לפרטים חייגו

 073-3745100

ניתוח אף

החומר שמובא לפניכם מבוסס על ניסיוני האישי (ד"ר מוסקונה), כמנתח פלסטי מומחה שביצע למעלה מ-17,000 ניתוחי אף.

ניתוח אף הנו הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר במרפאתנו עם רמת שביעות רצון גבוהה במיוחד ביחס למקובל ברפואה. ניתוחים אלה כוללים ניתוחי אף ראשוניים או ניתוח אף חוזר, חולים שנותחו אצל רופא אחר ומגיעים לביצוע תיקון ניתוח אף נוסף אצל ד"ר מוסקונה. לקריאה אודות תיקון אף לאחר ניתוח אף כושל ע"י פיסול אף הכנסו לקישור

לאחרונה אני מבצע יותר ויותר ניתוחים מסוג זה, הסיבה העיקרית לכך היא, שניתוחי אף מבוצעים לצערנו גם ע"י רופאים חסרי הכשרה מתאימה בתחום זה.

ניתוח אף הנו הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר במרפאתנו עם רמת שביעות רצון גבוהה במיוחד ביחס למקובל ברפואה. ניתוחים אלה כוללים ניתוחי אף ראשוניים או ניתוח אף חוזר (חולים שנותחו אצל רופא אחר ומגיעים לביצוע תיקון ניתוח אף נוסף אצלי).

 

לאחרונה אני מבצע יותר ויותר ניתוחים מסוג זה, הסיבה העיקרית לכך היא ניתוחי אף מבוצעים לצערנו גם ע"י רופאים חסרי הכשרה מתאימה בתחום זה.

לגבי מחיר ניתוח אף, אני מוכרח לציין כי מנותחים רבים בוחרים מנתח על סמך הצעת מחיר לניתוח אף זולה יותר ולא טורחים לברר את הניסיון וההכשרה הספציפית של הרופא לביצוע  ניתוחי אף. כאן המקום להדגיש שניתוח אף נחשב בקרב המנתחים הפלסטיים כאחד הניתוחים המורכבים ביותר הדורש בין השאר ראיה אסתטית תלת ממדית, הבנה עמוקה של הפיזיולוגיה הנשימתית, ניסיון רב וכישרון כירורגי מיוחד בתחום ספציפי זה.

מקובל בעולם שרופא מתחיל לקבל תוצאות טובות באופן קבוע, רק לאחר ביצוע של לפחות 500 ניתוחי אף. לכן חשוב ביותר לבחור מנתח פלסטי מתאים ולא לרוץ אחרי מחיר זול (לכן יש האומרים כי "זול זה תמיד יקר".

בל נשכח שאף הוא האיבר היחיד בגוף שכמעט ולא ניתן להסתרה ע"י ביגוד או שיער  או להסוואה ולכן תוצאה גרועה של ניתוח אף תראה תמיד.


 צפו בתהליך המלא של ניתוח אף - לפני ואחרי ניתוח האף של רעות אלגזי 

{video}


שיחת ייעוץ טרם ניתוח אף

חשיבותה של שיחת ייעוץ טרם ניתוח אף רבה, כמו בכל ניתוחים פלסטיים, אבל במיוחד בתחום ניתוחי אף. בשיחה זו אני שומע מה מפריע לכם מבחינת מראה האף ודרכי הנשימה ומנסה להתרשם ולהבין מה תהיה צורת האף הסופית שתמצא חן בעיניכם. הדגש העיקרי אליו אני מתייחס בייעוץ ובהתבוננות איך ליצור אף טבעי ופרופורציונלי לפנים, האף צריך להיות חלק מהאישיות של אותו אדם ולהשלים את תווי הפנים לדוגמה: לפנים ארוכות נתאים אף מעט ארוך יותר. המטרה הסופית בניתוח אף היא להשרות למנותח להרגיש בנוח עם המראה החדש ובמילים אחרות שסביבת המנותח מחמיאה למראה ולהופעתו החיצונית אך אינה מודעת לכך שביצע ניתוח אף ואינה יכולה לשים את האצבע על השינוי.

בבדיקת האף (הסתכלות מדוקדקת נחשבת בדיקה בכירורגיה פלסטית), אני מעריך את סוג העור ומתרשם מהמבנה הפנימי של הסחוסים והעצמות. בעקבות השיחה הראשונית אני מבצע הדמיה ממוחשבת של האף. אני מאמין שהדמיה הינה אמצעי חשוב ביותר להבנת רצונו של המנותח והתאמת הציפיות לתוצאה הסופית. 

 

סוג העור הינו בעל חשיבות מכרעת בעיקר לגבי המראה מלפנים של אזור קצה האף.

נושא זה יעלה בכל שיחת יעוץ וילובנו המגבלות העיקריות בנקודה זו. סוג העור הינו בעל חשיבות ניכרת בנוגע לעידון קצה האף. עובי העור אינו ניתן למדידה אלא רק להערכה גסה, לא מדויקת ולכן לא מבצעים הדמיה מלפנים, היות ואין אפשרות לדמות תוצאה סופית בנקודה זו, כמו שאנו מבצעים לגבי פרופיל האף, אשר שם אין התייחסות לסוג ולעובי העור.


 

ההדמיה אינה מהווה התחייבות כלשהי לגבי התוצאה הסופית, אלא מהווה אמצעי נוסף להבנה הדדית ולהתאמה מדויקת יותר בין ציפיות המטופל והתוצאה. 

עד היום ביצעתי למעלה מ-20,000 הדמיות ממוחשבות והטענות שהמציאות אינה תואמת את ההדמיה נדירה ביותר. נהפוך הוא, רוב המנותחים מעידים שהתוצאה הסופית עולה על מה שראו בהדמיה.

אני יודע שרופאים רבים מביעים דעה מנוגדת לשלי והדבר נובע משתי סיבות:

  1. אין להם ניסיון בביצוע הדמיות ממוחשבות.
  2. ההדמיות כולן מבוצעות רק על ידי (לא ע"י הפקידה), במהלכן אני מתאים את התוצאה לנתונים האישיים של כל מנותח, אני מצביע על מגבלות השיטה ומגיע להבנה מלאה עם המטופל.

הפרטים הטכניים של הניתוח כמו משך הצום, בדיקות, זמן הגעה וכו' אינם חלק מפגישת הייעוץ והם ילובנו עם המתאמת לאחר הפגישת הייעוץ הראשונית.

מהו ניתוח אף

ניתוח אף מבוצע בבית חולים תחת הרדמה מקומית עם טשטוש עמוק בנוכחות מרדים מומחה. במהלך ניתוח אף, 

המטופל/ת אינו/ה חש/ה דבר. ניתוח אף נעשה דרך הנחיריים, במהלכו מתוקן השלד הפנימי של האף, עצמות  וסחוסים, ואינו כולל שינוי ללא בעור החיצוני.

קיימות 2 שיטות עיקריות לבצוע הניתוח:

ניתוח אף קלסי - ניתוח זה מבוצע דרך הנחיריים ללא סימן חיצוני. רובם המכריע של ניתוחי האף מבוצעים בשיטה זו. 
ניתוח אף פתוח - שיטה מורכבת יותר לביצוע ניתוח אף,  המחייבת צלקת חיצונית בין הנחיריים. שיטה זו מאפשרת גישה טובה יותר אל הסחוסים בקצה האף אבל מלווה בנפיחות ממושכת יותר ואחוז סיבוכים גבוה יותר בידיים לא מיומנות.
אני מבצע שיטה זו רק בניתוחים חוזרים, במהלך תיקון ניתוח אף, או במהלך תיקונים מורכבים אחרי פציעות. 

ניתוח אף רפואי

כאן המקום להדגיש שבאחוז גבוה של ניתוחי אף אני מבצע פעולות לשיפור הנשימה עקב בעיה ידועה מראש או כטיפול מונע הופעת קושי נשימתי לאחר הניתוח.
ההחלמה מניתוח אף, הכולל טיפול בדרכי הנשימה, שונה מהמהלך לאחר ניתוח אסתטי רגיל. בחלק מהמקרים אני משאיר טמפונים מיוחדים בעומק האף למשך מספר ימים, ומחייב לקחת טיפול אנטיביוטי. ההחלמה מניתוח אף משולב שונה מהמהלך לאחר ניתוח אסתטי רגיל. בניתוח זה אני משאיר טמפונים מיוחדים בעומק האף למשך מספר ימים, ומחייב לקחת טיפול אנטיביוטי. חשוב להדגיש כי לא כל הפרעות הנשימה באף נובעות משינויים מבניים (סטייה של המחיצה או בליטה של הקונכיות) חלקן נובע מהתעבות הרירית כמו בנזלת אלרגית ואותן אי אפשר לתקן בניתוח.
אי לכך אחוז ההצלחה בניתוחים רפואיים באף אינו עולה על-90%- 85% אצל המנתחים המנוסים והטובים ביותר העוסקים רק בסוג זה של ניתוח.
תכופות אני נשאל: "האם יש צורך בהפרדה של שתי הפעולות?"
לדעתי, ניתוח אף משולב אצל מנתח מנוסה ומיומן בתחום ניתוחי האף יכול להביא לחסכון ניכר בסבל ובזמן, בהשוואה לביצוע שתי פעולות נפרדות.
בפגישת הייעוץ נבדק גם התחום הנשימתי ונבחן הצורך בביצוע ניתוח אף משולב אסתטי ורפואי כאחד. 
 
 צפו בניתוח אף התאומות בוסקילה - לפני ואחרי הניתוח
 


הרדמה בניתוח אף - עדכון קורונה

ד"ר מוסקונה מבצע את רובם המכריע של ניתוחי האף תחת הרדמה מקומית עם טשטוש עמוק. הדבר מחייב כמובן נוכחות מרדים צמוד בחדר ניתוח ומיומנות הן של המנתח והן של המרדים בשיטה זו.

לאחרונה נפוצה יותר ההרדמה הכללית בניתוח אף וזאת עקב התקופה הנוכחית- קורונה.

בפרוץ הקורונה, נאלצנו להשתמש רק בהרדמה הכללית ולאור התוצאות הטובות, אנו ממשיכים זאת גם היום –תלוי בהגבלות. כמו כן, אנו מאפשרים למטופלת לבחור את שיטת ההרדמה, כאשר מבחינתנו אין עדיפות לאף אחת מהשיטות.

 


לפני מספר שנים ביצעתי עבודה מדעית על כ - 1,000 ניתוחי אף שבה השוויתי בין שיטות הרדמה שונות.

המסקנה הייתה שמעל 95% מהחולים שעברו את הניתוח בהרדמה מקומית עם טשטוש לא הרגישו דבר בעת הניתוח ויתרה מזאת, כמעט כולם לא זכרו כלל את הפעולה בחדר ניתוח והתעוררו רק בחדר התאוששות.

בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בפיתוח תרופות המשמשות לטשטוש, הן מבחינת העוצמה ומשך הפעולה הקצר שלהן.

לדוגמה, וליום פועל כ-20 שעות לעומת הדור השני מאותה משפחה הפועל רק 3 שעות תרופות אלו בין השאר גורמות 

גם  לטשטוש הזיכרון. בעקבות זאת השימוש  בהן התרחב מאוד לכל תחומי הרפואה. אין ספק שאם הניתוח מבוצע ע"י צוות מיומן 2 שיטות הרדמה מתאימות לביצוע ניתוח אף 

מחיר ניתוח אף

השאלה הראשונה של רוב המטופלים בשיחת הטלפון היא כמה עולה ניתוח אף? כמו שאנו אוהבים לחסוך בדברים רבים, הנטייה הראשונית שלנו הינה גם לחסוך גם בניתוחים פלסטיים ובניתוח אף. יש לזכור שמדובר באף שלך, איבר חשוב הממוקם במרכז הפנים.

ניתוח האף ילווה אותך כל חייך ולכן חשוב מאוד לא לחסוך ולא ללכת לזול ביותר.

ככל שהניתוח יבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה בעל ניסיון ומיומנות גבוהים יותר, כך הסיכוי שיצא ניתוח מוצלח ואת/ה תהיי מרוצה מן התוצאה עולה. בסופו של דבר, עלות זולה מתבררת כיקרה.
לצערי אנשים רבים  באים למרפאותינו לניתוחי תיקון, מרביתם עקב הרצון ההתחלתי לחסוך כסף. ניתוח תיקון אף מורכב ומסובך הרבה יותר ולכן גם עלותו כמעט כפולה.

החלמה מניתוח אף

היום הראשון לאחר ניתוח אף הנו הקשה ביותר. לאחר מכן, ההתאוששות הופכת קלה יותר. לאחר כשבוע ימים באים לביקורת להסרת הסד ונשארים עם פלסטרים במשך יומיים אותם מורידים לבד. עם הפלסטרים ניתן להתקלח כרגיל.
לאחר כשבוע עד עשרה ימים ניתן לחזור לשגרה וללכת לעבודה.פעילות גופנית ניתן לבצע לאחר כחודש ימים.יש להימנע משהייה ממושכת בשמש, לחבוש כובע ולהשתמש במקדם הגנה.

ישנם מקרים בהם על מנת ליצור פרופיל וחזית מושלמים יש צורך לעבות את הסנטר. בדר"כ הדרך האידאלית הינה ע"י ניתוח בהחדרת סיליקון קשיח לסנטר או ע"י הזרקת חומצה הילרונית- פעולה שיש צורך לחזור עליה מעת לעת.אומנם רוב האנשים גברים ונשים הסובלים מבעיה של סנטר שקוע לא מודעים אליו, אך בעת הייעוץ בעיה זו צפה והרופא מתיייחס אליה כולל הדרך הטיפול.
 
צפו בקורל וקנין האמיצה שתיעדה את המסע שלה אל האף המושלם בסטורי, החל מלפני הניתוח, שלב ההדמיה, הניתוח עצמו בידי ד"ר רוני מוסקונה ועד לרגע החלומי של הורדת הגבס.
קורל, שמחנו ללוות אותך ואת נראית מדהים! תודה ששיתפת בתהליך ונתת אומץ וכוח לכ"כ הרבה אנשים שחולמים גם! ????
התיעוד המלא נמצא בעמוד האינסטגרם שלנו – מוזמנים לעקוב ולהתרשם.

 

למידע נוסף על ההכנה לניתוח אף וההחלמה אחריו כנסו לעמוד שאלות ותשובות על ניתוח אף.

 
להלן מספר תמונות לפני ניתוח אף ואחרי ניתוח אף. אוסף תמונות ניתוחי אף נוספות בעמוד הגלריה:
{gallery} 

הכתבה נכתבה בידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

 

צור קשר