הסיבות לקמטים בצידי הפה

ישנן מספר סיבות לקמטים בצידי הפה ולביצוע הזרקות בצידי הפה וכל אחת מהן דורשת טיפול ספציפי בעזרת החומר המתאים.

 

1. כיווץ של שריר הלסת התחתונה

שריר הלסת התחתונה הנקרא שריר קצוות הפה / depressor anguli oris המקנה לחץ כלפי מטה, המוצג כנקודות הצהובות בציור למטה. אלה הם זוג שרירים הרצים בצמוד לפינות השפתיים. לדוגמא, כאשר את מקדירה פנייך, השרירים הללו מושכים את שני צדי הפה. נסי להזעיף פנייך, ותוכלי להרגיש את השרירים הללו נמתחים ומושכים מטה את זוויות הפה. אם שפתייך צנוחות עקב תנועה חוזרת של ה-  שריר קצוות הפה, ניתן להשתמש בזריקות בוטוקס כדי לשתק את השרירים הללו ולהפחית את הצניחה. תופעות לוואי אפשריות עקב הזרקה לא נכונה של בוטוקס כוללות ריור, דיבור לא ברור, וקושי לשתות מספל. לרוע המזל, אין סותרן (=תרופת נגד) לבוטוקס על מנת לבטל שפתיים משותקות. תיאלצי להמתין כשלושה חודשים בשביל שהשפעת הבוטוקס תפוג. אם הפעולה מבוצעת כראוי, תיאלצי לחזור על הפעולה אחת לשלושה חודשים כדי לשמר את המראה.

2. שפתיים צונחות

אם שפתייך צנוחות עקב תנועה חוזרת של ה- depressor anguli oris, ניתן להשתמש בזריקות בוטוקס כדי לשתק את השרירים הללו ולהפחית את הצניחה. תופעות לוואי אפשריות עקב הזרקה לא נכונה של בוטוקס כוללות ריור, דיבור לא ברור, וקושי לשתות מספל. לרוע המזל, אין סותרן (=תרופת נגד) לבוטוקס על מנת לבטל שפתיים משותקות. תיאלצי להמתין כשלושה חודשים בשביל שהשפעת הבוטוקס תפוג. אם הפעולה מבוצעת כראוי, תיאלצי לחזור על הפעולה אחת לשלושה חודשים כדי לשמר את המראה.

3. הזדקנות

הביטי באילוסטרציה המופיעה מטה, המציגה עור צעיר ועור מבוגר. ככל שאת מתבגרת, עורך מאבד אלסטין וקולגן. שניהם מבנים התומכים באלמנטים של העור. האלסטין שומר על העור מתוח והקולגן מעניק לו קשיחות. עור צעיר עשיר בשני סוגי הסיבים הללו. ראי באיזה אופן מושלם הם מסודרים. עם הגיל, המבנה מתחיל להידרדר ומתחיל להיראות כרשת שבורה. כתוצאה מכך, העור מאבד את צורתו. מהלך זה גורם לעור להידלדל, מה שמביא את זוויות הפה לצנוח מטה. 

כדי להשיב את הזוויות למקומן, משתמשים לעתים קרובות בחומרי מילוי מחומצה היאלורונית (כמו סטילאז או רסטילן). במטופלים מסוימים לעתים משתמשים בבוטוקס כדי להרפות את שריר ה- קצוות הפה וגם בחומרי מילוי לשפה כדי לפצות על אובדן הקולגן. משך ההשפעה נע מ-6 עד ל-12 חודשים. ייתכן ותצטרכי כשני טיפולים בשנה תלוי בחומר שאת בוחרת.

גלריית תמונות – הזרקות בצידי הפה