מילוי קמטים

חומרי מילוי להצערת הפנים

למידע מקדים ראו מאמר בנושא חומרי הזרקה.

 

 

 

חומצה היאלרונית

 

החומר השכיח ביותר להצערת עור הפנים במילוי קמטים הינה חומצה היאלרונית, ג'ל סמיך הדומה מאוד לחומר טבעי המיוצר בגופנו. כיום מרבית חומרי ההזרקה האיכותיים בקטגוריה זו מכילים לידוקאין, חומר אלחוש המרדים את האזור ובכך מאפשר הזרקה ישירה של החומר ללא הזרקה מקדימה של חומר הרדמה. ישנם רופאים המעדיפים לחסוך ורוכשים בנפרד חומצה היאלרונית וחומר הרדמה ומערבבים את חומר הרדמה עם חומצה היאלרונית דבר היכול לגרום לזיהום במידה ולא מבוצע כהלכה כמו כן במידה והיחס לא טוב האזור יכול להיות לא מורדם מספיק והמטופל/ת ירגשו את כאב ההזרקה.

 

 


 

 

 איזורי מילוי קמטים

 

 

1. מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלרונית: מדובר בקמטים עמוקים באזורי הפנים כדוגמת צדי האף על מנת ליצור עור חלק ונעים למגע נמלא את השקעים ע"י הזרקה באזור הקמט מתחת לעור, חומר המילוי חומצה הילארונית, ממלא את השקע כלא היה ובסיום ההזרקה ניתן לראות את התוצאה והקט נעלם. בד"כ תוצאת ההזרקה נשארת בין שנה ושנתיים תלוי באיכות החומר, אזור ההזרקה וידיו המיומנות של הרופא המבצע.

2. מילוי נפח: הזרקות למילוי נפח לצורך פיסול פנים, עיצוב עצמות הלחיים נחשב הזרקה מתקדמת יותר היות ויש צורך בהזרקה עמוקה יותר, מדודה יותר לשכבה תת עורית במידה וההזרקה לא מבוצעת כהלכה תתכן בצקת מומלץ לבוא לביקורת לאחר כשבועיים. כוח הגרביטציה משפיע גם על הפנים ומושך אותם כלפי מטה, אחת הדרכים להתמודד עם התופעה ללא ניתוח היא באמצעות עיבוי עצמות הלחיים. חשוב לציין כי מדובר  מדובר באחת הפעולות הרגישות והבולטות ביותר בפנים. הזרקה לא טובה תפגע בפרופורציות הפנים ותגרום למראה לא טבעי, לצערי רואים לא מעט נשים עם מראה לא פרופורציונלי, פנים נפחות מאוד שתי סיבות עיקריות:

  • א.אי שמירה על יחס הפנים כאשר מזריקים יותר מידי חומר בעיבוי עצמות הפנים מקבלות מראה מנופח מידי, יש לזכור הגבול ממראה טבעי ויפה למראה עשוי דק מאוד ולכן יש צורך במימוניות ובדיים טובות אם שואלים אותך אם השמנת לאחרונה או מה עובר עליך סביר להניח שבגלל מראה פנים נפוח מתקבלת התחושה של עודף משקל.
  • ב. נשים עם עור נפול מאוד הצריכות לבצע ניתוח מתיחת פנים ובמקום זאת הציעו לה פתרון עיבוי עצמות ובשביל להרים את הפנים יש להזריק כמויות גדולות הגורמות לפנים מלאות וחוסר פרופורציה.

3.פיסול אף  כיום במקרים מסוימים ניתן לבצע ללא ניתוח פיסול באף מדובר מקרים שהאף שקוע ובאמצעות מילוי ניתן למלא ששקע ואף ולהרים מעט את קצה האף. יש לזכור שמדובר בתוצאה זמנית שמחזיקה לרוב כשנה. לקריאה בהרחבה פיסול אף ללא ניתוח

4.הרמת גבות מדובר בתחום החם ביותר כרגע בתחום ההזרקות וטרנדי ביותר נשים צעירות מגיל 23 ומעלה מבקשות לפתוח את הפנים ולהרים את הגבה באמצעות טכניקה ייחודית שאנחנו מבצעים במרפאות מוסקונה אנו מצליחים להגיע לתוצאות יפות וטבעיות.

יישור והרמת גבות

לפרטים נוספים תשאלו את היועצת בביקור הבא שלכם אצלנו.

 

5. עיבוי שפתיים כיום רוב הזרקות בשפתיים מבוצעות באמצעות חומצה היאלרונית חומר זמני ולא סיליקון חומר קבוע. מטרת ההזרקה הנה להעניק מראה מלא וחושני לשפתיים. אזור השפתיים נחשב אזור רגיש יותר בעל רקמות שונות מרקות עור הפנים ועל כן החומר נספג מהר יותר. לאחר ההזרקה השפתיים נפוחות ותוצאה סופית מתקבלת לאחר שבוע/ שבועיים כאשר הנפיחות יורדת.גם פה חשוב מאוד להבין את חשיבות הצורך להשתמש בחומרים איכותיים. לא פעם מגיעות אלינו נשים שהזריקו במקומות אחרים בשביל לחסוך כמה מאות שקלים ומצטערות על כך הטענה העיקרית הנה מחוסר השביעות התוצאה החומר ניספג מהר מידי ונעלם לאחר כחודש חודשיים יש לזכור שמדובר בפנים שלך ולפעמים הזול בסופו של דבר יוצא יקר. הטענה השניה מראה מלאכותי גם בשפתיים יש לשמור על פרופורציה בין השפה התחתונה לעליונה במטרה לקבל מראה שופע סקסי וטבעי. לקריאה בהרחבה מילוי שפתיים

6. מילוי רקות (צידי העיניים) במשך השנים אנו מאבדים רקמת שומן התת עוריתוירידה בעובי העור,אומנם הירידה מתאפיינת בעיקר באזור הלחיים אך היות והרקות הן המשך אנטומי של פסגות עצם הלחי יש לתת מענה גם לאזור זה למקסום התוצאה. איבוד נפח באזור הרקות גורם למראה מבוגר, חולה ותת תזונה.

כיצד לדעת האם אני צריך מילוי באזור הרקות?

במידה והעור שמעל הרקות הינו דק ושקוף ושקעים מתחילים לבלוטיש לבצע הזרקת מילוי באזור במקרים שיש שקע עמוק ניתן לראות חוסר פרופורציות בתווי הפנים ואף לראות שקצה הגבה החיצוני מתקפל לכיוון השקע.

התרוקנות נפח באזור הרקות מאופיין בעיקר אצל אוכלוסייה עם עור דק, והעוסקים בפעילות ספורטיבית מואצת, רצי מרתון,בודי בילדינגוכו, וכל אלו שירדו משמעותית במשקל.

תוצאה:נראית באופן מידי . השינוי ניכרברקות מלאות, סימטריה בפנים-המשך עצם הלחי וגם בהרמה ויישורקצה גבה נפולה.כמה זמן?כשנהכמות?:לרוב מזרק אחד של חומצה היאלרונית אידאלי לקבלת התוצאה.

7. מילוי שקעים מתחת לעינייםחומצה היאלורונית ייחודית לטיפול ממוקד מתחת לעיניים אזור העיניים נחשב לאזור הרגיש ביותר בפנים, במרפאות מוסקונה מעדיפיםלטפל בו בשונה משאר האזורים ובחומר המיועד במיוחד לאזור שקעי העיניים. השקעים מתחת לעיניים מאופיינים בעור דק וחוסר בלוטות שומן ולכן יש צורך בטיפול בחומצה היאלרונית ייחודית לאזור זה. כיום החומר המוצלח והמתקדם ביותר לשקעי העיניים לתיקון טבעי

מדובר בפורמולה מורכבת המאחדת שלושה מרכיבים טבעיים הפועלים בשיתוף פעולה: חומצה היאלרונית, חומצות אמינו ואנטי אקסידנטים שלושת אלו כמובן מכילים גם לידוקאין לאלחוש כאב.

שילוב שלושת המרכיבים מקנים תוצאה מדויקת ואופטימלית לאזור העיניים. בשל הרגישות הגבוהה באזור חשוב לבצע את ההזרקה אצל רופא מיומן בעל ניסיון. יתכן ולאחר ההזרקה האזור יהיה נפוח ורגיש ימים/שבועות. 

ההבדל בחומצה היאלרונית המוזרקת לאזורים השונים נעוץ בסמיכות החומר, עומק הקמט ומיקומו.

זהירות: יש להיזהר מחומרי הזרקה לא איכותיים ומדוללים. יש סיכוי גדול יותר לזיהומים ותוצאת ההזרקה נשמרת לפחות זמן.

 

חומצה היאלרונית מחיר

לכל חברה יש קו מוצרים כאשר החומר הדליל ביותר הנו הזול ביותר וככל שהצמיגות עולה כך גם המחיר באוזרים כמו שפתיים שקעי העיניים נהוג להשתמש בחומרים עדינים יותר ובאזורי נפח יש צורך בחומרים צמיגיים יותר

המחיר נקבע לפי כמות החומר- כמעט אצל כל החברות גודל מזרק המקובל הוא 1CC

 

סטילאג –Stylage

חומר המילוי קמטים היחידי המשלב חומצה היאלורונית מצולבת עם אנטי-אוקסידנט טבעי מניטול הידוע כנוגד חמצון.

אפשר למצוא מניטול אנטי-אוקסידנט ה בפירות וירקות המופיע באופן טבעי, המניטול נחשב כבטוח לשימוש ונספג לחלוטין בגוף.

יתרונות המניטול המשולבים בסטילאג: 

א. טווח תוצאה - סיוע בהאטת התפרקות החומצה היאלרונית כלומר הארכת אורך החיים המאפשר תוצאה לטווח ארוך יותר.

ב. מסייע בהתאוששות לאחר ההזרקה - ע"י הפחתת סימני אדמומיותונפיחותהנפוצים לאחר ההזרקה.

ג. אנטי אייג'ינג - מצמצם את מספר כמות הרדיקלים החופשיים הידועים בהשפעתם על הזדקנות העור.

טאוסיאל:

מיוצר בשוויץ וקיים שנים רבות מגוון רחב של מוצרים המכיל כשבעה מוצרים, החל מעדין מאד עד לסמיך מאד שהמזרק שלו מכיל 3 CC. בנוסף, בדומה לסטילאז גם לטאוסיאל יש מוצר ייחודי לשפתיים בשם קיס (נשיקה) KISS.

טאוסיאל הינו חומר בעל ריכוז גבוה של חומצה היאלורונית ועם כמויות מינימאליות של פרוטאין ובקטריית אנדו טוקסין. טאוסיאל נחשב לאחד החומרים חומר הטהורים ביותר בשוק ורמה נמוכה של בקטריית אנדו טוקסין (פחות מ- 0.2 EU/mL). רמה נמוכה מקטינה את הסיכוי לתופעת לוואי כגון: דלקות, אדמומיות ובצקת . עם זאת טיפול בחומר זה פחות מומלץ לאנשים בעלי רגישות גבוהה לחומצה היאלורונית.

Juviderm Ultra –  להצערת עור הפנים

 Juviderm Ultra, המבוסס על נוסחת פטנט ייחודית, הינו בעל מרקם נוזלי יותר, חלק ועדין, אשר ניתן להזרקה באמצעות מחט דקיקה המאפשרת דיוק רב יותר ושליטה גדולה בעיצוב הרצוי של האזור המוזרק למטרת מילוי קמטים. חומר המילוי מתפזר באחידות והאיזור מקבל מראה חלק וטבעי יותר. היתרון של Juviderm Ultra בכך שהוא מכיל לידוקאין, חומר המשמש להרדמה מקומית, כך מתאפשרת הזרקה שאינה כרוכה בכאב. התוצאה מיידית, טבעית מתמיד ועמידה לאורך שנה ואף יותר.

Juviderm Ultra שייך לקבוצת החומרים המבוססים על חומצה היאלורונית; חומר המצוי באופן טבעי בגוף. הוא שונה מהם עקב שיפורים שהוכנסו במבנהו. מפתחי החומר הינם  תאגיד התרופות האמריקאי ALLERGAN, שהם גם אלו שפתחו את ה"בוטוקס".

נשים וגברים שעברו בעבר הזרקות אצל ד"ר מוסקונה במסגרת מגוון ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים, חומרי מילוי קמטים אחרים והפעם Juviderm Ultra, הצביעו על תוצאות מצוינות ושביעות רצון גבוהה הרבה יותר בכל שקשור לתחושותיהם והעדר הכאב בזמן ההזרקה. לאור ניסיוניינו הרב בתחום ההזרקות למטרת מילוי קמטים, מדובר בחומר המאפשר הזרקה נטולת כאבים, אפילו במקומות רגישים ובעייתיים כמו זוויות הפה והעיניים, מקנה מראה רענן ואחיד והתוצאות מתקבלות באופן מיידי. היות והכאב איננו מהווה עוד גורם שיש להתחשב בו, ניתן להימנע מזריקת הרדמה מקומית המטשטשת את אזור הקמט ולהשתמש בטכניקה של הזרקת כמויות חומר קטנות - בכך לקבל את התוצאה האידאלית תוך עיצוב ופיסול כל אזור טיפול בנפרד. זריקות למילוי או עיבוי שפתיים,  מילוי קמטים ושקעים הן כלי חשוב ב"מלאכת הצערת הפנים".

אי הנוחות והכאב שנלוו לטיפול זה מנעו עד היום ממטופלים פוטנציאליים ניצול של כלי חשוב זה. ג´ובדרם אולטרה מציע פתרון אולטימטיבי לטיפול בנקודה זו - גם ממלא קמטים וגם לא כואב!'

פרפקטה   perfectha 

חומר צרפתי חדש יחסית בארץ. מיוצר בטכנולוגיה ייחודית שנקראת היבריד EBRID המאפשרת ליצור אף יותר קשרים והצלבות במולקולות החומצה ההיאלורונית ולכן מתאימה יותר לקמטים עמוקים ולמילוי נפחים גדולים יותר אידאלי להרמת לחיים סנטר ולסת. גמישות המוצר מאפשרת להיטמע בקלות יחסית ברקמה.

לומינרהluminera 

חברה ישראלית תוצרת כחול לבן בעל אישור משרד הבריאות וגם האיחוד האירופאי בין מוצריה נמצא גם הידרוקסיטייט הינו חומר מילוי המבוסס קלציום הידרוקסיפאטיט (CaHA), אשר נועד למלא את נפח הרקמה ולשחזר את קווי המתאר הטבעיים של הפנים. הידרוקסיטייט תורם לייצור מחודש של סיבי הקולגן, אשר מהווים את חומרי המילוי הטבעי של הגוף. היתרון המשמעותי של הידרוקסיטייט הינו אורך החיים היכול להגיע לעד כשנתיים. משפחת החומצה היאלרונית נקראת הידריאליקסHydryalix וגם לה חמישה מוצרים DEEP ,VOULUME, LIPS, GENTALEוגם ULTRA DEEP

אמליאן amalian

קיים מ2007 משווק בארץ מ2014 חברה גרמנית הסדרה נקראת SF לפי יחס מליגרם למלליטר כאשר SF16 מתאים לשפתיים ומתחת לעיניים SF20 לקמטים בינוינים וSF24 מתאים למילוי קמטים עמוקים בנוסף בארץ משווקים מוצר נוסף לנפח VOULUME 24 המצריך מיומנות וניסיון היות ומוזרק לשכבת עור עמוקה יותר לתת עורית ובכמיות קטנות במידה ולא נעשה נכון יכול להיווצר בצקת.

רסטילן, פרלן, סרגידרם, טיוסל והילפורם

כולם חומרי הזרקה ממשפחת החומצות ההיאלורוניות כמו הג'ובידרם אולטרא. ההבדלים ביניהם נובעים ממשך האפקט שלהם הנע בין 6 חודשים – סרגידרם, ל-12 חודשים – הפרלן. מכאן נובע גם השוני במחיר. אחוז הסיבוכים הנובע מהזרקת חומרים אלו נמוך מאוד אבל לא אפסי.

אוולנס

חומר הזרקה חדש יחסית המבוסס על קולגן סינטטי - פרי פיתוח ישראלי. שונה לחלוטין מקבוצת החומרים המבוססת על חומצה היאלורונית .

כחומר מילוי קמטים, לחומר יתרונות וחסרונות שיפורטו בפגישה עם הרופא מנתח פלסטי.

סיליקון

השימוש בסיליקון נוזלי כחומר מילוי קמטים נמצא בוויכוח תמידי בין הרופאים. אלה המצדדים בשימוש בו מאמינים שמדובר בחומר הזרקה מושלם עם אחוז סיבוכים אפסי שהמתנגדים מתבססים בעיקר על ניסיון העבר שהשתמשו בחומר לא נקי להזרקה שגרם סיבוכים קשים. לקריאה בהרחבה על שתלי סיליקון.

ביואלקמיד (חומר קבוע)

כיום בקושי נמצא בשימוש חומר צמיגי הנחשב כשתל קבוע נשאר בגוף לתמיד. מתאים להזריק בזווית הפה ובלחיים. אינו מתאים להזרקה בשפתיים ובקמטי הבעה עקב מבנהו הצמיגי. הזרקת החומר נחשבת לפעולה כירורגית ומחייבת טיפול אנטיביוטי. חסרונו העיקרי הוא באחוז גבוה יחסית (1/200)של תופעות לוואי, כמו אודם, הפרשות וחום עקב תגובה מקומית של החומר. תגובה זו עלולה להופיע גם זמן רב אחרי ההזרקה. תופעות אלו מגבילות את השימוש בחומר זה למקרים ספציפיים בלבד.

ווליומה Voluma נפח להצערת הפנים

ג'ובידרם ווליומה מתווסף למשפחת חומרי המילוי של ג'ובידרם. ווליומה הינו חומר מצויין להשבת נפח באזורי הלחיים ובאיזור הסנטר. ווליומה מבוסס על בסיס חומצה היאלורונית חומר טבעי המכיל מולקולות הבנויות בתבנית רשתית צפופה מאד בפורמולה בעלת סמיכות גבוהה. הווליומה הינו חסר תופעות לוואי ומאפשר הזרקה מדויקת ומבוקרת. הפורמולה הסמיכה היא בעלת איכויות מילוי אפקטיביות ובעלת כושר עמידות ויציבות ראשונים ויחידים מסוגם. היום, המגמה היא בשימוש חומרים זמניים ללא כאבים. בהחלט רואים שחברת אלגרן ממשיכה באותו קו עם ווליומה, בהיותו חומר המחזיק עד שנתיים ושהשפעתו נראית לעין מיידית. באמצעות הזרקת הוולומה אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר עם ההזרקות בפנים ולהשלים את פעולת הבוטוקס והג'ובידרם אולטרה.

רדיאס

רדיאס הינו למילוי קמטים, בעל מבנה הכימי שונה מרוב חומרי ההזרקה ומורכב מקלציום הידרוקסיאפטיט. רדאיס אידיאלי למילוי קמטי העור וליצירת נפח בפנים ונחשב לחומר עמיד וסמיך מעל הממוצע. ומתאים בעיקר לקמטים עמוקים וגדולים. הרדיאס הינו בעל אפקט טוב לטווח ארוך יותר מחומרי הזרקה רגילים ומחזיק מעמד כשנתיים. לקריאה בהרחבה לחץ על הקישור  רדיאס

מאפיין נוסף של הרדיאס הוא שהינו חומר היפו-אלרגני, משמע אין חשש מתגובה אלרגית של העור לאחר הזרקתו. פופולרי בקרב מילוי קמטים לגברים. המאופיינים כבעלי עור עבה מחיר רדיאס מזרק מכיל לידוקאין כמות 1.5 סיסי 4,000  -4,500

ויטמין A

ויטמין A מוכר לרבים כויטמין חיוני לראיה תקינה ושיניים חזקות, אבל כאשר ויטמין A מגיע בצורה של רטינול A (חומצה של ויטמין A) הוא מזרז את התחדשות העור ומשפר את האלסטיות ורמות הלחות שלו. במילים פשוטות, רטינול Aעושה פילינג לעור. חומצת רטינול A (רטיןA) נקשרת לחומצות גרעין התא ומשפיעה על קצב יצירת החלבונים ועל מנגנון ההתחלקות וההתמיינות שלו. שימוש ברטין A מסייע לעור להיות מתוח, חלק ורך יותר. רטין A בריכוזים משמעותיים לטיפול בעור הפנים, ניתן רק ע"י מרשם רופא. מידע נוסף על רטין A, צורת הפעולה ודרכים לשימוש קיימים/מופיעים באתר כצט.

סטילאג' הידרו מקס  Skin Glow / סקין בוסטר - Skin Booster

מכיל שילוב של חומצה היאלורונית וסורביטול המעניקים מראה של עור זוהר, מוצק ובריא, תוך חידוש ועידוד ייצור קולגן ואלסטין, הזנה והצערת העור. זוהי טכנולוגיה חדשנית בעולם האנטי-אייג'ינג והיא מתאימה במיוחד לטיפול באזורים המרגיזים, המסגירים את הגיל מיד: הצוואר, הידיים, המחשוף וכמובן הפנים.

טיפול Skin Glow הינו טיפול מהיר, נטול כאבים ותופעות לוואי ולא מצריך זמן החלמה. טיפול מזותרפיה המשלה חומצה היאלורונית עם נוגדי- חמצון טבעיים, אשר מזין את העור, מוסיף לו לחות ומשפר את יכולת ספיחת הנוזלים ברקמות.

 

יתרונות הטיפול  לעור:

 העשרה פעילה בלחות העור ושיפור ספיחת הנוזלים
 האטת הזדקנות העור
 תחלופה והתחדשות משופרת של העור ועידוד בניית תאי עור צעירים ורעננים
 שיפו באלסטיות העור והחיוניות הטבעית שלו
 העלמת קמטוטים ושיפור מרקם העור
 הענקת גוון אחיד ומראה זוהר ובריא לעורך שמחזיק לאורך זמן

 

לקריאה בהרחבה אודות סקין בוסטר - Skin Booster

 

 

 

הסקירה נכתבה בידי אורי מוסקונה - מנכ"ל מרפאות מוסקונה: ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה

 

צור קשר

ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי