בפנים, מאפשרות לבצע מילוי קמטים בפנים באמצעות בוטוקס.

 

מילוי זוויות הפה -נאזלואבים

ניתן למלא את קמטי זוויות הפה באמצעות חומצה האילרונית 

 

אזור זה בעייתי מבחינת הניתוח, היות ואינו ניתן למתיחה אפקטיבית בלי שזווית הפה תימשך הצידה. אי לכך, התוצאה מתקבלת טבעית לחלוטין , עם תוספת שומן עצמי שמוזרק בניתוח, אבל גם תוספת של חומצה היאלרונית לאחר הניתוח. הסיבה נעוצה בכך, שהשומן מוזרק לעומק-מתחת לעור למילוי שקעים גדולים ואילו חומצה היאלרונית מוזרקת למילוי שקעים וחריצים שטחיים.

מומלץ חומצה אלסטית הנשארת זמן רב  היות ומדובר באזור עם לחץ רב בגלל שרירי הפנים.

 

מילוי שפתיים

עם הגיל קיים דלדול טבעי של השומן התת עורי בפנים ובפרט בשפתיים. מילוי השפתיים ע"י חומרים טבעיים כמו חומצה היאלורונית (מילוי זמני) או ע"י סיליקון נוזלי (מילוי קבוע) נותן תוצאות מצוינות טבעיות ורכות. הזרקת שומן היא אפשרות טיפול נוספת.

"שיוף" השפה העליונה

נוכחות חריצים – קמטים בשפה העליונה היא בעיה קשה שאינה זוכה להתייחסות נאותה. הפתרון הפשוט של הזרקת חומרי מילוי לחריצים אינו מביא להעלמת החריצים מהסיבה הפשוטה שתנועות השרירים בתוך השפה חזקות.

זוהי פעולה אפקטיבית מאד להעלמת הקמטים בשפה העליונה. חסרונה הוא במהלך הקשה (אודם ונפיחות ממושכים) ובשינוי צבע לבהיר יותר בשפה.

להשגת תוצאה טובה ולהעלמת החריצים בשפה העליונה ד"ר מוסקונה משתמש לרוב בקילוף מכני. זו פעולה הדורשת מכשור מתאים, מיומנות ודיוק רב.

לצערנו, הזרקות אלו אינן משפרות קמטים בשפה העליונה (כפי שמתקבל על יידי שיוף), מהסיבה הפשוטה שתנועות השפה העליונה באכילה, בדיבור ובעישון פוגעת באפקטיביות של הטיפול.


 

הרדמה

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. כך שבמהלך הניתוח המטופל רדום, רגוע ואינו חש בכלום.

ההתעוררות מההרדמה קלה ופשוטה ואינה מלווה בהקאות, שיעול או כאבי גרון כפי שאופייני לניתוחים המבוצעים בהרדמה כללית.

לאחר הניתוח המטופל אינו זוכר דבר מהניתוח שבוצע.

ניתוחים נלווים

הרמת גבות צדדית  (Lateral Brow Lift)

ניתוח הרמת גבות הינו ניתוח פשוט וחדשני אשר ד"ר מוסקונה מבצע באופן שוטף ב-12-13 השנים האחרונות. החתך הניתוחי ממוקם בצידי המצח בו השיער ודרכו מבוצעת הרמת גבות בשילוב עם תפירה פנימית של השרירים.

קיימת טכניקה נוספת פשוטה יותר, של הרמת גבות ישירה באמצעות צלקת בקו העליון של שיער הגבר בחלק הלטרלי.

ניתוח הרמת גבות תורם למראה יפה וצעיר של אזור הגבה והעפעף העליון, כאשר הוא מבוצע בשילוב עם ניתוח עפעפיים עליונים, הצלקת בניתוח העפעף קצרה הרבה יותר.

ניתוח הרמת גבות הינו ניתוח פשוט וחדשני שד"ר מוסקונה מבצע באופן שוטף ב 12-13 השנים האחרונות.  החתך הניתוחי ממוקם בצידי המצח בקו השיער ודרכו מבוצעת הרמת גבות בשילוב עם תפירה פנימית של השרירים.

 

ניתוח הרמת גבות מביא למראה יפה וצעיר של אזור הגבה והעפעף העליון.  כאשר הוא מבוצע בשילוב עם ניתוח עפעפיים עליונים, הצלקת בניתוח העפעף קצרה הרבה יותר.

ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים מבוצע החל מגיל 27. ניתוח זה נועד להקטין את סימני ההזדקנות באזור העיניים, המתבטאים בעודפי עור ובהצטברות שקיות שומן בחלק הפנימי של העפעף העליון ולכל אורכו של העפעף התחתון.

 

ניתוח עפעפיים מותאם לכל אדם בנפרד בהתאם למורכבות הבעיה, לכמות העור העודף ולמיקום שקיות השומן. החתכים מוסתרים בקפלי העפעף ותוך מספר שבועות כמעט ואין אפשרות לזהותם.

שיחת הייעוץ חשובה ביותר לאבחון מדויק ולהחלטה משותפת לגבי היקף הניתוח. בשיחה ידונו גם תופעות הלוואי והסיבוכים השונים האופייניים לסוג זה של ניתוחי עפעפיים.

סיבוכים:

הסיבוכים העיקריים של ניתוחים אלה קשורים בריפוי או בהצטלקות לאחר ניתוח. שני סיבוכים אלה מושפעים מאד מעישון סיגריות ולכן חובה על המטופל להפסיק לעשן כשלושה שבועות טרם הניתוח ולאותה תקופה לאחר הניתוח.

זיהומים נדירים בניתוחי מתיחת פנים ואם הם מופיעים בדרך כלל התגובה לאנטיביוטיקה טובה מאד.

סיבוכים נדירים אחרים קשורים בפגיעה תחושתית או מוטורית בעצבי הפנים ניתוח זה נועד להקטין את סימני ההזדקנות באזור העיניים, המתבטאים בעודפי עור ובהצטברות שקיות שומן בחלק הפנימי של העפעף העליון ולכל אורכו של העפעף התחתון. ניתוח עפעפיים מותאם לכל אדם בנפרד בהתאם למורכבות הבעיה, לכמות העור העודף ולמיקום שקיות השומן. החתכים מוסתרים בקפלי העפעף ותוך מספר שבועות כמעט ואין אפשרות לזהותם.

 

שיחת הייעוץ חשובה ביותר לאבחון מדויק ולהחלטה משותפת לגבי היקף הניתוח. בשיחה ידונו גם תופעות הלוואי והסיבוכים השונים האופייניים לסוג זה של ניתוחי עפעפיים.

צפו בניתוח מתיחת פנים במרפאות ד"ר רוני מוסקונה

 מידע נוסף על ד"ר רוני מוסקונה בעמוד מנתח פלסטי.
לקריאה נוספת ראו מאמר בנושא מתיחת בטן.

תמונות ניתוח מתיחת פנים

להלן מספר תמונות לפני ניתוח מתיחת פנים או מתיחת צוואר, ואחרי ניתוח מתיחת פנים או מתיחת צוואר. 


Short scar face lift עם או בלי החוטים הפנימיים 


הסקירה נכתבה בידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

צור קשר