צפו בפרק על מילוי קמטים בתוכנית The New Selfie

חומצה היאלרונית

החומר השכיח ביותר להצערת עור הפנים במילוי קמטים הינה חומצה היאלרונית, ג'ל סמיך הדומה מאוד לחומר טבעי המיוצר בגופנו. כיום מרבית חומרי ההזרקה האיכותיים בקטגוריה זו מכילים לידוקאין, חומר אלחוש המרדים את האזור ובכך מאפשר הזרקה ישירה של החומר ללא הזרקה מקדימה של חומר הרדמה. ישנם רופאים המעדיפים לחסוך ורוכשים בנפרד חומצה היאלרונית וחומר הרדמה ומערבבים את חומר הרדמה עם חומצה היאלרונית דבר היכול לגרום לזיהום במידה ולא מבוצע כהלכה כמו כן במידה והיחס לא טוב האזור יכול להיות לא מורדם מספיק והמטופל/ת ירגשו את כאב ההזרקה.

מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלרונית: מדובר בקמטים עמוקים באזורי הפנים כדוגמת צדי האף על מנת ליצור עור חלק ונעים למגע נמלא את השקעים ע"י הזרקה באזור הקמט מתחת לעור, חומר המילוי חומצה היאלרונית, ממלא את השקע כלא היה ובסיום ההזרקה ניתן לראות את התוצאה והקט נעלם. בד"כ תוצאת ההזרקה נשארת בין שנה ושנתיים תלוי באיכות החומר, אזור ההזרקה וידיו המיומנות של הרופא המבצע.

מילוי נפח: הזרקות למילוי נפח לצורך פיסול פנים, עיצוב עצמות הלחיים נחשב הזרקה מתקדמת יותר היות ויש צורך בהזרקה עמוקה יותר, מדודה יותר לשכבה תת עורית במידה וההזרקה לא מבוצעת כהלכה תתכן בצקת מומלץ לבוא לביקורת לאחר כשבועיים. כוח הגרביטציה משפיע גם על הפנים ומושך אותם כלפי מטה, אחת הדרכים להתמודד עם התופעה ללא ניתוח היא באמצעות עיבוי עצמות הלחיים. חשוב לציין כי מדובר  מדובר באחת הפעולות הרגישות והבולטות ביותר בפנים. הזרקה לא טובה תפגע בפרופורציות הפנים ותגרום למראה לא טבעי, לצערי רואים לא מעט נשים עם מראה לא פרופורציונלי ופנים נפוחות מאוד.

שתי סיבות עיקריות למה זה קורה:

  • א. אי שמירה על יחס הפנים כאשר מזריקים יותר מידי חומר בעיבוי עצמות הפנים מקבלות מראה מנופח מידי, יש לזכור הגבול ממראה טבעי ויפה למראה עשוי דק מאוד ולכן יש צורך במיומנות ובידיים טובות אם שואלים אותך אם השמנת לאחרונה או מה עובר עליך סביר להניח שבגלל מראה פנים נפוח מתקבלת התחושה של עודף משקל.
  • ב. נשים עם עור נפול מאוד הצריכות לבצע ניתוח מתיחת פנים ובמקום זאת הציעו לה פתרון עיבוי עצמות ובשביל להרים את הפנים יש להזריק כמויות גדולות הגורמות לפנים מלאות וחוסר פרופורציה.

אזורי מילוי אפשריים

1. מילוי רקות (צידי העיניים) במשך השנים אנו מאבדים רקמת שומן התת עורית וירידה בעובי העור,אומנם הירידה מתאפיינת בעיקר באזור הלחיים אך היות והרקות הן המשך אנטומי של פסגות עצם הלחי יש לתת מענה גם לאזור זה למקסום התוצאה. איבוד נפח באזור הרקות גורם למראה מבוגר, חולה ותת תזונה.

 

 

כיצד לדעת האם אני צריך מילוי באזור הרקות?
במידה והעור שמעל הרקות הינו דק ושקוף ושקעים מתחילים לבלוט יש לבצע הזרקת מילוי באזור במקרים שיש שקע עמוק ניתן לראות חוסר פרופורציות בתווי הפנים ואף לראות שקצה הגבה החיצוני מתקפל לכיוון השקע.
התרוקנות נפח באזור הרקות מאופיין בעיקר אצל אוכלוסייה עם עור דק, והעוסקים בפעילות ספורטיבית מואצת, רצי מרתון,בודי בילדינג וכו, וכל אלו שירדו משמעותית במשקל.
תוצאה: נראית באופן מיידי. השינוי ניכר ברקות מלאות, סימטריה בפנים-המשך עצם הלחי וגם בהרמה ויישור קצה גבה נפולה.
כמה זמן? כשנה
כמות? לרוב מזרק אחד של חומצה היאלרונית אידאלי לקבלת התוצאה.

2. עיצוב עצמות לחיים: עצמות לחיים גבוהות ומלאות מקנות לפנים מראה סימטרי שופע, צעיר ורענן יותר. אצל נשים מבוגרות עיצוב הלחיים בא לתת מענה לנסיגת עצמות הפנים, שינוי בפיזור השומן וירידה בגמישות העור עקב הפחתה ברמת הקולגן. אצל נשים צעירות עיצוב הלחיים מקנה מראה רזה יותר, מחדד את קו לסת ויוצר מראה של פנים משורטטות. עיצוב הלחיים כולל הרמה והדגשה של מבנה עצמות הלחיים באמצעות מילוי בחומצה היאלרונית סמיכה. תוצאת תהליך עיצוב לחיים הינה תוספת נפח לעצמות הלחיים, תיקון מסוים של צניחת העור הקיימת באזור הלחיים, שיפור הקמטים העוברים מאזור כנף האף לזווית הפה וקבלת מראה אחיד והמשכי באזורים תחת העיניים והלחי.

3. מילוי שקעים מתחת לעיניים: חומצה היאלורונית ייחודית לטיפול ממוקד מתחת לעיניים אזור העיניים נחשב לאזור הרגיש ביותר בפנים, במרפאות מוסקונה מעדיפים לטפל בו בשונה משאר האזורים ובחומר המיועד במיוחד לאזור שקעי העיניים. השקעים מתחת לעיניים מאופיינים בעור דק וחוסר בלוטות שומן ולכן יש צורך בטיפול בחומצה היאלרונית ייחודית לאזור זה. כיום החומר המוצלח והמתקדם ביותר לשקעי העיניים לתיקון טבעי.
מדובר בפורמולה מורכבת המאחדת שלושה מרכיבים טבעיים הפועלים בשיתוף פעולה: חומצה היאלרונית, חומצות אמינו ואנטי אקסידנטים שלושת אלו כמובן מכילים גם לידוקאין לאלחוש כאב.
שילוב שלושת המרכיבים מקנים תוצאה מדויקת ואופטימלית לאזור העיניים. בשל הרגישות הגבוהה באזור חשוב לבצע את ההזרקה אצל רופא מיומן בעל ניסיון. יתכן ולאחר ההזרקה האזור יהיה נפוח ורגיש ימים/שבועות.
ההבדל בחומצה היאלרונית המוזרקת לאזורים השונים נעוץ בסמיכות החומר, עומק הקמט ומיקומו.
זהירות: יש להיזהר מחומרי הזרקה לא איכותיים ומדוללים. יש סיכוי גדול יותר לזיהומים ותוצאת ההזרקה נשמרת לפחות זמן.

4. פיסול אף: כיום במקרים מסוימים ניתן לבצע ללא ניתוח פיסול באף מדובר מקרים שהאף שקוע ובאמצעות מילוי ניתן למלא ששקע ואף ולהרים מעט את קצה האף. יש לזכור שמדובר בתוצאה זמנית שמחזיקה לרוב כשנה.

5. מילוי צידי האף (נזולביאל): קמטי הנזולביאל הם למעשה המטים היורדים מצדי האף עד לזויות הפה. כאשר קמטים אלו עמוקים הם יכולים לשוות לפנים מראה עייף. לרוב זהו אחד האזורים הנפוצים ביותר להזרקה . קמטים אלו נוצרים מאיבוד רקמות שומן באזור. בעזרת טיפול פשוט ניתן למלא קמטים אלו, התוצאה מידית וחזרה לשגרה מהירה. לעיתים מומלץ לשלב מילוי עצמות לחיים לקבלת תוצאה מקסימלית.

6. מילוי קווי מריונטה: קווי המריונטה הם למעשה קמטים היורדים מזוויות הפה עד הסנטר ועלולות לשוות לפנים מראה כעוס ואף עצוב. ניתן להעלים קמטים אלו באמצעות חומרי מילוי ייעודיים בהליך קצר והתוצאה מיידית.

7. מילוי סנטר: מבחינה אסתטית, סנטר אידיאלי צריך להיות עגול או מרובע אבל בולט קדימה במידה מספקת לפחות עד לקו דמיוני ישר, היורד מהמצח כלפי מטה. הסנטר יוצר את פרופיל הפנים ואת קווי המתאר שלהם, ולכן ישנה החשיבות רבה למבנה שלו. מילוי סנטר הינו תהליך פשוט ומהיר יחסית. תוצאותיו מיידיות ומרשימות.

8. מילוי אזור הפה והשפתיים: זויות פה נפולות עלולות לשוות לפנים מראה כעוס ועצוב, קיימות שתי סיבות לזויות פה נפולות, סיבה ראשונה היא כתוצאה מכיווץ של שריר הלסת התחתונה, הנקרא שריר קצוות הפה ואז ניתן להזריק בוטוקס לשיתוק שריר זה. סיבה שנייה קשורה להזדקנות וכתוצאה מכך דלול הרקמות באזור כדי להשיב את הזוויות למקומן, משתמשים לעתים קרובות בחומרי מילוי מחומצה היאלורונית.

כיום רוב הזרקות בשפתיים מבוצעות באמצעות חומצה היאלרונית חומר זמני ולא סיליקון חומר קבוע. מטרת ההזרקה הנה להעניק מראה מלא וחושני לשפתיים. אזור השפתיים נחשב אזור רגיש יותר בעל רקמות שונות מרקות עור הפנים ועל כן החומר נספג מהר יותר. לאחר ההזרקה השפתיים נפוחות ותוצאה סופית מתקבלת לאחר שבוע/שבועיים כאשר הנפיחות יורדת. גם פה חשוב מאוד להבין את חשיבות הצורך להשתמש בחומרים איכותיים. לא פעם מגיעות אלינו נשים שהזריקו במקומות אחרים בשביל לחסוך כמה מאות שקלים ומצטערות על כך הטענה העיקרית הנה מחוסר השביעות התוצאה החומר ניספג מהר מידי ונעלם לאחר כחודש חודשיים יש לזכור שמדובר בפנים שלך ולפעמים הזול בסופו של דבר יוצא יקר.
הטענה השניה מראה מלאכותי גם בשפתיים יש לשמור על פרופורציה בין השפה התחתונה לעליונה במטרה לקבל מראה שופע סקסי וטבעי.

9. קו לסת וסנטר: קו לסת תחתונה מודגש הוא סימן לצעירות ורעננות המאופיין בעור הדוק וקווים חדים. אצל גברים קו לסת מסותתת ומרובעת הוא סימן לגבריות ונחשב למושך יותר.
כיום ניתן לראות גברים, נשים צעירות המעוניינות בלסת מודגשת וחדה יותר כשל גל גדות או בר רפאלי וגם נשים מבוגרות יותר אשר חשות כי עם הגיל חל רפיון באזור קו הלסת, דבר המקנה לפנים מראה "פני בולדוג", מגיעים לבצע טיפול של הידוק וחידוד קו הלסת.

10. מילוי תנוך האוזן: גם תנוכי האוזניים מאבדים נפח עם הזמן. החשיפה לשמש גורמת לקמטים, ענידה של עגילים כבדים לאורך השנים גורמים למשיכה מתמדת של התנוך. התוצאה הנראית לעין הינה תנוך אוזן בעל מראה מדובלל עם חור מאורך. תיקון התנוך באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית מעניק באופן מידי מראה צעיר, מלא ונטול קמטים. הפעולה היא קצרה ופשוטה, אך דורשת התאמה של חומרי מילוי סמיכים, בעלי גמישות גבוהה.

11. הרמת ויישור גבות: מדובר בתחום החם ביותר כרגע בתחום ההזרקות וטרנדי ביותר נשים צעירות מגיל 23 ומעלה מבקשות לפתוח את הפנים ולהרים את הגבה באמצעות טכניקה ייחודית שאנחנו מבצעים במרפאות מוסקונה אנו מצליחים להגיע לתוצאות יפות וטבעיות.

חומצה היאלרונית מחיר

לכל חברה יש קו מוצרים כאשר החומר הדליל ביותר הנו הזול ביותר וככל שהצמיגות עולה כך גם המחיר באוזרים כמו שפתיים שקעי העיניים נהוג להשתמש בחומרים עדינים יותר ובאזורי נפח יש צורך בחומרים צמיגיים יותר המחיר נקבע לפי כמות החומר- כמעט אצל כל החברות גודל מזרק המקובל הוא 1.CC