לפרטים חייגו

 073-3745100

שאלות ותשובות על מתיחת פנים

שאלות לפני ניתוח מתיחת פנים

למי מיועד ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח זה מתאים לנשים או גברים מעבר לגיל 40 הסובלים מ"נפילת" לחיים, צוואר או צניחת גבות.

מאיזה גיל ניתן לבצע את הניתוח?

מתיחת פנים אינה קשורה לגיל אלא למצב הפנים. בכל מצב שבו אתם עומדים מול הראי ומותחים את הפנים אחורה ולמעלה ומתלהבים מהתוצאה - זה הזמן לבצע את הניתוח.

איך אדע מה בדיוק אני צריכה לבצע?

קיימות מספר אפשרויות:

  1. הרמת גבות עם הרמת אזור הלחיים (אמצע הפנים) מתאים לנשים צעירות יחסית עם נפילה של הגבה וצניחה של אזור הלחיים. בניתוח זה מאריכים את החתך של מתיחת גבות בכיוון למטה לאורך קו השיער עד אזור האוזן. בגישה זו מתבצעת הרמת החלק העליון של הפנים והלחיים בכיוון אחורה ולמעלה.
  2. מתיחת פנים מיני- מתאימה לנשים/גברים צעירים יחסית שאצלם אזור הצוואר נראה עדיין טוב ולא נפול. הניתוח מתרכז באזור הפנים ואזור הלחיים התחתונות והוא משפר בעיקר את קו הלסת הקדמית. החתך הניתוחי נמצא בקדמת האוזן ועובר מעט מאחור. בניתוח זה אין מתיחה של שרירי הצוואר. מבחינת המהלך הוא נחשב לניתוח קל יחסית ואחוז הסיבוכים שלו נמוך.
  3. מתיחת פנים מלאה/קלאסית. מיועדת לכל אותם מטופלים עם עודפי עור ניכרים בכל הפנים כולל הצוואר. בניתוח זה הגישה דרך חתך לפני ואחרי האוזן ומבצעים בו מתיחה מלאה של כל שרירי הפנים והצוואר.

רופא מנוסה כד"ר מוסקונה, בעל ניסיון רב בביצוע מגוון רחב של ניתוחים פלסטיים, ידע להתאים לך את סוג הניתוח ושיטת הטיפול  בהתאם למצב הרפואי.

בנוסף חשוב לדעת:

  1. ניתן לשלב ניתוח מתיחת פנים וצוואר עם ניתוח גבות בלבד או עם ניתוח גבות ומרכז הפנים. בכל מתיחת פנים ניתן לשלב גם ניתוח עפעפיים.
  2. לא ניתן לבצע מתיחה של הצוואר בלבד, כי תמיד יישארו עודפי עור נוספים באזור הפנים והגבות ולכן מומלץ לטפל בהם במקביל.
האם הטיפול בבוטוקס יכול להחליף את מתיחת הפנים?

ההשפעה העיקרית של זריקת בוטוקס היא בצידי העיניים ובמצח. זריקות אלו לא ישפיעו על עור נפול בצוואר ובלחיים ולכן הן אינן מהוות תחליף לניתוח. ככלל מתיחת פנים היא אמנם ניתוח על כל המשתמע מכך, אך התוצאה הסופית היא שינוי אמיתי במראה הפנים. אין מדובר רק במילוי חריצים או מילוי קמטים שונים, אלא בסילוק עור מיותר לצמיתות מן הפנים, בשילוב עם מתיחה מדויקת ומוקפדת של שרירי ההבעה, פעולה המקנה לפנים מראה טבעי ולא מנותח.

האם הניתוח מתאים לתיקון קמטי ההבעה העמוקים שהופיעו אצלי בין האף לפה?

כן, בכל מקרה ניתן לבצע משיכת עור הפנים אחורה לפני הראי ולראות את השפעות הפעולה על קמטי הבעה אלו. בגילאים צעירים בין 30-40 הדרך המתאימה ביותר לטיפול בקמטים אלו היא ע"י מילוי עם חומרי הזרקה. קיימים כיום חומרים רבים טבעיים המשמשים למילוי הקמטים על ידי הזרקתם מתחת לעור. בפגישה עם ד"ר מוסקונה תקבלי מידע לגבי סוג החומר המתאים לך אישית. במקרים בהם הקמט עמוק או שהוא מלווה בנפילת העור אין תחליף למתיחת פנים.

אני מתלבטת בין מתיחת פנים לפילינג- מה עדיף?

שתי הפעולות אינן מחליפות האחת את השנייה וכל אחת נועדה למקרה אחר. כששרירי הפנים והצוואר רפויים, כשקיים עודף עור באזור הצוואר והפנים, את נדרשת למתיחת פנים על מנת לסלק את עודף העור, לקבל מראה צעיר ולהחזיר את שרירי הפנים והצוואר למקומם. במידה והבעיה היא בעיקר כתמים וקמטוטים באזור הפנים, את זקוקה לפילינג או טיפול דרמה רולר חשמלי שירענן את שכבת העור העליונה לקבלת מראה עור רענן. במקרים רבים מבצעים בשלב ראשון מתיחת פנים וצוואר. במידה ויש צורך ברענון מראה העור, מבצעים סדרת טיפולים דרמה רולר חשמלי  לאחר מספר חודשים.

איך כדאי להיערך לניתוח?

לחפוף את הראש, לא לעשן כשבוע לפני הניתוח ולצום כמה שעות לפניו. יש להימנע מתרופות המכילות אספירין. בכל מקרה תקבלו דף הוראות מפורט.

שאלות אודות ניתוח מתיחת פנים

באיזו שיטת הרדמה מבוצע הניתוח?

רוב הרופאים המנוסים בוחרים לבצע ניתוח זה בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק. בשיטה זו הפנים כולן גלויות ומאפשרות התייחסות מדויקת לכל החלקים בניתוח, מאידך המטופל/ת אינם חשים בדבר ובעצם ישנים עמוק. השיטה מחייבת נוכחות מרדים מנוסה ובקי בשיטות אלו. יתרון נוסף וחשוב הוא בהתעוררות מהניתוח. בהרדמה מקומית ההתעוררות טבעית כמו משינה ואינה מלווה בתופעות לוואי. בהרדמה כללית ההתעוררות בחלק מהמקרים מלווה בתופעות לוואי. קשות של בחילות, הקאות ורעד.

האם יש כאבים במהלך הניתוח ואחריו?

ניתוח מתיחת פנים אינו כואב, לא בזמן הניתוח ולא לאחריו. לאחר הניתוח ישנה תחושת מתח או לחץ בפנים. במהלך הניתוח לא חשים בשום כאב, יתרה מזו, למרות שמתיחת פנים מלאה נמשכת כשלוש שעות, בסיומה לא תדעו שעברתם פעולה כה ממושכת.

האם הניתוח מסוכן?

בכל ניתוח ישנם מספר סיכונים, מיומנותו וניסיונו של מנתח פלסטי בכיר מקטינה את הסיכונים ויכולה להביא לתוצאות מדהימות. פרטים על תופעות הלוואי תקבלו בעת הפגישה עם הרופא.

האם יש תופעות לוואי?

כמו בכל ניתוח עלולה להיות נפיחות בפנים, אם כי אנו עושים מאמצים רבים להקטין את הנפיחות למינימום באמצעות טיפולים מיוחדים ושיטות ניתוח שפיתחנו במיוחד למטרה זו. תופעות לוואי נוספות הן ירידה בתחושה באזור הלחיים, האוזניים והצוואר, התחושה חוזרת בהדרגה ברוב המקרים.

מהם הסיבוכים בניתוח מתיחת פנים?

רוב הסיבוכים הינם מקומיים: שטפי דם תת עוריים שבמקרים הקשים דורשים ניקוז מחודש, זיהומים המגיבים טוב לטיפול אנטיביוטי ובעיות ריפוי האופייניות בחולים מעשנים או חולי סכרת. בעיות עצביות תחושתיות ותנועתיות לטווח הארוך נדירות ביותר. פרטים נוספים על סיבוכים אפשריים ניתן לקבל בפגישה עם ד"ר מוסקונה.

האם יש חשש לפגיעה בעצב תחושתי?

ניסיונו ומקצועיותו של מנתח הינם קריטיים במיוחד בניתוח עדין זה. מנתח בעל נסיון רב יקטין כמעט עד לאפס את החשש לפגיעה. יחד עם זאת לעיתים נפגע במהלך הניתוח עצב תחושתי הנותן עצבוב לאזור אפרכסת האוזן, התוצאה היא חוסר תחושה חלקי של האפרכסת שלרוב חוזרת תוך מספר חודשים.

האם רואים צלקות?

אצל רופא מיומן ומקצועי, צלקות כמעט ואינן נראות. הן מוסתרות לפני ואחרי האוזניים ובאזור שיער הרקות. בגישה זו אין מגלחים שיער וחלק מהצלקת מוסתר על הגבול הטבעי של השיער. קיימת חשיבות רבה בבחירה מדויקת של מיקום החתך הניתוחי והקפדה מרבית על טכניקה טובה של תפירה.

האם יש צורך בחזרה על הניתוח?

היות והתהליכים שגרמו לשינויים בפנים אינם מסתיימים, צפויה נסיגה טבעית של תוצאות הניתוח במשך הזמן. השפעת הניתוח הולכת וחולפת עם השנים, לכן מקובל לחזור על הניתוח אחרי 5-10 שנים. ניתוח מתיחת פנים מאפשר להחזיר את מצב הפנים לאחור בכ 10-15 שנה, אך מרגע זה שינויי הגיל ממשיכים לתת אותותיהם, רק שהפעם זה קורה מנקודה צעירה יותר.

שאלות אחרי ניתוח מתיחת פנים

מהי תקופת ההחלמה מהניתוח?

לאחר הניתוח אין שום תחבושות, ניתן להתקלח ולחפוף ראש למחרת הניתוח.
קצב ההחלמה שונה ממטופלת למטופלת, אך יש לצפות לנפיחות בפנים ולעיתים גם לאסימטריה בנפיחות. תופעות אלה תחלופנה תוך שבועיים- שלושה. שינה עם ראש מורם תסייע להפחתת הנפיחות. ברוב המקרים ניתן לצאת מהבית אחרי שבוע ולשוב לעבודה אחרי שבועיים.
לאחר ניתוח רצוי להימנע ממאמצים גופניים למשך חודש.

מתי מוציאים את התפרים?

את חלקם הראשוני של התפרים מוציאים תוך חמישה ימים לאחר הניתוח, בעיקר באזור העיניים. שאר התפרים נמסים, אם כי לעיתים יש תפרים באזורי שיער שיש להוציא אחרי כ-10 ימים.

כיצד ניתן לשמר את התוצאה?

  1. להימנע משהייה ממושכת בשמש.
  2. להימנע משינוי משקל.
  3. להימנע מעישון ושתיית משקאות אלכוהוליים.
  4. להקפיד על לחות העור באמצעות שתיית מים וטיפול בפנים עם הקרמים שהמטופל/ת רגיל/ה אליהם.
  5. יש להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת.


מקבץ שאלות של מטופלי 'מרפאות מוסקונה' שנענו על ידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

צור קשר