מדוע עצמות הלחיים חשובות לפנים?

אצל נשים מבוגרות עיצוב הלחיים בא לתת מענה לנסיגת עצמות הפנים, שינוי בפיזור השומן וירידה בגמישות העור עקב הפחתה ברמת הקולגן. פיסול הלחיים יכול לסייע בהסתרת שקעים באזור הלחיים, לטשטש את הקמטים בצדי האף ולהפוך את מראה הפנים ממבוגר ועייף לצעיר וסקסי.

אצל נשים צעירות עיצוב הלחיים מקנה מראה רזה יותר, מחדד את קו לסת ויוצר מראה של פנים משורטטות. טיפול זה מתאים בעיקר לנשים עם מבנה פנים ארוך ומלבני או פנים עגולות – ע"י עיבוי הלחיים ניתן לשנות את מסגרת הפנים ולהקנות לה אופי. 

צפו בפרק על עיצוב עצמות לחיים בתוכנית The New Selfie

בתמונה למטה: אישה בשנות ה 40 לחייה לפני ואחרי סדרת טיפולים

סיבות לשקיעת עצמות הלחיים

במהלך השנים אנו שמים לב לצניחה ולשקיעה של עצמות הלחיים. בנוסף לנסיגה, תופעה נוספת הגורמת לצניחה ומתחילה בשנות ה-30 לחיים הינה היפחתות משמעותית בכמות השומן התת-עורי ופיזורו, ובכמות החלבונים, דוגמת קולגן, שתפקידם בין היתר הוא לשמור על מיצוק ועל גמישות העור. בנוסף לכך, נסיגת רקמות התומכות בעור הפנים גורמת להיווצרות שקעים באזור הלחיים ולמראה רפוי ומבוגר של הפנים.

עיצוב לחיים ללא ניתוח ע״י מיקרו קנולה

לפני עשור הפתרון היחידי לעיצוב הלחיים היה באמצעות ניתוח עם שתל סיליקון, הכרוך בזמן החלמה והתאוששות. במהלך השנים האחרונות חומרי ההזרקה השתפרו ועיבוי עצמות באמצעות חומרי מילוי זמניים הפכו לחלופה שכיחה. מדובר בהליך פשוט יחסית, ובמידה ומבוצע כהלכה תוצאותיו נראות טבעיות ויפות.

מילוי והדגשת עצמות לחיים – השיטה המתקדמת ביותר

במרפאות מוסקונה אנחנו מבצעים את ההזרקה בהרדמה מקומית ללא הכאבים באמצעות קנולה זעירה בעלת קצה מחט קהה ובכך ממזערים שטפי דם ואדמומיות וגורמים למינימום טראומה לרקמות, עם חזרה מידית לפעילות יומיומית.

התאמה אישית בשבילך כיום במרפאות מוסקונה משתמשים במגוון  רב של חומצות היאלורוניות על מנת להתאים בדיוק לך את החומר האידאלי על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר תוך כדי שמירת תנועות הפנים והימנעות ממראה הקפוא.

לדוגמא נמליץ על חומר שונה לבחורה שיש עור עבה וצריכה יותר אפקט הרמה מאשר בחורה עם עור דק. לנשים צעירות המעוניינות במראה סופר מודל נמליץ גם על חומר שונה מאשר אישה מבוגרת. 

עיצוב הלחיים כולל הרמה והדגשה של מבנה עצמות הלחיים באמצעות מילוי בחומצה היאלרונית סמיכה. תוצאת תהליך עיצוב לחיים הינה תוספת נפח לעצמות הלחיים, תיקון מסוים של צניחת העור הקיימת באזור הלחיים, שיפור הקמטים העוברים מאזור כנף האף לזווית הפה וקבלת מראה אחיד והמשכי באזורים תחת העיניים והלחי

באילו אזורים מומלץ להשתמש במיקרו קנולה?

הקנולות אידיאליות לאזורים בהם יש ריבוי רב של כלי דם קטנים וצפויה בהם התפתחות שטפי דם.

לדוגמא: שקעי העיניים, עצמות הלחיים והרקות.

עיצוב לחיים – תופעות לוואי וסיבוכים

כשהולכים לרופא בעל ניסיון רב ובעל הכשרה מקצועית כמנתח פלסטי, הסיכויים לתופעות לוואי מצטמצמים. חשוב לבדוק איזה חומר מזריקים- קיימים סוגים שונים ברמות איכות שונות. כמו כן, חשובה הטכניקה בה משתמשים ואיזו כמות מזריקים לכל צד. הזרקה לא נכונה עלולה לגרום למראה אסימטרי או לא טבעי.

תופעות לוואי אפשריות:

 • נפיחות – תיתכן נפיחות באזור ההזרקה ששיאה בשעות הראשונות. הנפיחות נמשכת כשלושה עד חמישה ימים ותבלוט יותר בשעות הבוקר המוקדמות.
 • יובש וקילוף בעור – תופעה לא שכיחה, המתרחשת עקב התגובה הדלקתית שנלווית להזרקה.
 • שטפי דם – מופיעים בחלק קטן מהמקרים ומתבטאים כסימנים כחולים הנותרים למשך מספר ימים. ניתן לצמצם את הופעתם באמצעות שימוש בקומפרסים קרים המכווצים את כלי הדם. כמו כן, ניתן לטשטשם באמצעות איפור. שיעור שטפי הדם נמוך משמעותית עקב השימוש בקנולה.
 • אסימטריה –  אסימטריה באזור עצמות הלחיים קיימת בכל אדם. במהלך ההזרקה קיים ניסיון להזריק באופן אשר ישפר אותה, אולם תמיד תישאר אסימטריה במידה כזו או אחרת עקב תהליכי הריפוי הקיימים באזור.
 • היווצרות גושים –הסיכוי להיווצרות גושים בחומצה היאלרונית איכותית נמוכים מאוד ובמידה ונוצרו ניתן לפרקם ע"י עיסוי  במידה ונשאר גוש לאחר מספר שבועות והנפיחות ירדה ניתן להמיס ע"י חומר ממיס היאלורונידאז.

מדוע כדאי לעבור טיפולי הזרקות אצל פלסטיקאים במרפאות מוסקונה ולא אצל אסתטיקנים?

 • לפלסטיקאים ראייה מרחבית והבנה ספציפית במבנה הפנים, הכרת אנטומיית הפנים על בוריה. 
 • כל הזרקה שונה מאדם לאדם עקב מבנה עצמות שונה ויחסים אחרים בין מבני הפנים. פעולה זו מצריכה רגש ודיוק על מנת ליצור סימטריה בין צדי הפנים. 
 • ישנם מקרים המצריכים ניתוח ולא הזרקה, שתגרום לניפוח הפנים ולמראה לא טבעי. המנתחים הפלסטיים יידעו להתאים לכל מטופלת את הפתרון האידיאלי עבורה. 
 • למנתחים ניסיון רב במתיחות פנים, מתיחות צוואר, ניתוחי עפעפיים, הרמת גבות וכו'.
 • ישנם מקרים המצריכים הזרקות מתקדמות יותר על מנת להגיע לתוצאה הרצויה- מילוי הרקות או שקעי העיניים, הרמת הגבות וכו'.

עיבוי עצמות באמצעות רדיאס

רדיאס הינו חומר שונה ממשפחת החומצה היאלרונית ובעל המרכב שונה.

היתרון העיקרי הינו משך זמן התוצאה, הנשמר לאורך שנתיים. זה משמעותי בעיקר אצל גברים, הידועים במטבוליזם מהיר שמפחית את משך התוצאה בחומצה היאלרונית. בארצות הברית משרד הבריאות מממן הזרקות בחינם לחולי סרטן ואיידס הסובלים מירידה משמעותית בנפח רקמת העור פנים.

בפרט מתאימה הזרקת רדיאס לעיצוב קו לחיים של גברים, שעור הפנים שלהם עבה יחסית ועל כן הם זקוקים לחומר שמצליח לחדור את שכבת העור העליונה.

מילוי והדגשת עצמות לחיים – בניית עצמות לחיים גבוהות

לעצמות הלחיים ישנה השפעה מכרעת על המראה הכללי, אלא שפגעי הגיל והשנים מביאים לפגיעה ברקמות הפנים הרכות ולצניחה של עצמות הלחיים, מה שיוצר מראה נפול ומבוגר של הפנים. מילוי והדגשת עצמות לחיים מתבצע למעשה באופן העושה שימוש בדגשים והיתרונות הטבעיים של הפנים, באמצעות חומרים המדמים חומרים טבעיים ומתמזגים באופן אסתטי ונינוח בעור, ויוצרים מראה נשי, חושני וצעיר יותר בכעשר שנים.

באמצעות טיפולי מילוי והדגשת עצמות לחיים ניתן להחיות את הרקמות בלחיים וסביב האף ולמעשה “להרים” את הפנים ולמצק את העור.

מילוי והדגשת עצמות לחיים – אפקט מיני ליפט

עצמות לחיים הזוכות לטיפול ישיר מספקות מראה פנים צעיר ורענן גם בזכות פעולת המילוי הישירה, אולם לא פחות בזכות האפקט המשלים של הטיפול המסייע בהעלמת קמטוטים בצדי האף הנוצרים בשל השפעת כוח הכבידה.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא טיפולי מילוי והדגשת עצמות לחיים השאירו פרטים כעת בדף צור קשר ונציג הצוות המקצועי יחזור אליכם

השיטה המתקדמת ביותר למילוי עצמות לחיים היא באמצעות הזרקה מוקפדת ועדינה של חומצה היאלורונית לנקודות מסוימות בפנים. החומצה המדמה באופן הקרוב ביותר חומר טבעי, מתמזגת באזור המטופל ויוצרת מילוי טבעי של החומר המספק נפח ומוצקות שמשיבים את עצמות הלחיים למיקומם הטבעי, מטשטשת את הקמטוטים וכתמי העור ומותירה מאחור את פגעי הגיל והזמן.

טיפול נקודתי זה למילוי עצמות לחיים אינו מצריך הרדמה ומתבצע באמצעות אלחוש מקומי בלבד, ההחלמה ממנו מהירה ומבחינה סטטיסטית מספק אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, בקרב מטופלות אשר ביצעו את הטיפול במכון אסתטיקה ויופי מורשה ובפיקוח רפואי.

טיפולים משלימים לעיבוי עצמות

מילוי רקות – לנשים רזות / לנשים מעל גיל 45 

אצל נשים שירדו במשקל בצורה משמעותית ואצל נשים מעל גיל 45 ניתן לראות התרוקנות באזור הרקות, עקב הידקקות העור ודלדול ברקמת השומן התת עורית.

אצל נשים אלה, טיפול עיצוב לחיים בלבד יכול ליצור מראה לא טבעי, לא מאוזן ולא פרופורציונאלי בפנים.

 

עיניים שקועות 

במידה והנך סובלת מעיניים שקועות, מילוי והדגשת עצמות הלחיים ללא מענה באזור העיניים עלול לגרום לפעולה הפוכה, כלומר להדגשת שקעי העיניים. לכן יש צורך להזריק באמצעות קנולה חומר מיוחד בעל סמיכות נמוכה לשקעי העיניים על מנת ליצור המשכיות טבעית של עור הפנים.

במהלך השנים אנו רואים קו ברור וניכר בין ארובות העיניים לבין הלחיים, המתבטאים כעיגולים שחורים סביב העיניים, ומקנים מראה עייף ולא מחמיא לפנים.

 

מרקם העור – עיכוב תהליך ההזדקנות , הידוק, הרמת העור וברק לעור 

שילוב של חומצה היאלרונית פפטידים, חומצות אימנו וקולגן  המעניקים מראה של עור זוהר, מוצק ובריא, תוך חידוש ועידוד ייצור קולגן ואלסטין.

זוהי טכנולוגיה חדשנית בעולם האנטי-אייג'ינג והיא מתאימה במיוחד לטיפול באזורים המרגיזים, המסגירים את הגיל מיד: הצוואר, הידיים, המחשוף וכמובן- הפנים.

שאלות ותשובות עיצוב עצמות לחיים

 • הזרקת עיבוי עצמות נחשבת לרמת נמוכה יחסית היות וההזרקה מבוצעת עם מיקרו קנולה תחת אלחוש.

 • עיבוי עצמות לוקח בדר"כ  15-25 דקות 

 • תוצאות הטיפול נראות באופן מידי, למחרת בבוקר תיתכן מעט אסימטריה בשל הנפיחות במידה וכן היא תחלוף לאחר מספר ימים. 

 • במרפאות מוסקונה משתמשים בחומרים האיכותיים ביותר, תלוי בחומר שבחרת התוצאה יכולה להישאר שנה –שנה וחצי ואף יש מקרים שיותר.

גלריית תמונות – עיצוב עצמות לחיים