למי מתאימה הרמת פנים ע"י חוטים

הטיפול מתאים לאנשים בני שלושים ומעלה, המעוניינים לטפל בסימני ההזדקנות ואינם מעוניינים בטיפול כבד וחודרני – אך רוצים תוצאות אמתיות וטבעיות. יש כאלו שנדרשים לו רק כאשר מופיעים הקמטים או נפילת העור, אך לעתים גם בגיל צעיר כטיפול מניעתי, או במקרה והמטופל סובל מצורת פנים רחבה או עגולה מדי והחוטים מסייעים לשנות אותה .במקרה של לחיים עגולות ומלאות מדי, ניתן לשנות את צורת קו הלחי ולהדגיש את קווי הפנים שיראו מורמים יותר. כך גם במקרה של נפילה קלה של העור באזור הצוואר ועצמות קו הלסת.

מהלך הרמת פנים ללא חוטים

בהליך זה מבצעים שורה של תפרים קונבנציונליים אשר גורמים לאפקט של הרמה והתחדשות. החוט מוכנס מתחת לעור בשכבת הדרמיס ויוצר מבנה תומך, איסוף ודחיסה של הרקמות הרכות של הפנים ובכך מעודד יצירה של חומצה היאלרונית, קולגן ואלסטין. התוצאה הינה מידית –עור מחוזק וקמטים מוחלקים. לאחרכשבעה חודשים, החוטים נמסים והרקמות מתחדשות מעצמן.
הטיפול למעשה תומך ברקמות הרכות של הפנים. כתוצאה מכך מתחדדים קווי המתאר של הפנים וע"י כך מושג מראה רענן וצעיר יותר. ההליך מהיר, בטוח וקל לביצוע. מדובר בטיפול קל ובטוח שלא משאיר צלקות ומאפשר חזרה מהירה לשגרה.

אודות מזו חוטים – חוטים נספגים

החוטים עשויים מחומר נמס הנקרא פולידיאקסון, חומר סטרילי, סינטטי, המשמש לניתוחים שונים. החומר ידוע ומוכר לרפואה כבר זמן רב .הוא בטוח, לא גורם לאלרגיה או זיהום, נספג ונעלם מהגוף ללא שום סיבוך. מתחת לרקמת העור באזור הרצוי מוחדרת קנולה שבתוכה עובר החוט. לאחר מכן, הרופא מוציא את הקנולה והחוט נשאר בפנים. המזו חוטים מאפשרים להרים, לעצב ולעכב את תהליך ההזדקנות ולהשיב מראה צעיר ורענן.

אודות חוטים קבועים

חוטים העשויים מחומרים קבועים (לדוגמא: חוטי אפטוס מנילון) הנשארים לצמיתות ברקמה ויכלים להרים אף, גבות וכדומה.

תוצאות הרמת פנים ללא ניתוח ע"י חוטים

תוצאות הטיפול נשמרות למשך פרקי זמן שונים, כתלות בסוג החוטים המשמשים לפעולה  ובאזורים המטופלים. ישנם אוזרים בהם התוצאות נשמרות למשך  6-8 חודשים, ואזורים אחרים בהם התוצאות נשמרות למשך שנה עד שנתיים.
הטיפול מאושר ע"י משרד הבריאות בישראל  ואף השיג אישורים ממשרדי הבריאות במעל ל 90 מדינות בעולם.
זהו פתרון אידיאלי למי שמעוניין להסיר את סימני ההזדקנות סביב אזור הצוואר והפנים ולקבל מראה מוצק ורענן ללא ניתוח.

כאשר האפקט נחלש, ניתן לחזור עליו ולהחדיר חוטים נוספים בכדי לקבל לשמר את ההרמה והמתיחה.

סיכונים וסיבוכים במתיחת פנים ללא ניתוח

הסיכונים מעטים. ייתכנו שטפי דם קלים שחולפים לבדם בלי להשאיר סימן לאחר כשבוע. זיהום הוא עוד סיבוך אפשרי, אם כי נדיר, על פי המדריך לצרכן לכירורגיה פלסטית. ניתן לטפל בזיהומים באנטיביוטיקה, ובמקרים נדירים, ייתכן שיהיה צורך בניקוז. זיהומים גם עלולים להוות סיכון להצטלקות רקמת העור.

מה הם הסיבוכים האפשריים?

 • אסימטריה – מסובך  לתיקון יש צורך להוציא את החוט או למתוח את החוט ואף יש מקרים שצריך להוסיף חוט 
 • זיהום – יש לעדכן את רופא המקרים קלים מטפלים באנטיביוקטיה במקרים קשים  יש צורך בניתוח הוצאת החוט.
 • הרקמה הצלקתית יכולה בזמן הפעלת השרירים של הפנים להגביל את התנועה לדוגמא השפעה על החיוך 
 • פגיעה בעצב בפנים.

אזורי טיפול בפנים מזו חוטים

הרמת פנים ע"י חוטים מיועדת להרמת אזור הגבות, הלחיים ומרכז הפנים, קו הלסת, הצוואר וקווי המתאר של הפנים ולמעשה לכל אזור בו העור רפוי או חסר גמישות. ניתן לשלב עם הטיפול בוטוקס, חומצות היאלורוניות ושומן עצמי למילוי נפחים.

אזורי טיפול באמצעות חוטים בפנים

אזורים בפנים הניתן לבצע מתיחה עם חוטים צוואר וקו לסת

הייעוץ אודות הצערת עור הפנים אנטי אייג'ינג

טיפולים אלו מאפשרים חזרה מהירה לשגרה ללא צלקות ומתאימים מאוד לפני אירוע חשוב .

שאלות ותשובות מתיחת פנים בחוטים ללא ניתוח

 • לבעלי עור רפוי ולא אלסטי, עם קמטים וקמטוטים, מתיחה מתאימה לאזור הפנים, צוואר וקו לסת. המטרה היא להרים את הגבות ולהגדיל את העניים, להפחית קמטים בין הגבות ובצדי העיניים, להבליט לחיים, ולמתוח נפילת זווית הפה, לטפל בנפילת לחי תחתונה, להגדיר קו לסת, ולמתוח את הצוואר.

 • הטיפול קצר מאוד ואורך בין 15-45 דקות.

 • לפני הטיפול מבצעים הרדמה מקומית (מספר זריקות מקומיות) ולאחר מכן כשהאזור רדום מתחיל הטיפול שאותו לא מרגישים.ניתן לחזור לשגרה יום לאחר הטיפול.

 • לאחר סימון האזורים וביצוע הרדמה מקומית הרופא מחדיר את החוטים לתוך העור, לעומק הרקמה הרכה, על ידי מחט. אין צורך בחתכים. הרופא מותח את החוטים בעדינות בכיוון רצוי, כך שהחוטים נתפסים ברקמה ויוצרים הרמה של העור וטשטוש או אפילו העלמת הקמטים. קיימות כמה שיטות לביצוע הליך זה והשוני ביניהן טמון בעיקר במידת השליטה של כיוון ההרמה וכן מידת השליטה בקיבוע התוצאה הסופית של ההליך.

 • מתיחת פנים הקרויה "מיני מתיחה" אינה זהה למתיחת פנים בחוטים. הטיפול בשיטת "מיני מתיחה" הוא ניתוח לכל דבר ונעשה בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק או בהרדמה מלאה עם כל הסיכונים הכרוכים בניתוח. הניתוח מצריך חתכים באזורים הנסתרים בפנים, הרמתה של רקמת העור בצורה קלה ותפירה מחודשת שלה, כך שהפנים נראים מתוחים וצעירים יותר. הטיפול של מתיחת פנים בחוטים אינו כולל הרדמה מלאה וחתכים, אלא מתבצע באמצעות החדרתם של חוטים קטנים וזעירים אל תוך רקמות העור, באותם אזורים בפנים של עור מקומט, נפול או רפוי, כגון לחיים, פה, קו הלסת, צוואר, עפעפיים וגבות. ההליך אינו ניתוחי והחזרה לשגרה מהירה מאוד. הבדל נוסף הוא כיוון המתיחה. במתיחת פנים מיני או מלאה המנתח מותח את העור בזווית קבועה בעוד הרמת פנים על ידי חוטים ניתן למתוח למספר רב של כיוונים באמצעות שימוש במספר חוטים.

  למידע נוסף על מתיחת פנים מלאה ע"י ניתוח

 • אין צורך בהכנות מוקדמות לפני טיפול חוטים.

 • כפי שצוין החזרה לשגרה היא מהירה לאחר הטיפול, יכולים להופיע שטפי דם, אדמומיות או נפיחות קלה באזור המטופל. תתכן תחושה של מתח באזור המטופל. תופעות אלו תחלופנה באופן טבעי תוך מספר ימים.

  כ- 24 שעות לאחר הטיפול יש לאכול מזון נוזלי רצוי פושר, להימנע ממריחת איפור לפחות 48 שעות, במקרה של כאב או אי נוחות ניתן ליטול משכך כאבים ללא מרשם רופא. בשבוע שלאחר הטיפול יש להימנע מטיפולים קוסמטיים ומפעילות ספורטיבית. מומלץ לישון בשכיבה על הגב במשך שבוע.

  יש להימנע מחשיפה לשמש ומיטות שיזוף פעילות ספורטיבית וסאונות בחודש הראשון

 • טיפול הרמה באמצעות חוטים הינו טיפול פשוט ובטוח לחלוטין, בתנאי שהוא מתבצע בידיים מיומנות וע"י רופא שעבר הדרכה רשמית לטיפול. 

 • החוטים עשויים מחומר הנקרא פולדיאוקסינון. החוטים הם בעלי תו תקן אירופאי EC – ומשרד הבריאות הישראלי.חלק מהחוטים בנויים כך, שיש להם שיניים דו-כיווניות חדות, מה שמאפשר להם להיתפס על הרקמות וכך יכול הרופא המבצע לעצב ולקבע את המבנה החדש.

 • במדינת ישראל כל רופא יכול לבצע טיפול קוסמטי יש לוודא מה ההכשרה וההתמחות של רופא והאם עבר הכשרה ובעל ניסיון בחוטים כגון בנושא חוטי הסילואט.

 • בגדול אין גיל למתיחת פנים עם חוטי סילואט. כל מקרה לגופו, הטיפול מתאים ברגע שאת עומדת מול המראה ועושה את אפקט המתיחה,  אנחנו יודעים שהחל מגיל 30 הגוף מאבד 1% של קולגן בשנה ומייצר פחות. הנפח המצטמצם גורם לשכבת העור העליונה להפוך לרפויה והוא מתחיל להימשך כלפי מטה.

 • במידה ונעשה טוב רואים את התוצאה ישר– צריך לקבל אפקט מתיחה קל. השאלה מה קורה בהמשך לפעמים צד אחד זה נתפס ובצד השני לא ואז יש אסימטריה, ישנם מקרים שהתוצאה מחזיקה רק חודש בלבד. מומלץ לבקש התחייבות שהתוצאה מחזיקה לפחות שנה.