לפרטים חייגו

 073-3745100

שאלות ותשובות על הרמת חזה

שאלות לפני ניתוח הרמת חזה

למי מתאים הרמת חזה?
המועמדת המתאימה לניתוח הרמת חזה היא אישה אשר שדיה איבדו את צורתם המקורית עם השנים, והפכו להיות שמוטים או מרוקנים או במילים אחרות אישה שהפטמה שלה נמצאת בגובה הקפל התת שדי או מתחתיו. המועמדות לניתוח חייבות להיות עם ציפיות ריאליות, היות ותכונות העור שבמקור גרמו לשד ליפול אינן משתנות! חשוב גם להבין שהכנסת שתל סיליקון לשד בניגוד למה שחושבים, אינה מרימה אותו אלא לרוב מגבירה את נפילת השד עקב עליה במשקל השד (כוח הכבידה ממשיך לפעול). נקודה חשובה נוספת היא שאין להשוות תוצאה של הרמת שדיים עם או בלי סיליקון לתוצאת הגדלת חזה בלבד, היות ומדובר בניתוחים שונים לחלוטין למצב אנטומי שונה. ככל שמבצעים את הניתוח בשלב מוקדם יותר של נפילת השד, כך קל יותר לתקן וגם התוצאה נראית טוב יותר. נשים רבות מעדיפות לחכות אחרי הלידות, דבר הגורם לשד להיראות יותר מרוקן ונפול ובנוסף לכך גם השנים מוסיפות (כח המשיכה). ככל שהנזק רב יותר – כך קשה יותר לתקן.

כיצד עלי להתכונן לניתוח?
לפני הביקור אצל הרופא יש להצטייד במידע רפואי על מחלות, רקע רפואי, לוודא אלרגיות ולדעת אילו תרופות את נוטלת. רצוי לדווח על הרגלי עישון, שתיית אלכוהול ו/או צריכת סמים. בנוסף יש לבצע בדיקות דם. בהתאם לגילך ולפי ההיסטוריה המשפחתית, יבקש ממך הרופא לעבור בדיקת ממוגרפיה או אולטרסאונד, צילומי חזה וא.ק.ג טרם הניתוח. בביקורך אצל הרופא תקבלי הנחיות מפורטות בכתב ובע"פ. לגבי ההכנה לניתוח, רצוי לוודא שבן משפחה או חבר/ה ילווה אותך הביתה לאחר הניתוח. הניתוח להרמת חזה יבוצע בבית החולים על בסיס אשפוז יומי. לעתים נדירות נשארים לאשפוז במשך לילה אחד, בהתאם למצב הכללי.

האם מומלץ לבצע ניתוח הרמה עם שתל או בלעדיו?
בעקרון, השתל נותן מראה מלא וזקוף ואף שומר על מראה השד לאורך שנים. כאשר משתמשים בשתל מטפלים הן בנפילה והן במילוי השד. נשים רבות חוות נפילה וריקון של השד לאחר לידות והנקות, במקרה זה הרמה עם שתל הינה הפתרון. במקרים מועטים מסוימים בהם הצניחה היא מינימאלית, ניתן להשתמש בשתל בלבד וכך להימנע מהצלקות סביב הפטמה. בכל מקרה של הכנסת שתל רצוי שהגודל יהיה מינימאלי, היות ולטווח ארוך משקל השתל עלול לבטל בחלקו את תוצאות הניתוח.

האם אפשר להניק?
כן, מאחר וצינורות החלב והפטמה לא נפגעים בניתוח זה. הניתוח היחידי בשד המגביל הנקה הינו ניתוח הקטנת חזה. יש לקחת בחשבון כי הריון והנקה עתידיים עלולים לפגום במידה מסוימת בתוצאה, במיוחד אם מדובר בהרמה בלבד ללא שתלים.

האם הניתוח עוזר לסימני מתיחה שבעור?
לא, המראה הכללי יכול להשתפר אך הסימנים לא ייעלמו לחלוטין.

מה הם הסיבוכים ותופעות הלוואי האפשריות?
דימומים - חלקם קלים וחלקם מחייבים ניתוח נוסף. זיהומים - בחתך הניתוחי או בעור השד בדרך כלל מגיבים טוב לטיפול אנטיביוטי, אבל בתנאי שהזיהומים שמתגלים בזמן. בעיות ריפוי ופתיחת תפרים חלקית - זוהי תופעה שכיחה לאור גודלו של החתך הניתוחי, ברובם המכריע של המקרים מדובר בבעיה קטנה המגיבה מצוין לטיפול מקומי פשוט. במקרים של זיהומים קשים ופתיחת תפרים יש צורך בהוצאה זמנית של שתלי סיליקון. הצטלקות - יכולה להיות טובה יותר או בולטת בהתאם לתכונות העצמיות של כל מנותחת. בלתי ניתן לצפייה מראש אבל בטיפול מתאים ורצוף ניתן להגיע לשיפור רב באיכות הצלקות. אסימטריה - שינוי בגודל השד בפטמה ובמיקומה. תחושה: שינויי תחושה בעור יכולים להיות זמניים או קבועים. בנוסף ניתן לציין את כל הסיבוכים ותופעות הלוואי הקשורים בהכנסת שתל סיליקון לשד (ראה בדפי הסבר להגדלת שדיים).

שאלות אודות ניתוח הרמת חזה

ניתוחי הרמות שדיים מבוצעות בדרך כלל בהרדמה כללית בחלק קטן של המטופלים, בעיקר במקרים בהם מבצעים הרמה ללא הגדלה. ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית בשילוב עם טשטוש. גם בשיטה זו לא תחושי דבר ותהיי רגועה.

מה משך הניתוח?
משך ניתוח הרמת חזה נע בין שעה עד שעתיים ואף יותר, בהתאם למורכבותו, אשר נקבעת על פי חומרת צניחת השד ועודפי העור שלו.

האם ניתוח משולב ,הרמה והגדלה, הינו ניתוח מסובך?
הניתוח המשולב של הרמה והגדלת שדיים נחשב לאחד הניתוחים הקשים והמורכבים בכירורגיה הפלסטית. הן מבחינת אורכו (כשעתיים) והן מבחינת הקושי לשלב 2 פעולות מורכבות כל אחת לכשעצמה. בנקודה זו חשוב לציין שבעולם קרוב לחצי מהמנתחים הפלסטיים מעדיפים לבצע ניתוח זה בשני שלבים בהפרש זמן של 6 חודשים. ניסיונו הרב של ד"ר מוסקונה כמנתח פלסטי בתחום ושיטת הניתוח שפיתח מאפשרים קבלת תוצאה טובה בשלב אחד.

האם קיימות שיטות חדשות בתחום זה?
במקרים מיוחדים ניתן לבצע הרמת שדיים רק בחתך סביב הפטמה. שיטה זו, בשילוב עם הגדלה ע"י שתלי סיליקון בולטים, נותנת תוצאות מעולות. שיטה חדישה להרמת שדיים ללא סיליקון מבוצעת לאחרונה במרפאתנו. בשיטה זו מעצבים את חלקו הפנימי של השד בצורת שתל, כך שמתקבל בסוף אפקט משולב. שיטה זו מתאימה רק לנשים שנפח השד שלהן מספיק ולא לנשים שהשד נופל וריק.

שאלות לאחר הניתוח

לאילו צלקות עלי לצפות?
ד"ר מוסקונה יעשה כל מאמץ על מנת שהצלקות יהיו אסתטיות ומינימאליות. למרות זאת חשוב לציין כי הצלקות בהרמת שדיים הינן ארוכות וקבועות. לעיתים הצלקות יכולות להיות אדומות ומגרדות למשך חודשים ורק בהדרגה הן תשתפרנה עד למצב של צלקת עדינה ובהירה. למרבית המזל, הצלקות ממוקמות באופן שיאפשר לך ללבוש חלק עליון עם מחשוף או בגד ים, אשר יסתיר את הצלקות במלואן.

האם ניתן לבצע ניתוח הקטנה והרמה בניתוח אחד?
שדיים גדולים הם במרבית המקרים נפולים ומחייבים הרמה, על כן, הקטנת חזה הוא ניתוח הכולל בתוכו הרמת חזה. יש לציין כי הקטנת חזה כוללת תמיד חיתוך סביב העטרה, לכן הקטנת העטרה היא חלק בלתי נפרד מהניתוח, במידה והיא נדרשת. במקרים אלו אין צורך בהכנסת שתל לשד היות והשד המקורי גדול מטבעו.

האם התוצאה היא לצמיתות?
גם אחרי הניתוח נותר השד כחלק מן הגוף אשר מושפע משינויי משקל, גיל והריונות. ככל שיעברו על השדיים פחות שינויים, התוצאה תישמר לזמן ממושך יותר. אין לשכוח שלכל אישה תכונות שונות הנוגעות לאלסטיות של העור, וגם הן בעלות השפעה על התוצאה לטווח ארוך.

שאלות אודות ההחלמה מהניתוח

איך מרגישים אחרי הניתוח?
התחבושות מוסרות אחרי יום וניתן להתקלח באופן חופשי כל עוד לא נוגעים בפלסטרים המכסים את החתכים. הריפוי הינו תהליך הדרגתי. למרות שייתכן ותקומי ממיטתך לאחר יום, אל תתכנני לשוב לעבודה לפני שבוע או יותר, תלוי כמובן בהרגשתך.יש להימנע מהרמת דברים מעל גובה הראש למשך 3-4 שבועות והימנעי מכל מאמץ גופני למשך תקופה זו. רצוי להימנע מיחסי מין לתקופה של כשבוע או יותר.

מתי מוציאים את התפרים?
התפרים הינם מסוג חדיש ומיוחד ואין צורך להוציאם. רק גוזרים את קצוות החוטים הבולטים מהעור.

מה ההליך לגבי תיקונים במידה ויש צורך?
כמו בכל ניתוח בכירורגיה פלסטית, קיים לעיתים צורך בניתוח מתקן. שכיחותם של ניתוחים פלסטיים אלו נע סביב 30%. הזמן המינימאלי לביצוע תיקון הוא לפחות ששה חודשים מיום הניתוח. במרפאתנו אחוז הסיבוכים נמוך בהרבה ועומד על אחוזים בודדים.

סוג התיקון והמועד האופטימאלי יקבעו בתאום מלא בינך לבין הרופא בהתאם למצב ולאפשרויות הרפואיות. אנחנו לא גובים תשלום נוסף עבור ניתוחים מתקנים אבל יש צורך לשלם לבית החולים ולמרדים כחצי מהתשלום הראשון אשר שולם להם.


מקבץ שאלות של מטופלי 'מרפאות מוסקונה' שנענו על ידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

צור קשר