תהליכי הזדקנות הפנים

תהליכים אלה מתרחשים בכל חלקי הפנים והשפעתם שונה בכל אזור:

 1. אזור הרקות – התרוקנות השומן באזור הרקות והגבות, גורם לשקעים עמוקים ולצניחת צדי הגבות.
 2. אזור הלחיים – אזור הפנים הדומיננטי ביותר והגדול ביותר. שם מתרחש דלדול של רקמת השומן העמוק בחלק העליון, וכתוצאה מכך נפילת החלק התחתון.
  עקב כך, קורים מספר תהליכים:

  • שקע מרזב הדמעות מעמיק.
  • קמטי אף-שפה (נזולביאליים) מופיעים ומעמיקים עם הזמן.
  • קמטי "מריונטה" מופיעים בזוויות הפה, עם נפילת החלק התחתון של הלחיים.
  • הלחי התחתונה צונחת אל מעבר לקו הלסת ויוצרת מראה בולט היוצר לסת ריבועית (מבוגרת יותר) ולא משולשת (צעירה יותר).
 3. אזור הפה והשפתיים – נעשות צרות יותר, עקב דלדול השומן בתוכן. הקמטים מסביבן מתארכים ונעשים עמוקים יותר, בפרט הקפלים בזוויות הפה.

פתרונות להתרוקנות השומן בפנים וצניחת העור

על מנת לעכב את תהליך ההזדקנות ולטפל באזור המציק לנו (בעיקר אזור מרכז הפנים), עלינו להזריק תחילה באזורים המקרינים וגורמים לנפילת הפנים אשר מתרכזת במרכז הפנים. לכן, כאשר אנו מסתכלים בראיה כללית ומרחבית על הפנים, בשיטת פיסול פנים מוסקונה, נתחיל במסגרת הפנים ואז ניכנס למרכז הפנים. בצורה זו נימנע מעומס על השרירים וממראה קפוא. במקום זאת, ניצור מראה מתוח ומורם של הפנים. בפיסול פנים יש צורך במספר מזרקים, בממוצע 5 מזרקים לכל צד פנים ,על מנת ליצור מראה מורם וטבעי. מעבר לכך, השיטה מותאמת לכל מטופל/ת בהתאם לאפיון השקע, ומחייבת התאמת חומר אידאלי לכל אחד. ככל שהשקע עמוק יותר, יש להזריק חומר סמיך יותר. ככל שיש נפילה גדולה יותר, נשתמש בחומר בעל אפקט הרמה גבוה יותר. במידה ומשתמשים בחומר איכותי – התוצאה נשמרת לטווח ארוך יותר. ישנם מקומות שאינם משתמשים בחומרים איכותיים, מתפשרים וקונים חומרים זולים. מאלצים את הלקוחות בהקניית כמות גדולה יותר של חומר, ובכך מנפחים את הפנים וגורמים לתוצאה הפוכה : מראה קפוא, מנופח, לא טבעי וחסר פרופורציות. 

 בפיסול פנים אנו שמים דגש על מבנה עצמות הלחיים, מתחת לעצמות הלחיים, קו הלסת, משולשים מתחת לעיניים (אזור הלחיים). כאשר מבצעים אזורים אלו כהלכה, בטכניקת הזרקה נכונה וחומר מתאים, כמעט ולא צריך להזריק באזור הנאזולאבים והמריונטות , קמטי צידי האף והפה.

מילוי נפח עצמות הלחיים: עיבוי, עיצוב והענקת נפח לעצמות הלחיים מיועדים להבליט את מבנה הפנים ולהדגיש את קו העצמות. הזרקת נפח באזור זה, מאפשרת גם יישור של קו הלסת על ידי העלאת עור הפנים. הזרקת נפח נחשבת למתקדמת יותר, היות ויש צורך בהזרקה עמוקה ומדויקת יותר. במידה וההזרקה לא מבוצעת כהלכה, תיתכן הופעת בצקת. למידע נוסף ניתן לקרוא בדף עיצוב עצמות לחיים

מילוי קו הלסת קמט מעל הסנטר והסנטר: תוחם את הפנים ומגדיר אותן. קו לסת תחתונה מודגש הוא סמל לצעירות ורעננות, המאופיינת בעור הדוק ובקווים חדים. 

אחת הסיבות להיווצרות עודפי עור באזור הלסת היא איבוד נפח בלחי, מה שגורם לה לצנוח כלפי מטה. לכן, חלק מהטיפול מתמקד בהשבת נפח בלחי.

את שארית העור הקטנה שתיוותר, ניתן להחליק באמצעות חומרי מילוי סמיכים מאוד. בנוסף לכך, עם השנים יש לסנטר נטייה לעלות כלפי מעלה ולכן על מנת להוריד את הסנטר, במרפאות מוסקונה מזריקים בקמט מעל הסנטר אשר עושה 2 פעולות : טשטוש הקמט והורדת הסנטר כלפי מטה, למראה צעיר יותר.


 למידע נוסף ניתן לקרוא בדף עיצוב קו לסת וסנטר

מילוי קמטי ציידי האף והפה

לאחר שהורדנו את העומס מן הקמטים בציידי האף והפה, ניגש להזריק ולמלא את הקמטים בצדי הפה (נזולביאליים): הזרקה זו באזור הקמט מתחת לעור, תמקסם את פיסול הפנים ותיצור מעבר חלק מהלחיים לאזור הפה ועור ונעים למגע. 

 

קמטוטים מעל השפה העליונה והתחתונה

לרוב מדובר בקמטים עמוקים וצרים כתוצאה מעישון. ניתן לראות את השיפור ישר לאחר ההזרקה. חשוב לדעת שבאזור זה תיתכן נפיחות וההחלמה מעט קשה יותר. מומלץ להזריק באזור זה חומר אלסטי, היות ומדובר באזור שיש בו הרבה תנועה של שרירים.

עיצוב שפתיים – בשיטת 7 האלמנטים של אורי מוסקונה

עם השנים השפתיים מתרוקנות ונהיות דקות יותר. להשלמת פיסול הפנים מומלץ למלא ולעצב את השפתיים להענקת מראה חושני וצעיר. למידע נוסף, כדאי לקרוא 7 אלמנטים ליצירת שפתיים מושלמות

בוטוקס בצידי הפה

מטרת ההזרקה באזור זה, נועדה להרים את זוויות הפה הנפולות, המשוות מראה עצוב, ולהשיב לשפתיים מראה צעיר ורענן יותר. לקריאה בהרחבה היכנסו הזרקות בצידי הפה

מעבר לכך, ישנם אזורים נוספים שאינם קשורים למימיקת הפנים וקמטי מרכז הפנים שצריך לתת להם מענה לעיכוב תהליך ההזדקנות.

מילוי רקות (צדי העיניים)

במשך השנים אנו מאבדים את רקמת השומן התת עורי והעור מדקק. תהליכים אלה ניכרים בעיקר באזור הלחיים, אך היות והרקות הן המשך אנטומי של פסגות עצם הלחי יש לתת מענה גם לאזור זה למקסום התוצאה. איבוד נפח באזור הרקות משווה מראה מבוגר יותר.

כיצד לדעת האם אני צריך מילוי באזור הרקות?

במידה והעור שמעל הרקות הינו דק ושקוף והשקעים מתחילים לבלוט, רצוי לבצע הזרקת מילוי באזור. במקרים בהם יש שקע עמוק, ניתן לראות חוסר פרופורציות בתווי הפנים, עד למצב בו קצה הגבה החיצוני מתקפל לכיוון השקע.

התרוקנות נפח באזור הרקות קיימת בעיקר אצל בעלי עור דק, אנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית מואצת (רצי מרתון, בודי בילדינג וכו'), ואנשים לאחר ירידה משמעותית במשקל. 

תוצאה: נראית באופן מידי. השינוי מתבטא ברקות מלאות ובפנים סימטריות- המשך עצם הלחי, הרמה ויישור קצה גבה נפול. 

כמה זמן נשמרת? כשנה-שנתיים תלוי בסוג החומר. 

כמות נדרשת? לרוב מזרק אחד של חומצה היאלרונית לכל צד אידאלי לקבלת תוצאה מיטבית.

 

יישור והרמת גבה ללא ניתוח

מדובר בהזרקת חומצה היאלרונית, שיטה ייחודית שפיתח אורי מוסקונה – הזרקה באזור הגבה יכול ליישר אותה ואף ולהרים מעט את העפעף העליון. פעולה זו לא באה במקום ניתוח אך בהחלט משפרת את אזור העיניים ומקנה מראה רענן. 

לפרטים נוספים הכנסו לקישור ושאלו את היועצת בביקור הבא שלכם אצלנו.

מילוי תנוכי אוזניים

אחד האזורים המסגירים את גיל האישה הוא אזור התנוכים. לצערנו, גם תנוכי האוזניים מאבדים מנפחם. החשיפה לשמש גורמת לקמטים, וענידה של עגילים כבדים לאורך השנים גורמת למשיכה מתמדת של התנוך. התוצאה הנראית לעין הינה תנוך אוזן בעל מראה מדובלל עם חור מאורך. תיקון התנוך באמצעות הזרקת חומצה היאלרונית מעניק באופן מידי מראה צעיר, מלא ללא קמטים. הפעולה היא קצרה ופשוטה אך דורשת התאמה של חומרי מילוי בעל גמישות וסמיכות גבוהה.

מרקם העור: הפנים, צוואר, ידיים ומחשוף החזה

הטיפול אינו מושלם ללא התייחסות למרקם העור, קמטוטים מעל השפה, צוואר, ידיים ומחשוף.

ניתן להשיג זאת על ידי טיפול בחומר חדש וייעודי – המאפשר מזו טרפיה עמוקה. במרפאות מוסקונה עלו על פתרון ייחודי, שילוב של חומצה היאלרונית, חומצות אמינו וקלציום, שמזינים את העור בלחות. העור נהיה פחות יבש, יותר אלסטי, חי ומתוח. לפי עיקרון זה, המילוי מבוצע ממש על פני עצמות הלחי, ארובת העיניים והלסת (נקודות אדומות בתמונה מימין). נקודות משניות מבוצעות מעט פחות עמוק ברקמה הרכה (נקודות צהובות). מילוי מרזבי הדמעות (פס צהוב בתמונה מימין) נעשה ממש על פני העצם, עקב שכבה דקה מאד של עור במקום. כמו-כן, במיקום זה ההזרקה מבוצעת באמצעות קנולה (מחט ארוכה ללא חוד; תמונה משמאל) למניעת שטפי דם באזור כה רגיש.

קמטי הצוואר כתוצאה משרירי הצוואר הפלטיסמה

מהסנטר כלפי מטה –מדובר בקמטים כתוצאה מרפיון השרירים ולכן לקמטים אלו נשתמש בבוטוקס, על מנת להדק וליישר את הרפיון בצוואר. תוצאה זו מחזיקה לרוב כ- 6 חודשים.

טיפול בהצערת הפנים והתמודדת עם כל הבעיות שפורטו לעיל – צניחת העור, דלדול השומן התת עורי, ירידה באיכות העור – מבוצע בשיטות כירורגיות מגוונות, אך גם באמצעים אחרים כגון הזרקות, בהתאם לשיטה ההוליסטית אשר פורטה לעיל . הטיפול הכירורגי מותאם למטופל באופן אישי, בהתאם לבקשתו ולממצאי הבדיקה. טיפולים אלה כוללים בין השאר: מתיחת פנים מיני, מתיחת פנים + צוואר, הרמת גבות, ניתוח עפעפיים, מתיחת צוואר ייחודית, הזרקות שומן, מזוטרפיה, שיוף מכני וקילוף כימי של העור.

הקשיבו לראיון עם מנכ״ל מרפאות מוסקונה, אורי מוסקונה, בתוכנית הרדיו רייכמן ושנירר ברדיו 102FM

גלריית תמונות – פיסול פנים