חומרי הזרקה

השימוש בחומרי הזרקה שונים למגוון רחב של טיפולים אסתטיים או ניתוחים פלסטיים, תופס תאוצה בשנים האחרונות. ומספר המטופלים הולך ועולה בהתמדה. על אף תפוצתם הרבה של חומרי ההזרקה השונים קיימת אי בהירות רבה בנוגע לסוגים השונים של חומרים ולתוצאה הצפויה המתקבלת מכל חומר.

קיימים שלושה סוגים שונים לחלוטין של חומרי הזרקה :

  1. חומרים המשתקים שרירים - בקבוצה זו שני חומרים בלבד בוטוקס ודיספורט.
    החומרים בקבוצה זו נועדו להעלמת קמטי הבעה באזור הפנים ע"י חסימת הקשר בין העצם לשריר. אי לכך מתקבל שיתוק זמני של השריר המוזרק ולכן ייעלמו קמטי ההבעה הנוצרים עקב פעילות השריר.
    לדוגמה-הרמת הגבות נעשות ע"י שרירי המצח הזרקת בוטוקס לאזור תשתק חלקית שרירים אלו ותביא להעלמת קמטי ההבעה הרוחביים במצח.
  2. חומרי מילוי - חומרים אלו ממלאים את החריצים העדינים בזויות הפה והשקעים בחיבור בין האף לזווית הפה. כמו כן מתאימים חומרים אלו להגדלת נפח הלחיים, הסנטר או השפתיים.
    חומרים אלו מתחלקים ל-2 סוגים נפרדים חומרים זמניים וחומרים קבועים. החומרים הזמניים כשמם כן הוא, נספגים בגוף ונעלמים מאזור ההזרקה תוך 6-12 חודשים.                                                                                               
  3. חומרי מילוי לגוף - גם הוא שייך לקטגוריית חומר מילוי אך מיודע לנפחים גדולים יותר בעיקר לעיצוב ישבן  מחזיק זמן ממושך יותר בין שנה לשנה וחצי.

רוב חומרי הזרקה הזמניים מבוססים על חומרים טבעיים כמו חומצות היאלורוניות או קולגן ולכן אחוז הסבוכים הנובע מהזרקתם נמוך. החומרים הקבועים הם שניים בלבד סיליקון וביואלקמיד, כל אחד מאלה מתאים למטרות אחרות ומלווה בתופעות לווי וסיבוכים שונים.

לדוגמה: הביואלקמיד אינו מתאים להזרקה בשפתיים בעוד הסיליקון אינו מתאים להזרקה בנפחים גדולים.

 

צור קשר