לפרטים חייגו

 073-3745100

ניתוח הגדלת חזה במרפאות מוסקונה

אין ספק שתהליך ניתוח הגדלת חזה זוכה כיום לפופולריות רבה בתחום הרפואה הפלסטית והאסתטית ונחשב, מבין מגוון רחב של ניתוחים פלסטיים, לניתוח הנפוץ ביותר בתחום ניתוחי החזה והפלסטיקה בפרט. ניתוח הגדלת חזה נותן פתרון מהיר ופשוט יחסית לבעיה גופנית ופסיכולוגית מעיקה של חוסר התפתחות או הצטמקות של השדיים.שביעות הרצון של מטופלות מניתוחי הגדלת חזה עולה על 92% ומכתבי התודה הרבים שד"ר מוסקונה מקבל מעידים על כך.

 

שיקולים מקצועיים העומדים בפני המנתח הפלסטי: מטרת ניתוח הגדלת חזה היא להגדיל את נפח השדיים על-ידי הכנסת שתלי סיליקון.בדיקה קלינית טובה של השד היא תנאי ראשון והכרחי להחלטה נכונה בדבר הניתוח והשתל המתאים.שיחה עם המטופלת והבנת שאיפותיה וצפיותיה מהניתוח היא בעלת חשיבות רבה ויש להתחשב בה במידת האפשר.

 

 

צפו בתהליך המלא של ניתוח הגדלת חזה - לפני ואחרי ניתוח הגדלת החזה של קטיה דוידוף

{video}

 

בדיקת המטופלת

 • הנקודה הראשונה שאנו בודקים היא מיקום הפטמה ביחס לקפל התת שדי ומרחקה מהגבול העליון של עצם החזה. 
  הבדיקה נעשית ע"י מדידה בסרגל. מיקום נמוך של הפטמה מחייב קודם כל ניתוח הרמה ואח"כ הגדלה (הם נעשים ביחד). 
  הגדלה בלבד של שד נפול תיתן תוצאה נוראית הנקראת בספרות "בלון כפול"כאשר השתל נמצא גבוה בנפרד מהשד שנשאר נפול.
 • הנקודה השנייה שאנו בודקים היא איכות העור ועובי הרקמה בחלק העליון של השד. הדבר נעשה ע"י סרגל מדידה מיוחד או ע"י צביטה של האזור.
  באזור זה, עור דק מחייב אותנו להכנסת השתל אל מתחת לשריר בכדי להסתיר קפלים אפשריים במבנה שתל הסיליקון.


בעקבות בדיקת השד אנו מקבלים מס' החלטות:

1. ההחלטה הראשונה והחשובה שבהן היא לגבי סוג הניתוח. יש לבחון האם המטופלת מתאימה לניתוח הגדלת חזה בלבד או לניתוח הגדלה והרמת חזה. זה האחרון הוא ניתוח שונה ויפורט  בפרק הרמת חזה.
2. ההחלטה השנייה היא מיקומו של השתל יחסית לשריר.
3. ההחלטה השלישית שהיא הקשה מכולן, נוגעת לגודל השתל ולצורתו. החלטה זו מושפעת ממבנה הגוף ומהמדידות שערכנו בעת הבדיקה וכמובן גם ברצון המטופלות.

שתלי סיליקון

שתלי סיליקון נחלקים לפי תוכן או בהתאם לצורה:

 
מבחינת התוכן, שתלי השד נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: 
 • שתלים שהתוכן הוא מי מלח - למיטב ידיעתנו שתלים אלו אינם בשימוש כיום בארץ אצל אף מנתח פלסטי.הפופולריות שלהם ירדה עקב אחוז גבוה של דליפת המים והצטמקות השתל (אי הנעימות במגע) דבר המחייב ניתוח נוסף להחלפתם. במקביל, ישנה הסכמה כללית בעולם המדעי המבוססת על אלפי מחקרים כי הסיליקון הוא מוצר בטוח, דבר המונע את הצורך להשתמש בתחליף הפחות טוב המכיל מי מלח.
 • שתלים המכילים סיליקון ג'ל - כאן ניתן למצוא שתלים שהג'ל הפנימי שלהם בעל צמיגות נמוכה או שתלים עם ג'ל סמיך מאוד - (חצי מוצק) ונקרא "קוהסיבי".

 1. מבחינת צורת השתל ניתן להבחין ב- 4 סוגי שתלים:
 • שתל שטוח
 • שתל בינוני -  שתל חדש בעל התכונות של השתל האנטומי, רק בצורה עגולה.
 • שתל בולט
 • שתל אנטומי
שלושת השתלים הראשונים דומים בצורתם (שתלים עגולים) אך שונים במידת הבליטה שלהם (שטוח, בינוני ובולט). השתל האנטומי, הינו בעל צורה מיוחדת של "טיפה",או "אגס". שתל זה מגיע במגוון פרופילים לבחירת המנותחת ולהתאמה מרבית לגופה. השתל האנטומי הינו מוצר שפותח בשנות ה- 90 כשהראשונה שהכניסה אותם לשוק היא חברת McGhan האמריקאית. מדובר בשתל שמילויו סיליקון קוהסיבי, מלוכד וצמיגי יותר משתלי החזה הקודמים. שתלים אלו מקנים לשד את הצורה הטבעית ביותר. לאחרונה בעקבות תלונות רבות של מנותחות ובעקבות מאמרים מעודכנים מתברר שאחוז גבוה יחסית (עד עשרה אחוז) מהשתלים מסתובבים בתוך הכיס. סיבוב מעין זה בשתלים עגולים הוא חסר משמעות, אך בשתלים אנטומיים הסיבוב משנה את צורת השד עקב המבנה המיוחד של השתל ולכן השימוש בשתלים אלו הצטמצם לאחרונה מאוד.

הערה: בחירת סוג השתל לפי דרגת הבלט נתונה לשיקולך. מומלץ  לשמוע גם את עצת הרופא. השתל הבולט (סוג 3) מקנה לרוב מראה פחות טבעי במהלך הייעוץ יוסברו הבדלי מחיר הגדלת חזה לפי סוגי השתלים.

מתלבטות האם לבצע הגדלה מעל/מתחת לשריר? מתי צריך לבצע הרמה והגדלה?
לתשובות לכל שאלות אלו ולמידע נוסף הכנסו לדף שתלי סיליקון.

תיאום ציפיות בניתוח הגדלת חזה

לנשים רבות ביצוע ניתוח הגדלת חזה הינו סוג של הגשמת חלום סוף סוף יכולות ללכת לים,להרגיש נחשקות ולשים סוף סוף חזיה לפעמים מדובר בבחורות צעירות, לפעמים מדובר בנשים לאחר לידה שהחזה שלהן התרוקן, לכל אישה יש את החלום שלה לחזה המושלם. חשוב מאוד להבין בייעוץ מה הרצון של אותה אישה, לאיזה גודל חזה היא מעוניינת להגיע. ישנן נשים המעוניינות בחזה בינוני וטבעי, ישנן נשים המעוניינות בחזה שופע ויש נשים המעוניינות בחזה גדול ובולט. לפי הבנה זו ולפי מדידות בית החזה, קל יותר להתאים ולעמוד בציפיות אותה אישה.נקודה חשובה שיש לציין היא שכל שתל נראה אחרת אצל כל אישה. כלומר יתכן שעל אישה אחת שתל 300 CC יראה אידאלי ועל אישה אחרת אותו השתל יראה קטן הסיבה לכך נובעת ממספר גורמים: גובה ורוחב האישה, גודל החזה הקיים ומבנה העצמות . 

שיטת הניתוח

החדרת השתל ניתנת לביצוע דרך שלושה אזורי גישה:

 • בקפל התת שדי.
 • דרך היקף הפטמה.
 • דרך בית השחי.
 • ד"ר מוסקונה מבצע את כל השיטות ומתחשב לפני ההחלטה ברצון האישה, בסוג השתל ובגודלו.

  לדוגמה: שתלים אנטומיים אי אפשר להכניס דרך בית השחי. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק או בהרדמה כללית ואורך בין חצי שעה לשעה. 
  סגירת החתך נעשית בתפרים נמסים מיוחדים והמטופלת משתחררת לביתה מספר שעות לאחר הניתוח.

  החלמה לאחר הניתוח

  במידה והשתל נמצא מעל השריר ניתן לחזור לפעילות יומיומית רגילה ולעבודה כשלושה ימים לאחר הניתוח. מיקום תת שרירי מלווה בתקופת החלמה ממושכת יותר ובמגבלות פעילות בחדר כושר.
  ניתן להתקלח באופן חופשי החל מיום לאחר הניתוח ויש צורך ללבוש חזייה מיוחדת במשך השבועיים הראשונים באופן רציף.


  תוצאה סופית לאחר הניתוח

  התוצאה הסופית מתקבלת כ- 6 שבועות לאחר הניתוח.  אין להתייחס לצורה והגודל הסופיים לפני סוף תקופת ההחלמה. למרות כל זאת, ברוב המקרים ניתן לראות את התוצאה הכמעט סופית כבר בסוף השבוע הראשון לאחר הניתוח.
  לגבי הצלקת, יש צורך בטיפול מיוחד שיעזור בטשטוש שלה. ניתן לצפות שאחרי כשנה היא כמעט ולא תראה.


  סיכונים וסיבוכים בעקבות ניתוח הגדלת חזה

  מבחינת ניתוח הגדלת חזה: שטפי דם וזיהומים הם הנפוצים ביותר ושכיחותם מגיעה ל- ½ - ¼ אחוז בלבד.
  במקרים של זיהום קשה במיוחד, יש צורך להוציא זמנית את השתל לתקופה של מספר חודשים. לשם הפחתת סיכון זה כל המטופלות מקבלות לפני הניתוח טיפול אנטיביוטי תוך ורידי במינון גבוה.
  שיטה זו מקובלת מבחינה מדעית כעדיפה מבחינת מניעת זיהומים לאחר ניתוח הגדלת חזה. ד"ר מוסקונה והצוות המנתחים במרפאות מוסקונה אינו דוגל במתן אנטיביוטיקה דרך הפה לאחר הניתוח היות ושיטה זו אינה תורמת למניעת זיהומים, נהפוך הוא, היא מסייעת להתפתחות זנים עמידים של חיידקים.

  קבוצה שנייה של סיבוכים נוגעת לשתלי הסיליקון עצמם. דליפת הסיליקון שהפחידה את הציבור שנים רבות, כמעט חלפה מהעולם עקב השכלול הניכר בעובי המעטפת והעלייה בצמיגות הפנימית של הג'ל קיים סיכוי לקרע בשתל שהנתונים המדויקים לגביו אינם ידועים. בכל מקרה, חברות השתלים איתם אנו עובדים נותנות אחריות מלאה לכל אורך חיי המנותחת.

  תופעת לוואי נוספת החא התקשות או- התכווצות קופסית-  מדובר בתופעת לוואי (לא סבוך) ששכיחותה עד 5% והופעתה בלתי צפויה, אינה תלויה בסוג השתל בגודלו או בפעולה הכירורגית. אלא קשורה  בתגובות הגוף של המטופלת לשתל הסיליקון. אין מדובר כאן בבעיה רפואית אלא באלמנט של חוסר נוחיות. במקרים הקיצוניים יש צורך בניתוח לפתרון הבעיה. בנוסף לכל אלו, תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים יפורטו בדפי ההסבר והסכמה לניתוח.


  בחירת גודל השתל

  הדוגמנית עינבל גרינברג לאחר הגדלת חזה אצל ד

  בכוונה תחילה השארנו את עניין הגודל לסוף היות והוא הנושא הטעון ביותר ומהווה את הסיבה העיקרית לחוסר שביעות רצון מהניתוח. הבעיה העיקרית נובעת מכך שאין שום דרך להבין בדיוק מה כל מטופלת רוצה ובטח שאין שום שיטה לתרגם משפטים כמו : "שד יפה", "שד טבעי", "שד סקסי", "לא גדול כמו פומלה", "שלא ישימו לב", "שכולם יראו" לגודל סופי של שתל סיליקון.

  היות והמטופלים מדברים "בשפה שונה" מהרופאים, יש למצוא את המכנה המשותף בכדי להגביר את שביעות הרצון מהניתוח. בנקודה זו חשובה במיוחד הבדיקה הקלינית הכוללת את המדידות וכמו כן חשובה ההבנה של המטופלת כי לא כל גודל שתל שתחפוץ בו יתאים לה מבחינת סוג הרקמות ומבנה הגוף.


  הגשמת חלום: ניתוח ללא עלות

  לראשונה בישראל בוצעה הגשמת חלום אמתית לניתוח הגדלת חזה - ללא עלות! בהגשמת החלום זכתה בחורה שכתבה לנו את הסיפור המרגש ביותר. לקריאת הבלוג שלה וצפייה בקטעי הווידאו המרגשים היכנסי לבלוג הרשמי של מרפאות ד"ר מוסקונה!

   

  הדמיית תלת מימד להגדלת חזה

  הדמיית 3D מאפשרת לראות כיצד ייראה החזה בזויות שונות וגדלי שתלי סיליקון שונים, ואף להשוות בניהם בגוף המנותחת. לדוגמה השוואה בין גודל 300 CC ל-400 CC, הדמיה נועדה לעזור למנותחת להבין כיצד ייראה החזה החדש ולהבין את ההבדלים בין הגדלים. מדובר בהמחשה בלבד ולא בתוצאה סופית .


   הגדלת חזה גדלים של שתלי סיליקון
   
   


   
  צפו בהדמית תלת מימד להגדלת חזה -אורי מוסקונה מנכ"ל מרפאות מוסקונה
   

  מחיר הגדלת חזה

  נשים רבות שואלות דבר ראשון בשיחת הטלפון כמה עולה הניתוח? כמו שאנו אוהבים לחסוך בדברים רבים, הנטייה הראשונית של בחורות רבות הינה לחסוך גם בתחום הרפואי בניתוחים פלסטיים ובהגדלת חזה בפרט. מדובר בניתוח שלרוב מבצעים פעם בחיים ולכן חשוב להשקיע זמן רב ומחשבה בנושא. בסופו של דבר,התוצאה הרצויה היא חזה שופע ופרופורציונלי לגוף על מנת להגיע לתוצאה הנראית טבעית, חשוב לבחור במנתח בעל ניסיון ומיומנות רבה נקודות חשובות להצלחת הניתוח:

  1. בחירת שתל מתאים : ניסיון רב של המנתח מקנה לו את הכלים לבחור יחד איתך את השתל המתאים ביותר
  2. צלקות מזעריות : ד"ר מוסקונה מבצע את הצלקות מתחת לקפל, באופן דיסקרטי ככל הניתן ובגודל מזערי (הצטלקות העור באישה הספציפית, השונה מאדם לאדם גם חשובה במקרים אלו).
  3. רווח בין השדיים : על מנת ליצור חזה בעל מראה טבעי, חשוב מאוד ליצור רווח אידאלי בין השדיים- לא גדול מדי ולא קטן מדי .

  בגלל כל הסיבות הללו, מומלץ להימנע מבחירה במחיר הזול ביותר, כי הזול בסופו של דבר הוא היקר ביותר.


  מחיר ניתוח הגדלת חזה מורכב מעלות שתלי הסיליקון + עלות חדר הניתוח והצוות רפואי + עלות המנתח פלסטי= עלות ניתוח הגדלת חזה. 

  • שתלי הסיליקון :  כמעט כמו כל מוצר שקונים גם שתלים מגיעים ברמות שונות של איכויות ומחירים. ההבדל בעלות מהיקר לזול יכול להיות פי 2 ואף פי 3. מידע מפורט על סוגי השתלים וההבדלים בניהם תקבלי בייעוץ.
  • חדר ניתוח וצוות רפואי : גם בחדרי ניתוח יש הבדל במחיר בכל חדר ניתוח יש רמה שונה של ציוד ומכשור. ככל שהסטנדרטים גבוהים יותר כך גם עלות חדר הניתוח.
  • מרדים : גם פה יש עלויות שונות, בהתאם לניסיון הרופא המרדים לד"ר מוסקונה יש צוות מרדימים אישיים המלווים אותו שנים, כולם מרדימים מומחים בעלי ניסיון רב בתחום.
  • מנתח פלסטי - ככל שהניתוח יתבצע אצל רופא בעל ניסיון ומיומנות רבה יותר, כך הסיכוי שהניתוח יהיה מוצלח יותר ושתהיי מרוצה מן התוצאה גדל.
   כל הפרמטרים הללו משפיעים על מחיר הניתוח. יש לזכור שהניתוח ילווה אותך כל חייך ולכן חשוב מאוד להשקיע ולא להתפתות להצעות זולות. בשביל שתהיי שקטה לפני ואחרי הניתוח חשוב להשקיע הרי מגיע לך הטוב ביותר וכמו שאומרים - על איכות לא מתפשרים.
  {gallery}

  מידע נוסף בעמודים הבאים:
  שאלות לפני ניתוח הגדלת חזה
  שאלות אחרי ניתוח הגדלת חזה
  שאלות ותשובות בנושא שתלי סיליקון

  המאמר נכתב ע"י ד"ר רוני מוסקונה (מ.ר. מומחה - 6551) - מנתח פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית, בדגש על הגדלת חזה, ניתוח אף ושחזור שד.

  צור קשר