לפרטים חייגו

 073-3745100

7 אלמנטים ליצירת שפתיים מושלמות

הגדלה או עיבוי של השפתיים נחשבת לאחת מהפעולות הנפוצות והפופולאריות ביותר בתחום הרפואה האסתטית. שפתיים יפות הן סימן היכר ליופי, נעורים, חושניות וסקסיות. נשים בכל גיל מעוניינת בשפתיים מושלמות, שפתיים כמו של כוכבות הוליווד כדוגמת גסיקה בייל, אנג'לינה ג'ולי, מוניקה בלוצ'י טיילור סוופיט ועוד. להבדיל משאר ההזרקות בפנים המיועדות לטפל בבעיות קמטים או צניחת העור הנובעות מהזדקנות ומטרתן להישאר צעירה ולהעניק מראה טבעי המתאים לגיל המטופלת. עיבוי שפתיים מיועד להעניק מראה חושני וסקסי ע"י יצירת שפתיים מלאות ובשרניות. בשנים האחרונות מספר חברות מובילות הבינו את הצורך בחומר מיוחד וייעודי לשפתיים עם מרקם מיוחד וצמיגות שונה ממילוי הקמטים והבולט בניהם הוא סטילאג  ליפס המתאפיין באלסטיות גבוהה המאפשרת קבלת תוצאות טבעיות הנשמרות לזמן ממושך (תלוי באחוז הספיגה ובמימיקה של המטופלת).

 

צפו בפרק על עיצוב שפתיים מושלמות בתוכנית The New Selfie


 

אנו במרפאות מוסקונה שמים דגש רב על יצירת שפתיים מושלמות ולכן מתאימים לכל אחת את המוצר האידאלי בשבילי על מנת ליצור שפתיים מושלמות, שפתיים דקות וארוכות מצריכות טיפול שונה משפתיים עגולות כמו כן יש להתאים את החומר לתיאום ציפיות הלקוחות, ישנן לקוחות המעוניינות בשפתיים עבות ומודגשות המצריך חומצה היאלרונית סמיכה יותר וישנן לקוחות המעוניינות בשפתיים עדינות יותר ולשמור על מראה עדין יותר ולהם נתאים חומר בעל סמיכות עדינה יותר.

לשפתיים יש חשיבות גבוהה בפנים הנשיות לכן  בבואנו ליצור את השפתיים המושלמות יש להתייחס למבנה האנטומי של השפתיים המורכב מספר אלמנטים חשובים.

 

שפתיים מושלמות על מה צריך להקפיד 


 אלו הן שבעת האלמנטים שאנו בוחנים בכדי ליצור שפתיים מושלמות מלאות ונחשקות:

 

 


1.זוויות הפה -  עם השנים זוויות הפה נוטות לצנוח כלפי מטה. זוויות הפה נתפסות כביטוי לשמחת חיים. זוויות פה הנוטות מטה משדרות עצבות ,פסימיות ועייפות. בעזרת הזרקה מדויקת לזווית הפה ניתן לשנות את הכיוון כלפי מעלה ובכך לשנות את התפיסה של האדם מאדם המשדר עצבות לאדם המשרד אופטימיות ושמחת חיים. בנוסף הזרקה בזווית הפה יכולה להקטין את הקמטים הנזולאביים (ציידי האף), קמטי ציידי הפה, וגם את קמטי המריונטות (מציידי הפה מטה).כפי שניתן לראות בתמונה .קווי המריונטה - נקראים גם "קמטי אכזבה" הקמטים נוצרים בעיקר בשל נפילה של הלחיים שיכולה להופיע כבר סביב גיל השלושים ישנם מקרים שכדאי לשלב הזרקת חומר מילוי להרמת הלחיים או מילוי ישירות לאזור .

על מנת לקבל תוצאה אופטימלית, אנו משלבים בטיפול מילוי השפתיים גם טכניקה מיוחדת של הזרקת בוטוקס להרמת זווית הפה. במקרים קשים יותר ניתן לבצע מתיחת פנים .

 

זוויות הפה השינויים שיכולים לקרות עם השנים
 
 
2. גבול השפתיים - המעבר מעור בהיר למרקם האדום של השפתיים, הגבול יוצר את התיחום  ובכדי לייצר שפתיים משורטטות יש להדגיש את גבול השפה העליונה הנקרא Vermilion border  עם חומרי מילוי בכדי להעניק מראה צעיר ומושך יותר.  גבול שפתיים משורטט יותר  מונע משפתון לברוח מהשפתיים לעור.

3.קשת קופידון - הינו אחד מכמה תווי פנים אשר קיבל שם יווני ומתייחס לקימור  באמצע השפה העליונה . הקימור נקרא כך בגלל הצורה אשר דומה לקשת קופידון,  נשק מועדף  בשל האמונה שגברים לא יכולים להתנגד לקשת שפתיים של אישה. עד היום נשים משתמשות בליפ- ליינר,  מבריק או שפתון להדגיש הקשת של קופידון שלהם. הקימור המתמשך עד לכיוון האף יכול להיות מוגדר  ומודגש ע"י הזרקת חומצה היאלרונית לתוכם.
 

קשת קופידון הקימור באמצע השפה העליונה
 
 
4.פילטרום בלט עור המחבר בין השפה העליונה לבסיס האף. טיפול עמודות  philtrul מהווה חלק אינטגרלי של התחדשות השפה. אצל בחורות צעירות נהוגה הזרקה משולשת מילוי קטן בבסיס של ה philtrum תמונה א .אצל מבוגרות יותר יש צורך בהזרקה לכול האורך העמודות בשל הקמטים והצניחה בעור תמונה ב .
 

פילטרום בשפתיים מבוגרות וצעירות

 

 

5.מרקם חלק של השפתיים המילוי מיועד להחליק קמטוטים קטנים  לא רצויים בשפתיים, הזרקת חומצה היאלרונית היא בחירה מצוינת כדי לשפר את הגודל והצורה של השפתיים שלך בכדי לתת לך מראה חלק, טבעי וצעיר.


6.צניחת שפה -  עם השנים השפה התחתונה צונחת ולכן צריך לעבות אותה על מנת להשאירה בשרנית ומלאה בדומה להגדלת שדיים לאחר נפילת חזה.


7. שפתיים סימטריות ובשרניותלפי Golden Ratio יש לשמור על יחס בין השפתיים ליצירת מראה טבעי היחס המקובל הוא שפה עליונה 1 שפה תחתונה 1.6  (בדומה לתמונה)

 שפתיים סימטריות ובשרניות

 

בשנים האחרונות מחפשים יותר שפתיים מיוחדות כדוגמת ילידי אפריקה ואסיה אצלם היחס הוא קרוב יותר ליחס של 1:1 .

מן המפורסמות שפתיים פרופורציונאליות ומלאות שייכות אנג'לינה ג'ולי וסקרלט ג'והנסון . גודל זה לא מתאים לכל אחד , יש להסתכל על כל הפנים ולהתאים את הגודל הנכון למטופלת. זהו אחד השיקולים  החשובים העומדים בפני הרופא וכאן חשוב לבחור ברופא בעל ניסיון רב ומיומן אשר יודע להסתכל על כל הפנים ולהתאים את היחס הנכון לה לקבלת שפתיים מלאות וטבעיות. כמובן תוך תאום ציפיות  עם הלקוחה.

 

גם לנשים מבוגרות מגיעות שפתיים!
בתמונה: תהליך עיצוב שפתיים בשיטת 7 האלמנטים של אורי מוסקונה, שלב אחר שלב, לאישה שעם השנים שפתיה "התרוקנו".
 
תהליך עיצוב שפתיים בשיטת 7 האלמנטים של אורי מוסקונה
 


הידעתם ?

  • הגורם העיקרי להזדקנות העור הינו חשיפה לשמש.

  • העור מתחדש כל 27 יום.

  • ניתן להבחין בתהליך הזדקנות העור החל מסביבות גיל 25-27.

  • 80% מקרני השמש חודרות דרך עננות קלה.

  • גורמים נוספים התורמים להזדקנות העור כוללים סבון נוקשה, אמבטיות ומקלחות ארוכות וחמות.

 {gallery}
 
למידע נוסף על פיסול פנים כנסו ל -  פיסול פנים בשיטה ההוליסטית

הסקירה נכתבה בידי אורי מוסקונה - מנכ"ל מרפאות מוסקונה: ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה.

צור קשר