לפרטים חייגו

 073-3745100

עיבוי שפתיים

מה זה עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים (או מילוי שפתיים) מתייחס לפעולה לא ניתוחית שמטרתה להקנות לשפתיים מראה מלא וחושני יותר. הניסיון הרב שרכשנו במשך השנים והרצון לשפתיים מעוצבות כמו שחקניות קולנוע כדוגמת גסיקה בייל, מוניקה בלוצי ואנדיראנה לימה  דורשות מיומנות וטכניקה על מנת ליצור את 7 אלמנטים: גבול שפתיים, קשת קופידון- המשולש בשפה העליונה, פילטרון -שני הקווים היורדים מהאף כלפי השפה העליונה ועוד לקריאה בהרחבה אודות 7 אלמנטים ליצירת שפתיים מושלמות

מי יכולה לעבור עיבוי שפתיים?
עיבוי שפתיים מיועד לנשים צעירות עם שפתיים דקות ולנשים בוגרות יותר עם דלדול של הרקמה השומנית התת עורית בשפה.

מאיזה גיל ניתן לבצע עיבוי שפתיים ?
ניתן לבצע מגיל 16 עיבוי שפתיים באישור והסכמת ההורים כמובן.

אני בת 16 אני יכולה לבוא להזריק לבד?
לא, צריך לבוא עם אחד ההורים בשביל לבצע את ההזרקה בשפתיים.

איזה חומרים מתאימים להזרקות בשפתיים?
קיימים שני סוגים של חומרים:

  • חומרים זמניים - נעלמים אחרי  12-6 חודשים תלוי בסוג החומר, ביניהם קולגן וסוגים שונים של חומצות היאלורוניות.
  • חומרים קבועים - נשארים לתמיד ואינם נעלמים החומר היחיד הוא סיליקון.


חשוב להתאים את סוג החומצה למבנה השפתיים נזריק חומר שונה לשפתיים דקות וארוכות מאשר לשפתיים קצרות, בהתאמת תלויה כמה רוצים לעבות וכמה רוצים לבנות מסגרת, כמה רוצים לגרום להרמת השפה העליונה וצניחת השפה התחתונה .
לפני שיפורטו חומרי ההזרקה הנפוצים, נקדים ונציין שאין שום חומר הנחשב מושלם.
החומרים האידאליים הם אלה ללא תופעות לוואי, שאינם נספגים ונשארים לתמיד וכמובן זולים במחירם. עד היום לא המציאו חומר הזרקה מסוג זה. לפני שתחליטו על טיפול מסוים חשוב שתדעו את היתרונות, החסרונות ותופעות הלוואי של כל חומר המשמש להגדלה או עיבוי שפתיים.

מה ההבדל בין חומרים זמניים לבין חומרים קבועים?
חומרים זמניים כשמם כן הם, מדובר בסוגים שונים של חומצות היאלורניות (הילפורם, טיוסאל, ג'ובדרם, סטילאז, סרגידרם ורסטילן).  מדובר בחומר הדומה לחומר טבעי שנמצא בגוף ולכן אין צורך בביצוע טסט רגישות. תופעות הלוואי נדירות, אך קימות ומתבטאות בתגובת רגישות יתר שברוב המקרים חולפת עם הספיגה המלאה של החומר מהגוף.
מבחינת חומרים קבועים קיים חומר אחד ויחיד: סיליקון נוזלי. מוצר זה נמצא בויכוח תמידי בין הרופאים. חלקם מתנגדים לו בצורה קיצונית ואחרים טוענים שמדובר במוצר מצוין ובטוח כיום פחות פופלארי היות וחומרי ההזרקה הזמניים השתפרו ונהיו איכותיים יותר.

מהו סיליקון?
הסיליקון שנמצא כיום בשוק הוא חומר בעל דרגת ניקיון גבוהה, סטרילי ביותר, המשמש בעיקר להזרקה בתוך העיניים במקרים של היפרדות רשתית. החומר מיוצר בגרמניה ובארה"ב ומאושר ע"י משרד הבריאות בארץ החל משנת 1998. בתקופה שקדמה לכך נעשה שימוש בחומר אחר שיוצר בתנאים לא סטריליים במקומות מפוקפקים. לצערנו, הרופאים הבודדים שהזריקו מוצר זה גרמו לסיבוכים לא מעטים עקב שימוש בחומר גרוע וטכניקות הזרקה לקויות. סיבוכים אלו, הגם שמדובר בכ–20 חולים סה"כ בארץ, גרמו לרושם הגרוע שיש להזרקות סיליקון.

האם הסיליקון הינו חומר מאושר לשימוש להזרקות?
הזרקת סיליקון למטרות אסתטיקה מאושרת ע"י משרד הבריאות בארץ החל משנת 2000. המצב החוקי בארה"ב דומה מאוד לזה הקיים בארץ. סיליקון נוזלי אמנם אינו מאושר ספציפית להזרקה למטרות אסתטיות אבל לפי החוק האמריקאי (השונה מזה הישראלי) אין בכך צורך. בארה"ב חומר כל שהוא אשר קבל אישור למטרה כל שהיא ברפואה, מאפשר שימוש בו ע"י כל רופא בהתאם לשקול דעתו (שימוש - off label) אי לכך ובהתאם לחוק האמריקאי שאושר בשנת 1997, מספר גדול ביותר של רופאים אמריקאים מזריקים סיליקון – מוצר זהה לחלוטין למוצר שאושר בארץ באופן חוקי ומקבלים תוצאות טובות ביותר.

עיבוי שפתיים - איך מזריקים וכמה?
השיטה המקובלת כיום פותחה ע"י רופא עור אמריקאי ד"ר אורנטריך, בעל ניסיון בעשרות אלפי מטופלים. בשיטה זו, מותר להזריק עד 1 CC סיליקון בכל הזדמנות. ההזרקה נעשית בפיזור נרחב – במספר מוקדים ובכמויות מזעריות בכל פעם (מיקרו טיפות). כל מיקרו טיפה נעטפת מיד ע"י רקמה צלקתית המונעת תזוזה ונדידה של הסיליקון, לכן מלוי נאות של אזור המיועד להזרקה עלול לקחת מספר חודשים. היתרון העיקרי בשיטת עיבוי שפתיים זו, הוא  בכך שיש זמן להתרגל לתוצאה הסופית לאחר ירידת הנפיחות ולא להיגרר למצב של הזרקת יתר. את החומר המוזרק קשה מאוד להוציא.

עיבוי שפתיים - האם ייתכנו סיבוכים?

עלולה להיות תגובה לגוף זר. תגובה זו בד"כ זמנית כאשר נעשה שימוש בחומרים זמניים, אבל עלולה להיות קבועה ללא אפשרות טפול טובה בעת השימוש בסיליקון. התגובה מתבטאת בנפיחות של השפה והופעת גושים, ועלולה להופיע גם שנים אחרי הטיפול. למזלנו התופעה נדירה מאוד כל 5,000 או 10,000 מקרים

האם יש הגבלה בהגדלת שפתיים?

כמובן, התוצאה חייבת להיות אסתטית ומתאימה לפנים. השיטה ההדרגתית לטיפול עיבוי שפתיים. מאפשרת שליטה מלאה בנקודה זו ומונעת הגדלת יתר שממנה אין נסיגה.

למה עוד משמש הסיליקון?

השימוש בהזרקות סיליקון הולך ומתרחב בעולם, לאור הבטיחות הרבה של המוצר והתוצאות הטובות המתקבלות. נעשה שימוש בסיליקון נוזלי גם בתחומים אחרים.

  • טיפול בחולי סכרת - סיליקון נוזלי מוזרק לכף הרגל בחולי סכרת בכדי למנוע סיבוכים של פצעים כרוניים.
  • טיפול בבעיות בסוגרים - סיליקון נוזלי מוזרק לחולים עם בעיות בספיקה של הסוגרים בפי הטבעת.
  • טיפול בחולי איידס - סיליקון נוזלי מוזרק לחולי איידס לטיפול בדלדול של רקמת השומן.
  • רפואת עיניים - סיליקון נוזלי מוזרק ע"י רופאי עיניים לתוך העין במקרים של הפרדת רשתית.
  • שימוש בכירורגיה פלסטית ומגוון ניתוחים פלסטיים
  • הצערת הפנים - ישנם רופאים המזרקים סיליקון נוזלי למטרת מילוי קמטים חומצה היאלרונית בפנים פחות מומלץ ואף מסוכן לקריאה מה מומלץ היכנסו.
  • עיבוי שפתיים - סיליקון נוזלי מוזרק למטרת מילוי שפתיים.


כמה ניסיון יש למרפאות מוסקונה בעיצוב שפתיים?

עד היום (2019) במרפאות מוסקונה בוצעו עשרות אלפי הזרקות בשפתיים – מעל 25,000  מטופלות. בשנים האחרונות הרוב המכריע מזריקות חומצה היאלרונית בשפתיים. ניסיונו של ד"ר מוסקונה משתרע על פני 16 שנים וצוות הרופאים  שלנו העובדים בשיטת ד"ר מוסקונה כ 5 שנים , התוצאות האסתטיות מצוינות ושביעות רצון המטופלים גבוהה ביותר. אחוז הסבוכים אפסי ולא נתקלתי עד היום בשום סבוך בלתי הפיך.


לקריאה בהרחבה לחץ על חומרים המשתקים שרירים או על בוטוקס.
לקריאה בהרחבה על חומרי מילוי.
לקריאה בהרחבה ומידע נוסף בנושא מילוי שפתיים.


מקבץ שאלות של מטופלי 'מרפאות מוסקונה' שנענו על ידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

צור קשר