לפרטים חייגו

 073-3745100

פיסול פנים - בשיטת מוסקונה


תהליך הזדקנות עור הפנים


 

 

 

תהליך הזדקנות הפנים כולל צניחה של העור, דלדול של רקמת השומן התת עורי וירידה הדרגתית באיכות העור.

בכדי להשיב מראה רענן לפנים, יש לשים דגש על כל אחד מהמרכיבים הבאים:

1. מילוי קמטים

2. שחזור נפחים

3. טיפול במרקם העור

  

 תהליכי הזדקנות הפנים: 

תהליכים אלה מתרחשים בכל חלקי הפנים והשפעתם שונה בכל אזור:


1. אזור הרקות- התרוקנות השומן באזור הרקות והגבות גורם לשקעים עמוקים ולצניחת צדי הגבות.


2. אזור הלחיים- אזור הפנים הדומיננטי ביותר והגדול ביותר. שם מתרחש דלדול של רקמת השומן העמוק בחלק העליון, וכתוצאה מכך נפילת החלק התחתון.

עקב כך קורים מספר תהליכים:

א. שקע מרזב הדמעות מעמיק.

ב. קמטי אף-שפה (נזולביאליים) מופיעים ומעמיקים עם הזמן.

 ג. קמטי "מריונטה" מופיעים בזוויות הפה, עם נפילת החלק התחתון של הלחיים.

 ד. הלחי התחתונה צונחת אל מעבר לקו הלסת ויוצרת מראה בולט היוצר לסת ריבועית (זקנה יותר) ולא משולשת (צעירה יותר).


3. אזור הפה והשפתיים - נעשות צרות יותר, עקב דלדול השומן בתוכן. הקמטים מסביבן מתארכים ונעשים עמוקים יותר, בפרט הקפלים בזוויות הפה.

 

הקשיבו לראיון עם מנכ״ל מרפאות מוסקונה, אורי מוסקונה, בתוכנית הרדיו רייכמן ושנירר ברדיו 102FM

 פתרונות להתרוקנות השומן בפנים וצניחת העור:


1. מילוי רקות (צדי העיניים): במשך השנים אנו מאבדים את רקמת השומן התת עורי והעור מדקק. תהליכים אלה ניכרים בעיקר באזור הלחיים, אך היות והרקות הן המשך אנטומי של פסגות עצם הלחי יש לתת מענה גם לאזור זה למקסום התוצאה. איבוד נפח באזור הרקות משווה מראה מבוגר יותר.


כיצד לדעת האם אני צריך מילוי באזור הרקות?

במידה והעור שמעל הרקות הינו דק ושקוף והשקעים מתחילים לבלוט, רצוי לבצע הזרקת מילוי באזור. במקרים בהם יש שקע עמוק, ניתן לראות חוסר פרופורציות בתווי הפנים, עד למצב בו קצה הגבה החיצוני מתקפל לכיוון השקע.

התרוקנות נפח באזור הרקות קיימת בעיקר אצל בעלי עור דק, אנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית מואצת (רצי מרתון, בודי בילדינג וכו'), ואנשים לאחר ירידה משמעותית במשקל.


תוצאה: נראית באופן מידי. השינוי מתבטא ברקות מלאות ובפנים סימטריות- המשך עצם הלחי, הרמה ויישור קצה גבה נפול.

כמה זמן נשמרת? כשנה.

כמות נדרשת? לרוב מזרק אחד של חומצה היאלרונית אידאלי לקבלת תוצאה מיטבית.

 

מילוי רקות


2. מילוי לחיים: עיבוי, עיצוב והענקת נפח לעצמות הלחיים מיועדים בכדי להבליט את מבנה הפנים ולהדגיש את קו העצמות. הזרקת נפח באזור זה מאפשרת גם יישור של קו הלסת על ידי העלאת עור הפנים. הזרקת נפח נחשבת למתקדמת יותר, היות ויש צורך בהזרקה עמוקה ומדויקת יותר. במידה וההזרקה לא מבוצעת כהלכה תיתכן הופעת בצקת. למידע נוסף ניתן לקרוא בדף עיצוב עצמות לחיים


3. מילוי אזור הפה והשפתיים : מילוי קמטים בצדי הפה (נזולביאליים): ההזרקה הנפוצה ביותר במילוי קמטים. השיטה מותאמת לכל מטופל בהתאם לאפיון השקע, ומחייבת התאמת חומר אידאלי לכל אחד. ככל שהשקע עמוק יותר, יש להזריק חומר סמיך יותר. במידה ומשתמשים בחומר איכותי - התוצאה נשמרת לטווח ארוך יותר. על מנת ליצור עור חלק ונעים למגע, נמלא את השקעים ע"י הזרקה באזור הקמט מתחת לעור. להשלמת הטיפול מומלץ לעבות ולעצב את השפתיים להענקת מראה שפתיים חושני וצעיר למידע נוסף כדאי לקרוא 7 אלמנטים ליצירת שפתיים מושלמות

בסיום ההזרקה ניתן לראות את התוצאה באופן מידי.

תוצאות: בדרך כלל תוצאת ההזרקה נשארת לשנה, כתלות באיכות החומר, באזור ההזרקה ובידיו המיומנות של הרופא המבצע.

 

מילוי אזור הפה והשפתיים 


4. מילוי קו הלסת: תוחם את הפנים ומגדיר אותן. קו לסת תחתונה מודגש הוא סמל לצעירות ורעננות, המאופיינת בעור הדוק ובקווים חדים.

אחת הסיבות להיווצרות עודפי עור באזור הלסת היא איבוד נפח בלחי, מה שגורם לה לצנוח כלפי מטה. לכן, חלק מהטיפול מתמקד בהשבת נפח בלחי.

את שארית העור הקטנה שתיוותר ניתן להחליק באמצעות חומרי מילוי סמיכים מאוד.למידע נוסף ניתן לקרוא בדף עיצוב קו לסת וסנטר


5. בוטוקס בצדי הפה: מטרת ההזרקה באזור זה נועדה להרים את זוויות הפה הנפולות, המשוות מראה עצוב, ולהשיב לשפתיים מראה צעיר ורענן יותר.לקריאה בהרחבה היכנסו הזרקות בצידי הפה

 

אזורי מילוי בצידי הפה

6. מילוי תנוכי אוזניים: אחד האזורים המסגירים את גיל האישה הוא אזור התנוכים. לצערנו, גם תנוכי האוזניים מאבדים מנפחם. החשיפה לשמש גורמת לקמטים, והענידה של עגילים כבדים לאורך השנים גורמת למשיכה מתמדת של התנוך. התוצאה הנראית לעין הינה תנוך אוזן בעל מראה מדובלל עם חור מאורך. תיקון התנוך באמצעות הזרקת חומצה היאלרונית מעניק באופן מידי מראה צעיר, מלא ללא קמטים. הפעולה היא קצרה ופשוטה אך דורשת התאמה של חומרי מילוי בעל גמישות וסמיכות גבוהה.
 
איזורי מילוי בתנוכי האוזניים

7. מרקם העור: הטיפול אינו מושלם ללא התייחסות וטיפול במרקם העור, קמטוטים מעל השפה, צוואר, ידיים ומחשוף.
זאת ניתן להשיג על ידי טיפול בחומר חדש וייעודי - "סטילאג'; הידרומקס" המאפשר מזותרפיה עמוקה, המכילה נוגדי חמצון טבעיים, שמזינים את העור בלחות. לפי עיקרון זה, המילוי מבוצע ממש על פני עצמות הלחי, ארובת העיניים והלסת (נקודות אדומות בתמונה מימין). נקודות משניות מבוצעות מעט פחות עמוק ברקמה הרכה (נקודות צהובות). מילוי מרזבי הדמעות (פס צהוב בתמונה מימין) נעשה ממש על פני העצם,עקב שכבה דקה מאד של עור במקום. כמו-כן, במיקום זה ההזרקה מבוצעת באמצעות קנולה (מחט ארוכה ללא חוד; תמונה משמאל) למניעת שטפי דם באזור כה רגיש.

קנולה מחט ללא חוד

הטיפול בהצערת הפנים והתמודדת עם כל הבעיות שפורטו לעיל - צניחת העור, דלדול השומן התת עורי, ירידה באיכות העור - מבוצע בשיטות כירורגיות מגוונות, אך גם באמצעים אחרים כגון הזרקות, בהתאם לשיטה ההוליסטית אשר פורטה לעיל. הטיפול הכירורגי מותאם למטופל באופן אישי, בהתאם לבקשתו ולממצאי הבדיקה. טיפולים אלה כוללים בין השאר: מתיחת פנים מיני, מתיחת פנים + צוואר, הרמת גבות, ניתוח עפעפיים, מתיחת צוואר ייחודית, הזרקות שומן, מזוטרפיה, שיוף מכני וקילוף כימי של העור.

צור קשר