מה היא היפר פיגמנטציה?

היפר פיגמנטציה הינה תופעה בה נוצרת בעור כמות מלנין גבוהה יותר מהרצוי, שגורמת לחוסר אחידות בצבע הפנים. הסיבות השכיחות להיווצרות היפר – פיגמנטציה הינן: גיל, חשיפה לשמש, אקנה ופגיעות עור אחרות. תופעת הפיגמנטציה נפוצה יותר בקרב בעלי עור כהה. המראה אינו אסתטי ומתסכל. עד היום, רוב האפשרויות לטיפול, לא נתנו מענה מספק לתופעה. 

סוגי פיגמנטציה קיימים: 

ישנם שני סוגים עיקריים של כתמי עור:

הסוג הראשון הוא כתמים שסיבתם תורשתית: השומה על שם בקר (Beckers Nevues) – כתם חום מלווה בשיעור, המופיע אצל כחצי אחוז מהגברים הצעירים בגיל ההתבגרות, בעיקר על הכתפיים, על קדמת החזה או על השכמות, וכתמי קפה בחלב – כתמים בצבע חום בהיר, שיכולים להופיע בכל גיל ובכל חלקי הגוף. 

הסוג השני שכולל למעשה את רוב הכתמים, קשור בחשיפה לשמש: נמשים, כתמי גיל וכתמי הריון.

נמשים: הכתמים השטחיים ביותר, והם נוצרים כתוצאה מעלייה בפיגמנטציה בתאי האפידרמיס, השכבה העליונה של העור. לעומתם, כתמי הגיל, המכונים גם 'כתמי כבד' בגלל צבעם, הם עמוקים יותר. אלה נוצרים באזורים שנחשפו במשך שנים לשמש, עקב עלייה במספר המלנוציטים (התאים המייצרים את פיגמנט המלנין), שנמצאים בעיקר בשכבה התחתונה של האפידרמיס. 

כתמי הריון: קרויים גם מלזמה  melasma הם כתמים רחבים, שטוחים וסימטריים, המופיעים בעיקר באזור הלחיים ומרכז המצח,  ומעל השפה העליונה. נפוץ יותר בקרב  נשים צעירות בזמן הריון או עקב נטילת גלולות. גם כאן יש עלייה במספר ובפעילות המלנוציטים כשהחשיפה לשמש מגבירה את ייצור המלנין. ניתן לסווג את המלזמה בהתאם לעומק בו הצטברות הפיגמנט היא מרבית – שטחית -אפידרמלית, דרמלית או משולבת. הטיפול האפקטיבי ביותר הינו שילוב תכשירים מקומיים וטיפולים פיזיקאליים כדוגמת טיפולי לייזר או פילינג כימי. לכל מטופל, בהתאם לסוג המלזמה, גוון וסוג עור וטיפולים שנוסו בעבר, יש להתאים שילוב טיפול ייחודי.

סוג נוסף של פיגמנטציה פוסט דלקתיתמופיעה בצורת כתמים חומים לאחר טראומה לעור: כוויה, פציעה אבל גם לאחר טיפולים כמו לייזר או פילינג. תופעה זו מופיעה בגברים ונשים, בעלי גוון עור כהה יחסית. צורת הפיגמנטציה קשורה לצורת הטראומה- כתמים, פסים וכו'. המקור של פיגמנטציה זו היא יצירת יתר של פיגמנט בתהליך ריפוי פצע אצל אנשים כהי עור.

כתמי שמש לבנים  Idiopathic mutate hypomelanosis: כתמים לבנים המופיעים לרוב בגפיים או הידיים וכפות הידיים בקרב אנשים בהירים. הכתמים הלבנים מתחילים לצוץ עם השנים לרוב מגיל 35 ומעלה כתוצאה מנזקי השמש. 

 

סוגי פיגמנטציה:

הטיפול בפיגמנטציה במרפאות מוסקונה באמצעות מכשיר לייזר בדגם חדשני:

לאחרונה רכשנו את הדגם המתקדם והייחודי "הרמוני פרו" 2024 של חברת אלמה, הנחשבת המתקדמת ביותר במכשור הלייזר בעולם. בכדי לטפל לעומק בפיגמנטציה ולהעניק לך את התוצאה הטובה ביותר. למכשיר יש את הסמכת תקן ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי ומשרד הבריאות בישראל. טיפול בפיגמנטציה בלייזר פועל באמצעות חימום שכבות העור העמוקות ומגרה צמיחה של עור רענן ובריא.

למי מתאים טיפול הסרת פיגמנטציה בלייזר?

טיפול בהיפר פיגמנטציה מתאימה לכל שכבת העור, כולל עור כהה וניתן לטפל בכל גיל, (מתחת לגיל 18 נדרש אישור ההורים), כמו כן, לכל הגברים ונשים הסובלים מסוגים שונים של פיגמנטציה, כולל כתמים כהים, נמשים, טלאים חומים, מלזמה, וכדומה.  הטיפולים זמינים להסרת הכתמים מהפנים והגוף, תוכנית הטיפול מורכבת לאחר פגישת ייעוץ ללא עלות עם אחד ממומחי העור שלנו, שייעצו לכם על הגישה הטובה ביותר של טיפול בפיגמנטציה בלייזר, בהתאמה ספציפית לסוג העור שלכם.

המכשור במרפאות מוסקונה יודע לטפל  במגוון רחב של כתמי פיגמנטציה, כולל מלזמה.

 1. לייזר 1064 Nd:YAG QS בעוצמה גבוהה מטפל בכתמי פיגמנטציה עמוקים, ללא נזק מחימום רקמת העור בזכות חלוקת אנרגיה בצורה הומוגנית על פני כל שטח ה- Spot ובכך נמנע “Hot-Spot” (מרכז אנרגטי ביחס לקצוות ה- Spot) . בנוסף, צורתו מרובעת (בשונה מהעיגול הסטנדרטי), על מנת לאפשר כיסוי מאוד אחיד ומלא של שטחים גדולים, במיוחד בקעקועים או בכתמי פיגמנטציה גדולים.
 2. לייזר 532 Nd:YAG QS מטפל בנגעי פיגמנטציה שטחיים.
 3. פילינג לייזר – במידה ויש צורך בטיפול יותר משמעותי וחזק, נמליץ לך על פילינג לייזר המבוצע ע"י אחד המנתחים הפלסטיים שלנו. הטיפול לרוב מיועד למי שמעוניין לטפל במספר סוגיות מעבר לפיגמנטציה: החלקת קמטים באזור הפנים והצוואר, אקנה חי, צלקות אקנה ופגמים של עור וכמובן להסרת כתמי פיגמנט. הטכנולוגיה עובדת על גלי אור שונים בשיטת מרפאות מוסקונה, משלבים טכנולוגיות שיביאו לתוצאה בטוחה – עור בהיר יותר וגוון אחיד יותר. טיפולים אלה מותאמים אישית לסוג העור שלך, תוך כדי פעימות קצרות מרוכזות של אור באזורים הבעייתיים, וכך העור מוסר שכבה אחרי שכבה, ברמת דיוק מקסימלית.מומלץ לבצע טיפולי תחזוקה אחת לחצי שנה, ולהימנע מחשיפה לשמש.

גלי לייזר

גלריה – פיגמנטציה

אחרי לפני

שאלות ותשובות

 • בידיים מיומנות, ובמכשיר לייזר מתקדם ואיכותי, רמת הדיוק מאוד גבוהה, יעילה ובטוחה. הלייזר אידאלי לאזור הפנים בו אנחנו רוצים להגיע לרמת דיוק מקסימאלית עם הכי מעט סיכונים ותופעות לוואי. מומלץ לשאול במרפאה בה אתם חושבים לבצע, איזה מכשיר לייזר יש, איזה אישורים יש ובן כמה המכשיר.

 • בכל פעולה רפואית יש סיכון מסויים. יחד עם זאת, במידה ומשתמשים במכשור לייזר מתקדם של חברה ידועה בעלת כל האישורים, רמת הסיכון פוחתת. במרפאות מוסקונה מקפידים על צוות מיומן ומקצועי עם המכשור המתקדם והחדיש ביותר. במיוחד באזור הפנים הכולל גם טיפולי פיגמנטציה.

 • גורמים ותרחישים שונים מובילים להופעת פיגמנטציה על הפנים והגוף. במידה וסובלים ממלזמה, יש צורך בתחזוקת הטיפול משום שלמלזמה יש נטייה לחזור. מלזמה יכולה להצטבר בשכבות העור העליונות, שכבות העור העמוקות או שילוב בשתי השכבות. לכן, יש צורך לשלב מספר גלי לייזר ומצריכות ידיים מיומנות.

  ברוב המקרים, מלזמה מופיעה באזור המצח, הרקות, האף והלחיים, היא מתרחשת בעיקר אצל נשים אך גם אצל גברים . זה כמובן קשור לתנודות הורמונליות, אבל יכול להתרחש גם כתוצאה מחשיפה לשמש וצריכת תרופות מסוימות.

  .

 • במדינתנו, ברוב ימות השנה יש שמש חזקה ולכן  פיגמנטציה מהשמש נחשבת לנפוצה ביותר. ניתן לזהות אותה  ככתמים שטוחים עם קצוות מוגדרים בבירור, בגוונים כהים.

  כתמים אלו מופיעים באזורים בגוף שחשופים רוב הזמן לשמש ונגרמים כתוצאה מעודף מלנין בתאי העור. כמו: הגב ,הידיים וכמובן הפנים. 

  כתמים אלו מופיעים באזורים בגוף שחשופים רוב הזמן לשמש ונגרמים כתוצאה מעודף מלנין בתאי העור. כמו: הגב ,הידיים וכמובן הפנים.