שאלות ותשובות על הגדלת חזה


שאלות לפני ניתוח הגדלת חזה

מה כדאי לברר בייעוץ הקדם ניתוחי?
כדאי לדעת: לא כל ניתוחי הגדלת חזה זהים, מנתחים שונים מבצעים את הניתוח בטכניקות שונות, שהשפעתן על העיצוב הסופי של השד רבה. בייעוץ הקדם ניתוחי חשוב להתרשם משלושה נושאים:

 • כדאי להתעניין לגבי סוג השתלים המוצעים, מיקום החתך, מיקום השתל והאם יש צורך בהרמת חזה או פעולות נוספות. חשוב לברר היטב לגבי תופעות לוואי והסיבוכים האפשריים.
 • הרופא המבצע - יש לוודא שהרופא מומחה לכירורגיה פלסטית והינו חבר באיגוד הפלסטיקאים . לצערנו, קיימים רופאים אשר אינם מנתחים פלסטיים ומבצעים ניתוחים בשד ללא הכשרה מתאימה. כמו-כן, חשוב לוודא שלרופא המבצע יש ניסיון עשיר בסוג זה של ניתוחים פלסטיים.
 • במקרי ניתוחי חזה חשובה ביותר התייחסות ספציפית של הרופא לצורת השד, מידת צניחתו ומדידת אסימטריה על-מנת לקבל פתרון שיענה על הבעיות כמכלול אחד.
 • המחיר - נקבע לפי מספר גורמים ביניהם עלות השתלים, רמת מורכבות הניתוח, עלות ביה"ח ועלות המנתח.

מאיזה גיל אפשר לבצע ניתוח הגדלת חזה?

ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה מגיל 16.5 באישור וחתימת ההורים, זהו הגיל בו רוב הנשים מגיעות לבגרות מלאה ומפסיקות להתפתח. במידה ואת מרגישה שאת עדיין מתפתחת, מומלץ לחכות מעט. לאחר ייעוץ עם הרופא ולאחר בדיקות  נגיע ביחד להחלטה מתי המועד המתאים ביותר לנתח אותך.

מהו הגודל האידיאלי של השד? עד כמה להגדיל את נפח השדיים?
זהו כמובן עניין של טעם אישי ואופנה חברתית. עלייך לבחור בגודל שתלים המתאים לרוחב הכתפיים, המותניים ומבנה גופך. יכולת ההגדלה מותנית גם בכמות העור העומדת לרשות המנתח. אצל נשים רזות לפני לידה ניתן להכניס שתלים קטנים יותר. את הבחירה וההחלטה עשי עם הרופא המנתח, המביע חוות דעת מקצועית ומאוזנת. חוות דעת זו מבוססת גם על בדיקה קפדנית של השד, כולל מדידות והתייחסות לסוג העור, מרקם השד ועוד.


האם אפשר לעשות ניתוח לתיקון א-סימטריה בין שני השדיים?
בהחלט. ניתן להשוות גודל שדיים באמצעות ניתוח. קיימות אופציות מרובות תוך שימוש בשיטות ניתוח מתוחכמות. יש להיוועץ עם המנתח על מנת להחליט על הניתוח האופטימאלי במקרה שלך. במקרה של אסימטריה קלה, הבדל בגודל, ניתן לתקן זאת רק ע"י הכנסת שתל בגודל שונה.לקריאה בהרחבה הכנסי לפרק חזה לא סימטרי


היכן מתבצע החתך להחדרת השתל? והאם הוא נראה לעין?
קיימות שלוש דרכי גישה עיקריות להכנסת השתל לשד: מתחת לפטמה, דרך בית השחי ובקפל השד. השיטה הנפוצה והעדיפה ברוב המקרים היא הגישה דרך הקפל התת שדי. רוב הנשים בוחרות כיום ניתוח הגדלת חזה באמצעות גישה מתחת לשד. ד"ר מוסקונה מבצע חתך דק וסגירת הפתח נעשית בתפירה מיוחדת שאיננה נראית לעין. כמו כן, אין צורך בהוצאת התפרים. הצלקת הנותרת היא כמעט בלתי נראית לעין. גישה דרך בית השחי או הפטמה כרוכה בתופעות לוואי וסיבוכים נוספים.
מעל השריר או מתחת לשריר? לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות ואין שיטה עדיפה באופן ברור מהשנייה. רבים מהמנתחים יעדיפו ניתוח תת שרירי במיוחד בנשים עם עור דק בחלק העליון של השד. במקרים אלו, השתל מכוסה בחלקו העליון ע"י השריר ואז פוחתים הסיכויים לחוש קפלים או גלים על פני השתל.לקריאה בהרחבה שתלי סיליקון


סוג ההרדמה
ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה בהרדמה כללית או באמצעות הרדמה מקומית עם טשטוש.
ההחלטה נעשית לפי בקשת החולה ובתיאום עם המרדים.


משך הניתוח וזמן ההחלמה
ניתוח הגדלת חזה רגיל אורך כחצי שעה עד שעה בהתאם למורכבות המקרה. לאחר הניתוח יש בד"כ כאבים קלים למשך מספר ימים וכעבור כשבוע ניתן לחזור לפעילות מלאה. ניתוחים של הרמת שד ותיקון אסימטריה אורכים יותר אם כי מהלך לאחר הניתוח לא משתנה. זמן ההחלמה תלוי במיקום יחסית לשריר. הכנסה תת שרירית כרוכה בכאבים נוספים ומהלך ההחלמה ארוך יותר.

סיבוכים לאחר ניתוח הגדלת חזה
את הסיבוכים שלאחר ניתוח הגדלת חזה ניתן לחלק לאלו הקשורים ישירות לניתוח ואלו הקשורים לתוצאה האסתטית.

 • זיהומים - ניתן לדבר על זיהומים קלים או קשים עד כדי צורך בהוצאה זמנית של השתל (זיהומים קורים למרות נקיטת מירב האמצעים במטרה למנוע אותם).
 • תחושה - עלולות להיות בעיות תחושה בשד ובאזור הפטמה, רובן לתקופה של מספר חודשים אבל במקרים נדירים עשויה להישאר פגיעה תחושתית תמידית.
 • דימום - בד"כ מופיע מיד לאחר הניתוח. מתבטא בנפיחות הולכת ומתגברת, כאבים והרגשת לחץ, מצב זה מחייב ניתוח לתיקון הבעיה.
 • הצטברות נוזלים - מדובר בנוזלים צלולים (סירומות) המופיעים בחלל שמסביב השתל. הדבר מתבטא בגודל שונה בין השדיים או בתחושת כאב ולחץ. ברובם המכריע של המקרים אין מקום לטיפול והנוזלים הללו נספגים מעצמם. לשמחתנו, במרפאותיינו שכיחות הסיבוכים בניתוח זה הינה נמוכה ביותר, ומכאן שמספר הניתוחים החוזרים לתיקון נמוך מ-1%.
 • בעיות ריפוי - עלולות להיות בעיות בריפוי החתך, ברוב המקרים מדובר בפתיחה קטנה של הצלקת שמגיבה טוב לטיפול מקומי. במקרים נדירים נחשף השתל ואז יש צורך בנקיטת אמצעיים מיוחדים (כמו ניתוח). במקרה של חוסר תגובה יש צורך להוצאה זמנית של השתל.
 • סיבוכים אסתטיים - יתכנו שינויים בגובה השתלים והופעת קפלים בעור.
  צניחה של השדיים - זהו כמעט מצב טבעי המתפתח עם השנים, המצב מחריף במקרים בהם הוכנס שתל גדול, נשים עם עור דק ורפוי או שהייתה קודם נפילה טבעית ולא בוצע ניתוח הרמת חזה. (בד"כ עקב רצון האישה להימנע מצלקות בשד).


תופעות לוואי עיקריות לאחר הגדלת חזה

 • התקשות השד - ידועה גם בשם "התכווצות קופסית", שכיחותה הכללית בין 5%-10% מופיעה החל משלושה חודשים, (יכולה להופיע גם לאחר שנים) לאחר הניתוח ומצריכה במקרים הקשים (ב-1%) ניתוח נוסף שמטרתו לטפל בבעיה. התקשות זו אינה מהווה סיבוך אלא תופעה בלתי רצויה, התלויה בתכונה העצמית של כל אישה ולמנתח אין כל השפעה על-כך. יש לזכור שהיות ומדובר בתכונה עצמית של המנותחת, לא תמיד ניתן לפתור בעיה זו. אין כיום דרך לנבא את התופעה מראש.
 • קפלים בעור - עלולים להופיע בעיקר אצל נשים רזות, לרוב בצידי השד ומתחת לפטמה.

שאלות לגבי שתלים


איזה צורות שתל קיימות היום?

1. שטוח
2. בינוני
3. בולט
4. אנטומי

שלושת הסוגים הראשונים הם שתלים עגולים ושונים רק במידת הבלט.
השתלים האנטומיים, הם בעלי צורה מיוחדת "טיפה", "אגס". הם מגיעים במגוון פרופילים לבחירת המנותחת ולהתאמה מרבית לגופה. השתלים האנטומיים הינם מוצר שפותח בשנות התשעים כשהראשונה שהחדירה אותם לשוק היא חברת McGhan האמריקאית. מדובר בשתל שמילויו סיליקון קוהסיבי, מלוכד וצמיגי יותר משתלי החזה קודמים. שתלים אלו מקנים לשד את הצורה הטבעית ביותר. בחירת סוג השתל לפי דרגת הבלט נתונה לשיקולך אך כדאי לשמוע גם את עצת הרופא שתלים בולטים מקנים לרוב מראה פחות טבעי.


האם ניתוח בשתלים אנטומיים הוא ניתוח זהה לניתוח בשתלים האחרים?
לא, לשם השימוש בשתלים אלו יש צורך במדידות מיוחדות המתאימות את השתל לגוף האישה כמו חליפה בהזמנה, על מנתח פלסטי המבצע לעבור הכשרות מיוחדות בתחום הזה ולהיות מיומן מספיק בכדי למנוע סיבוכים ותופעות לוואי לא רצויות. לאחרונה חלה ירידת מה בשימוש בשתלים אנטומיים עקב הופעת סיבוך- סבוב השתל שהתגלה רק מספר שנים אחרי תחילת השימוש בשתלים אלו שכיחותו כ6% והוא מתבטא בשינוי צורת השד סיבוך זה אופייני רק לשתלים אנטומיים ומחייב ניתוח חזה נוסף לתיקונו.


כיצד בוחרים את גודל וסוג השתל?
החלטה בנקודה זו תלויה ברצון המטופלת אבל גם בגודל השד, בצורת השד ובאיכות העור באזור החזה. מנתח פלסטי מנוסה ישקול את כל אלו וימליץ בהתאם. המלצה זו נובעת מניסיון הרופא המנתח ומההכשרה שהוא עבר. (בשימוש בשתלים אנטומיים ישנו צורך בהכשרה מיוחדת.)
אין שום דרך מדויקת להחליט לגבי גודל השתל, האכזבה העיקרית בנקודה זו נובעת מכך שלא נבחר שתל גדול יותר. הקשבה להמלצת הצוות הרפואי מקטינה למינימום את חוסר שביעות הרצון, וגם מונעת סיבוכים עתידיים, כגון: סימני מתיחה בעור, צניחה של השד, פגיעות תחושתיות, קושי בשכיבה על הבטן והתפתחות רקמה דקה סביב השתל (עקב לחץ).


שתלי סיליקון או מי מלח?
בעבר, בשל חשש משתלי סיליקון ג'ל, נהגו להשתמש בתותבות עם מילוי מי- מלח, אך לשתלים אלו חסרונות רבים, כגון:

1. תחושת השד איננה נעימה למגע כמו שד טבעי אלא מזכירה מגע בשקית חלב.
2. צורת שתלי מי-מלח פחות יפה וטבעית בהשוואה לשתלי הסיליקון.
3. רוב שתלי מי-מלח מאבדים את תוכנם בהדרגה עקב דליפת מי-מלח, כך שהשד מתרוקן מתוכנו, מה שיגרום לאסימטריה בין השדיים ולהחזרת השדיים למצב המקורי לפני ניתוח הגדלת חזה.

כיום, לאחר מחקרים ממעמקים שנערכו ברחבי העולם ובמיוחד בארה"ב, התברר כי שתלי הסיליקון ג'ל בטוחים. מאז התחלת השימוש בהם השימוש בתותבות מי-מלח פחת באופן משמעותי ובארץ הופסק לחלוטין. קיימות כיום מספר אפשרויות לבחור שתלים בעלי צמיגות ג'ל שונה, החל משתלים רכים ועד שתלים צמיגיים / נוקשים יותר.
ההחלטה תתבצע במשותף עם הרופא המנתח.


האם ייתכנו עיוותים בשתל?
השתלים הם מוצרים באיכות גבוהה מאוד. עיוות בשד נוצר בד"כ עקב התקשות הרקמות הטבעיות ולא עקב שינויים בשתל.


האם שתלי סיליקון יכולים לדלוף?
השתלים החדשים עשויים מעטפת חדשנית עבה יותר וסיכויי דליפת הסיליקון דרכה הינם נמוכים מאוד. במקרה של שימוש בשתלים אנטומיים המילוי הפנימי נוקשה יותר ואין בשתלים אלו שום סיכוי לדליפת סיליקון.


האם יש סכנה שעלי לדעת לגבי השתל? האם הוא יכול להתפוצץ? האם ניתן לטוס? האם ניתן לצלול?
לחץ מקומי סביר או ספורט גם הם אינם מזיקים לתותבת. אין מניעה לטוס כלל, כוח הקריעה או הפיצוץ של מעטפת השתל הוא בסביבות 550 ק"ג. זהו משקל כבד, כדי לגרום לפיצוץ בשתל סיליקון, על האישה לעבור חבלה קשה מאוד בחזה, אשר סביר שתגרום לשברים קשים בצלעות עוד לפני שהשתל יינזק. חשוב לציין כי השתלים האיכותיים המיוצרים כיום במפעלים שונים בעולם המערבי, עוברים בדיקות לחץ מדוקדקות כדי לעמוד בדרישות הקפדניות ולקבל את תקני ה- FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) וה-CE (אישור האיחוד האירופי).
חברות השתלים מייבאות את התותבות מחו"ל והדרך הנפוצה ביותר לשלוח אותם היא באמצעות במטוס כך שאם היו מתפוצצות מן הלחץ לא היו מגיעות שלמות ארצה.
צלילה רגילה אינה מהווה סכנה לשתלי הסיליקון.

האם הסיליקון גורם לסרטן?
לאחרונה (עדכון 2016) התפרסמו בספרות הרפואית מספר מאמרים על הקשר בין המעטפת המחוספסת של שתל הסיליקון ומחלה ממארת נדירה מסוג (Anaplastic Large Cell Lymphoma (ALCL . קשה לקבוע את השכיחות האמתית, אך מאמרים עדכניים מצביעים על שכיחות שנעה בין 1:10,000 עד 1:100,000.
עד היום רוב המקרים שאובחנו היו בשתלים עם דופן מחוספסת ורובם מתוצרת חברה אחת : אלרגן האמריקאית. יש להדגיש שלא מדובר בגידול בשד עצמו אלא רק במעטפת השתל. התופעה העיקרית במקרים אלו הייתה הצטברות נוזלים מאוחרת סביב השתל, לעתים לאחר שנים רבות, המתבטאת בשינוי גודלו של השד וכאבים. אבחון המחלה נעשה ע"י דיקור הנוזל סביב השתל ושליחתו לבדיקה ציטולוגית מיוחדת.
הטיפול לרוב כולל כריתה שלמה של מעטפת השתל ומעקב ללא צורך בטיפול כימותרפי או הקרנות. בצורה זו 90% מהחולות הגיעו לריפוי מלא. הואשם הסיליקון בכל דבר אפשרי, החל מגרימת סרטן וכלה בפגיעה בשלום העולם. מחקרים שנערכו וסוכמו ע"י ועדת חקירה מטעם הקונגרס האמריקאי קבעו כי, לא זאת בלבד שסיליקון אינו גורם לסרטן, ישנן אפילו עדויות המרמזות לאפשרות שבמטופלת עם תותבות סיליקון סרטן השד מופיע בשכיחות נמוכה יותר מאשר באוכלוסייה הכללית. במסמך שפורסם מטעם הוועדה, נקבע כי לא נמצא קשר בין תותבות סיליקון לסרטן השד, מחלות ראומטיות, מחלות רקמת חיבור, מחלות נוירולוגיות או אחרות.


האם הסיליקון מתיישן עם השנים? האם ייתכן שיהיה צורך להחליפו?
ישנן נשים רבות, שעברו ניתוחים לפני 30 שנה (עם סיליקון מדור ראשון ושני) והכול כשורה. עם זאת קיימת אפשרות שבעוד 20 שנה יתעורר צורך בהחלפת השתלים בשל ההתיישנות, או בשל דגם חדשני, או מוצר חלופי ומשוכלל יותר, שיחליף את הסיליקון. שתלי הסיליקון, בהם אנו משתמשים הם של חברת Allergan האמריקאית והם נחשבים לטובים מסוגם בעולם. כיום, אין כל הנחייה בדבר החלפת השתלים כל מספר שנים וחברת השתלים נותנת אחריות בכתב מלאה לכל החיים. לשתלים אלו אישור משרד הבריאות ואישור ה C.E האירופאי.

במידה ויש רצון להחליף (מסיבה כל שהיא) ניתוח חוזר הינו קצר ופשוט, בד"כ קל יותר מהראשון, האם קיימת דחייה של השתל?
אין דבר כזה. דחייה היא תהליך ביולוגי חיסוני שמטרתו להרחיק גופים זרים בעלי תכונות ביולוגים כמו חיידקים, או אחרי השתלת כליה, לב, ריאות וכו'. התהליך כולו אינו מופעל כנגד גוף זר כמו סיליקון.


קפלים בשתל
לעיתים ניתן לחוש קפלים בשתל בעיקר אצל מטופלות רזות. הקפלים ממוקמים בעיקר בתחתית השד ובחלקו הצדדי.
אמנם אצל נשים רזות מוכנס השתל מתחת לשריר, אבל בשיטת הניתוח המבוצעת כיום (מישור כפול = dual plane) מביאה רק לכיסוי חלקי של השתל ע"י השריר (רק בחלקו העליון).
תופעה זו אינה מסוכנת וכאמור אצל נשים רזות - אינה ניתנת לטיפול.


שאלות אחרי ניתוח הגדלת חזה


האם ניתן לבצע ממוגרפיה בנוכחות שתלים?
ניתן לבצע ממוגרפיה בנוכחות שתלים בתהליך שונה במקצת, שאינו כרוך במעיכת השד כמו בשיטה הרגילה, אך מצריך מספר רב יותר של צילומים. כדאי לדעת כי דיוק הבדיקה יורד במקצת בנוכחות שתלים הממוקמים מעל השריר וכי מיקום השתל מתחת לשריר מקל יותר על ביצוע הבדיקה. בכל אופן הבדיקה המומלצת למעקב הינה בדיקת אולטרא סאונד (US).

האם ועד כמה עלולים להופיע כאבים?
בשעות הראשונות עלולים להופיע כאבים בינוניים עד חזקים וזה שלב המטופל בתרופות נוגדות כאבים, כמו אופטלגין נוזלי ומשככי כאבים נוגדי דלקת (אדוויל, אדקס, נורופן ודומיהם). בימים הבאים הכאבים בינוניים וניתנים לשליטה ע"י משככי כאבים רגילים. בד"כ לאחר כשבוע אין כאבים משמעותיים. בהגדלות בהן השתל מוחדר מתחת לשריר הכאבים מעט יותר חזקים וממושכים ומלווים במגבלה בתפקוד הזרועות.

מתי מותר להרטיב את אזור הניתוח?
ניתן להתקלח ללא חשש 24 שעות לאחר השחרור. הפלסטר שעל החתך מודבק היטב ואינו יורד במים. ככלל, הפלסטר צריך להישאר במקומו והוא יוסר ע"י המנתח בפגישת הביקורת.

למשך כמה זמן יש ללבוש את חזייה מיוחדת לאחר ניתוח?
אם לא נאמר אחרת צריך ללבוש את חזיית מיוחדת במהלך רוב שעות היממה, כולל בזמן השינה, במשך שלושה מומלץ לקנות חזיה אצל היועצת האישית.

האם החזה משתנה או מתקלקל אחרי לידות?
באופן טבעי החזה עובר שינוי מסוים אחרי לידות. אצל רוב הנשים השד המקורי נעשה קטן יותר. במקרים כאלו ייתכן ותעדיפי יום אחד להחליף לשתל גדול יותר. השינויים אחרי לידה שונים מאישה לאישה וקשה לצפותם מראש.

מתי ניתן לחזור לפעילות אינטימית לאחר הניתוח?
אין מניעה לפעילות אינטימית אחרי מספר ימים לאחר הניתוח, אך מגע חופשי בחזה ניתן רק לאחר חודש ימים מהניתוח.

כמה זמן אאלץ להיעדר מעבודתי?
ברוב המקרים זמן ההחלמה הוא ימים בודדים. לעיתים, ניתן לחזור לעבודה גם אחרי 3 ימים בלבד. הכנסת השתל מאחורי השריר מחייבת חופש מחלה מעט ארוך יותר.

אחרי הניתוח, יש הגבלות מסוימות שאני צריכה לקחת בחשבון?
רק במקרים בהם השתל מוחדר מאחורי השריר קיימת הגבלה בתנועות היד למשך כשבועיים עד חודש. פרט לכך, התפקוד היומיומי הוא רגיל לחלוטין.

האם המראה טבעי? האם תחושה של החזה חוזרת?
ניתן להגיע לתוצאות טבעיות לגמרי. בהתאם לנתוני כל אישה, הרופא בוחר את מיקום השתל מתחת לשריר או מעליו. ברוב הגדול של המקרים התחושה בחזה חוזרת לתחושה טבעית ורגילה, כולל התחושה בפטמות.

מתי אפשר לעסוק בפעילות יומיומית מתונה (כגון: בישול, נהיגה וכו')?
ניתן לחזור לפעילות יומיומית פשוטה תוך ימים בודדים. לגבי נהיגה, עקב חשיבותה הבטיחותית לנו ולאחרים, אנחנו ממליצים לא לנהוג כל עוד יש כאבים משמעותיים או מגבלה תנועתית. בדרך כלל מדובר בכשבוע.

איך מונעים את התקשות השד?
אין אפשרות,זו תופעה הקשורה בתכונות הגוף של כל מנותחת והופעת התקשות היא תהליך בלתי צפוי.

האם אפשר להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה?
כן, ככלל ניתן לומר שניתוח להגדלת חזה אינו פוגע בבלוטות החלב ובצינוריות המפרישות אותו (גם במקרים בהם בוחרים להכניס את השתל דרך העטרה ובית השחי).

האם צורת השד תישאר זהה לתמיד?
לא, השד הינו חלק מהגוף ומושפע מתנודות במשקל, משינוי הריון ומהשפעת הגיל. הכנסת שתלים גדולים יחסית עלולה לגרום בעתיד לשינויים קשים בעור וברקמת השד ואף לצניחה מוקדמת.

מתי נראית התוצאה הסופית?
אצל נשים לאחר לידות, ניתן לראות תוצאה סופית כבר אחרי חודש.
אצל נשים לפני לידות, כאשר כמות העור בשד קטנה, התוצאה הסופית עלולה להתקבל לאחר חצי שנה.

מתי מותר לישון על הבטן?
אנחנו ממליצים להימנע מכל צורה של לחץ משמעותי על החזה במשך חודש (כולל שינה על הבטן ומגע מיני המערב את החזה). לאחר הגדלה עם שתלים אנטומיים יש להימנע מלחץ על השתלים אפילו זמן ממושך יותר בהתאם להוראת המנתח.

באילו מקרים יש ליצור קשר מיידי עם ד"ר מוסקונה?
בעיקרון היועצת נמצאת בשבילך למענה לשאלות ולמקרים דחופים, כגון: נפיחות, שינוי צורה, כאבים יוצאי דופן, פצעים על עור השד, הפרשה או עליית חום. תמיד נכון להשוות בין שני השדיים. אם שד אחד מתנהג באופן יוצא דופן, יש ליצור קשר בכל שעה עם ד"ר מוסקונה / היועצת המטפלת.

 

צפו בהגשמת חלום במרפאות ד"ר מוסקונה - ביום הניתוח הגלת חזה

 


למידע אודות הניתוח הגדלת חזה

לתמונות לפני ואחרי הגדלת חזה


מקבץ שאלות של מטופלי 'מרפאות מוסקונה' שנענו על ידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

צור קשר