ניתוח אף

החומר שמובא לפניכם מבוסס על ניסיוני האישי (ד"ר מוסקונה), כמנתח פלסטי מומחה שביצע למעלה מ-15,000 ניתוחי אף.

ניתוח אף הנו הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר במרפאתנו עם רמת שביעות רצון גבוהה במיוחד ביחס למקובל ברפואה. ניתוחים אלה כוללים ניתוחי אף ראשוניים או ניתוח אף חוזר (חולים שנותחו אצל רופא אחר ומגיעים לביצוע תיקון ניתוח אף נוסף אצלי).

לאחרונה אני מבצע יותר ויותר ניתוחים מסוג זה, הסיבה העיקרית לכך היא ניתוחי אף מבוצעים לצערנו גם ע"י רופאים חסרי הכשרה מתאימה בתחום זה.

לגבי מחיר ניתוח אף, אני מוכרח לציין כי מנותחים רבים בוחרים מנתח על סמך הצעת מחיר לניתוח אף זולה יותר ולא טורחים לברר את הניסיון וההכשרה הספציפית לביצוע סוג זה של ניתוחי אף. כאן המקום להדגיש שלמעשה,

ניתוח אף נחשב בקרב המנתחים הפלסטיים כאחד הניתוחים המורכבים ביותר הדורש בין השאר ראיה אסתטית תלת ממדית, הבנה עמוקה של הפיזיולוגיה הנשימתית, ניסיון רב וכישרון כירורגי מיוחד בתחום ספציפי זה.

מקובל בעולם שרופא מתחיל לקבל תוצאות טובות באופן קבוע, רק לאחר ביצוע של לפחות 500 ניתוחי אף. לכן חשוב ביותר לבחור מנתח פלסטי מתאים ולא לרוץ אחרי מחיר זול (לכן יש האומרים כי "זול זה תמיד יקר").

בל נשכח שאף הוא האיבר היחיד בגוף שכמעט ולא ניתן להסתרה או להסוואה ולכן תוצאה גרועה של ניתוח אף תראה תמיד.


 צפו בתהליך המלא של ניתוח אף - לפני ואחרי ניתוח האף של רעות אלגזי 

{video}


שיחת ייעוץ טרם ניתוח אף

חשיבותה של שיחת ייעוץ טרם ניתוח אף רבה, כמו בכל ניתוחים פלסטיים, אבל במיוחד בתחום ניתוחי אף. בשיחה זו אני שומע מה מפריע לכם מבחינת מראה האף ודרכי הנשימה ומנסה להתרשם ולהבין מה תהיה צורת האף הסופית שתמצא חן בעיניכם. הדגש העיקרי אליו אני מתייחס בייעוץ ובהתבוננות איך ליצור אף טבעי ופרופורציונלי לפנים, האף צריך להיות חלק מהאישיות של אותו אדם ולהשלים את תווי הפנים לדוגמה: לפנים ארוכות נתאים אף מעט ארוך יותר. המטרה הסופית בניתוח אף היא להשרות למנותח להרגיש בנוח עם המראה החדש ובמילים אחרות שסביבת המנותח מחמיאה למראה ולהופעתו החיצונית אך אינה מודעת לכך שביצע ניתוח אף ואינה יכולה לשים את האצבע על השינוי.

בבדיקת האף (הסתכלות מדוקדקת נחשבת בדיקה בכירורגיה פלסטית), אני מעריך את סוג העור ומתרשם מהמבנה הפנימי של הסחוסים והעצמות. בעקבות השיחה הראשונית אני מבצע הדמיה ממוחשבת של האף. אני מאמין שהדמיה הינה אמצעי חשוב ביותר להבנת רצונו של המנותח והתאמת הציפיות לתוצאה הסופית. 

ההדמיה אינה מהווה התחייבות כלשהי לגבי התוצאה הסופית, אלא מהווה אמצעי נוסף להבנה הדדית ולהתאמה מדויקת יותר בין ציפיות המטופל והתוצאה. 

עד היום ביצעתי למעלה מ-17,000 הדמיות ממוחשבות ולא הופנתה אליי אפילו טענה אחת שהמציאות אינה תואמת את ההדמיה. נהפוך הוא, רוב המנותחים מעידים שהתוצאה הסופית עולה על מה שראו בהדמיה.

אני יודע שרופאים רבים מביעים דעה מנוגדת לשלי והדבר נובע משתי סיבות:

  1. אין להם ניסיון בביצוע הדמיות ממוחשבות.
  2. ההדמיות כולן מבוצעות רק על ידי (לא ע"י הפקידה), במהלכן אני מתאים את התוצאה לנתונים האישיים של כל מנותח, אני מצביע על מגבלות השיטה ומגיע להבנה מלאה עם המטופל.

הפרטים הטכניים של הניתוח כמו משך הצום, בדיקות, זמן הגעה וכו' אינם חלק מפגישת הייעוץ והם ילובנו עם המזכירות ו/או היועצות לאחר הפגישה.

מהו ניתוח אף

ניתוח אף מבוצע בבית חולים תחת הרדמה מקומית עם טשטוש עמוק בנוכחות מרדים מומחה. במהלך ניתוח אף, 

המטופל/ת אינו/ה חש/ה דבר. ניתוח אף נעשה דרך הנחיריים, במהלכו מתוקן השלד הפנימי של האף, עצמות  וסחוסים, ואינו כולל שינוי ללא בעור החיצוני.

קיימות 2 שיטות עיקריות לבצוע הניתוח:

ניתוח אף קלסי - ניתוח זה מבוצע דרך הנחיריים ללא סימן חיצוני. רובם המכריע של ניתוחי האף מבוצעים בשיטה זו. 
ניתוח אף פתוח - שיטה מורכבת יותר לביצוע ניתוח אף,  המחייבת צלקת חיצונית בין הנחיריים. שיטה זו מאפשרת גישה טובה יותר אל הסחוסים בקצה האף אבל מלווה בנפיחות ממושכת יותר ואחוז סיבוכים גבוה יותר בידיים לא מיומנות.
אני מבצע שיטה זו רק בניתוחים חוזרים, במהלך תיקון ניתוח אף, או במהלך תיקונים מורכבים אחרי פציעות. 

ניתוח אף רפואי

כאן המקום להדגיש שבאחוז גבוה של ניתוחי אף אני מבצע פעולות לשיפור הנשימה עקב בעיה ידועה מראש או כטיפול מונע הופעת קושי נשימתי לאחר הניתוח.
ההחלמה מניתוח אף משולב שונה מהמהלך לאחר ניתוח אסתטי רגיל. בניתוח זה אני משאיר טמפונים מיוחדים בעומק האף למשך מספר ימים, ומחייב לקחת טיפול אנטיביוטי. חשוב להדגיש כי לא כל הפרעות הנשימה באף נובעות משינויים מבניים (סטייה של המחיצה או בליטה של הקונכיות) חלקן נובע מהתעבות הרירית כמו בנזלת אלרגית ואותן אי אפשר לתקן בניתוח.
אי לכך אחוז ההצלחה בניתוחים רפואיים באף אינו עולה על-90%- 85% אצל המנתחים המנוסים והטובים ביותר העוסקים רק בסוג זה של ניתוח.
תכופות אני נשאל: "האם יש צורך בהפרדה של שתי הפעולות?"
לדעתי, ניתוח אף משולב אצל מנתח מנוסה ומיומן בתחום ניתוחי האף יכול להביא לחסכון ניכר בסבל ובזמן, בהשוואה לביצוע שתי פעולות נפרדות.
בפגישת הייעוץ נבדק גם התחום הנשימתי ונבחן הצורך בביצוע ניתוח אף משולב אסתטי ורפואי כאחד. 

הרדמה בניתוח אף

אני מבצע את רובם המכריע של ניתוחי האף תחת הרדמה מקומית עם טשטוש עמוק. הדבר מחייב כמובן נוכחות מרדים צמוד בחדר ניתוח ומיומנות הן של המנתח והן של המרדים בשיטה זו.

אני מודע לכך שמנתחים רבים ומרדימים רבים עוד יותר מעדיפים לבצע את הניתוח תחת הרדמה כללית, שיטה זו אינה פסולה אבל לדעתי היא גורעת

מהאפשרויות של המנתח להתייחסות מלאה לפרופיל מבנה הפנים בעת הניתוח שהרי בהרדמה כללית מוכנס צינור הנשמה לפה, המכוסה

ע"י סדינים סטריליים, כיסוי המסתיר חלק מהפנים. 

לפני מספר שנים ביצעתי עבודה מדעית על כ - 1,000 ניתוחי אף שבה השוויתי בין שיטות הרדמה שונות.

המסקנה הייתה שמעל 95% מהחולים שעברו את הניתוח בהרדמה מקומית עם טשטוש לא הרגישו דבר בעת הניתוח ויתרה מזאת, כמעט כולם לא זכרו כלל את הפעולה בחדר ניתוח והתעוררו רק בחדר התאוששות.

בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בפיתוח תרופות המשמשות לטשטוש, הן מבחינת משך הפעולה הקצר שלהן.

(לדוגמה, וליום פועל כ-20 שעות לעומת הדור השני מאותה משפחה הפועל רק 3 שעות) והן מבחינת הבטיחות שלהן והשפעתן

גם על טשטוש הזיכרון. בעקבות זאת השימוש  בהן התרחב מאוד לכל תחומי הרפואה. אין ספק שאם הניתוח מבוצע ע"י צוות מיומן יתרונות ההרדמה המקומית עם טשטוש עולים בהרבה על אלו של הרדמה כללית.

מחיר ניתוח אף

השאלה הראשונה של רוב המטופלים בשיחת הטלפון היא כמה עולה ניתוח אף? כמו שאנו אוהבים לחסוך בדברים רבים, הנטייה הראשונית שלנו הינה גם לחסוך גם בניתוחים פלסטיים ובניתוח אף. יש לזכור שמדובר באף שלך, איבר חשוב הממוקם במרכז הפנים.

ניתוח האף ילווה אותך כל חייך ולכן חשוב מאוד לא לחסוך ולא ללכת לזול ביותר.

ככל שהניתוח יבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה בעל ניסיון ומיומנות גבוהים יותר, כך הסיכוי שיצא ניתוח מוצלח ואת/ה תהיי מרוצה מן התוצאה עולה. בסופו של דבר, עלות זולה מתבררת כיקרה.
לצערי אנשים רבים  באים למרפאותינו לניתוחי תיקון, מרביתם עקב הרצון ההתחלתי לחסוך כסף. ניתוח תיקון אף מורכב ומסובך הרבה יותר ולכן גם עלותו כמעט כפולה.

החלמה מניתוח אף

היום הראשון לאחר ניתוח אף הנו הקשה ביותר. לאחר מכן, ההתאוששות הופכת קלה יותר. לאחר כשבוע ימים באים לביקורת להסרת הסד ונשארים עם פלסטרים במשך יומיים אותם מורידים לבד. עם הפלסטרים ניתן להתקלח כרגיל.
לאחר כשבוע עד עשרה ימים ניתן לחזור לשגרה וללכת לעבודה.פעילות גופנית ניתן לבצע לאחר כחודש ימים.יש להימנע משהייה ממושכת בשמש, לחבוש כובע ולהשתמש במקדם הגנה.

ישנם מקרים בהם על מנת ליצור פרופיל וחזית מושלמים יש צורך לעבות את הסנטר. בדר"כ הדרך האידאלית הינה ע"י ניתוח בהחדרת סיליקון קשיח לסנטר או ע"י הזרקת חומצה הילרונית- פעולה שיש צורך לחזור עליה מעת לעת.אומנם רוב האנשים גברים ונשים הסובלים מבעיה של סנטר שקוע לא מודעים אליו, אך בעת תיקונו כל מבנה הפנים משתנה ומאפשר לאף החדש ליצור מראה טבעי ופרופורציונלי לפנים.
 

אתם מודים, אנחנו מפרסמים

ירדן רוזנברג ההורסת עברה ניתוח אף במרפאות מוסקונה... ואיך אפשר שלא להתאהב? התוצאה מושלמת, סימטרית ופשוט יפה. אף אחד בעולם לא ישים לב שזה ניתוח...
איך יודעים שניתוח האף יצא מוצלח? פשוט לא יודעים! ☺ ניתוח אף מקצועי נראה הכי טבעי בעולם ומשתלב באופן מושלם בתווי הפנים. תודה @Delilah_beauty_center על התמונה!
אחרי ניתוח אף מוצלח במרפאות מוסקונה, יסמין המהממת כבר מוכנה לעונת החתונות והאירועים ולא מפסיקה לעשות סלפי ☺ @jasminekablan
מאי המהממת כבר הופיעה כאן פעם, אבל עם כזה סלפי אי אפשר לא לפרגן שוב ☺ מאי עברה ניתוח אף במרפאות מוסקונה שנותן לה הרבה ביטחון ובעיקר נראה ומרגיש מדהים. @may_oberfresht
אחרי ניתוח אף אצל מוסקונה, פתאום ממש תרצו להצטלם בפרופיל... ☺ טוב, ככה זה כשהתוצאה כ"כ טבעית ומושלמת. תודה לשני על התמונה היפיפיה, תיהני מהתוצאה!
מסיבה? ים? חו"ל? לא חשוב לאן רז עומדת לצאת הקיץ, היא תרגיש ותיראה מעולה, הרבה בזכות ניתוח אף מוצלח במרפאות מוסקונה. רז, תודה על התמונה ומאחלים לך קיץ מדהים כמוך! @raz_edri
כשהאף נראה ומרגיש נהדר, מצלמת הסלפי עובדת שעות נוספות... ☺ תודה לסתיו ההורסת ששלחה תמונה של התוצאה המושלמת לאחר ניתוח אף במרפאות מוסקונה. @stav_benishay
ניתוח אף במרפאות מוסקונה – החלטה קטנה שעושה שינוי גדול. הביטו בתמונה ששלחה לנו רותם – ותבינו הכל
במרפאות מוסקונה, כל לקוח הוא עולם. אנחנו דואגים להתאים את צורת האף למבנה הפנים באופן מושלם כך שהתוצאה תהיה טבעית והרמונית. ממש כמו אצל שובל המקסימה ששלחה לנו תמונה והרבה מחמאות ☺ לפרטים הגיבו "פרטים" או שלחו הודעה פרטית עם טלפון + עיר מגורים. @shoval nachum
הייתם מאמינים שהדר עברה אצלנו ניתוח אף? ברור שלא – ככה זה כשהתוצאה כ"כ טבעית, מושלמת ואלגנטית. תודה על התמונה הדר!
כבר אמרנו שניתוח אף במרפאות מוסקונה זו החלטה קטנה שעושה שינוי גדול? דנה המדהימה כותבת לנו: "כך אני נראית 10 ימים אחרי ניתוח אף אצל מוסקונה. לא רואים בכלל שזה ניתוח – כאילו נולדתי עם האף הזה! תודה ד"ר מוסקונה שעשית בדיוק כמו שרציתי, מושלם" תודה רבה על השיתוף דנה, את מהממת ומרגשת!
קבלו: שלי ביתן המדהימה! ששלחה לנו את התמונה שלה, לאחר שעברה לא מזמן ניתוח אף במרפאות מוסקונה. שלי מוסרת: "תודה מוסקונה, פשוט מדהים!"
אביתר החליט שהוא רוצה שינוי, הגיע אלינו למרפאות ועבר ניתוח אף. ככה הוא נראה אחרי – תוצאה טבעית ומושלמת, שנותנת הרבה שקט וביטחון. תודו שלא הייתם מנחשים לבד.
אוריאן בלחסן כותבת לנו: "התוצאה ממש ממש טבעית. במשך שנה וחצי לא היה אחד ששאל אותי אם עשיתי ניתוח אף!" זוהי בדיוק המומחיות שלנו במרפאות מוסקונה – תוצאה מדהימה שמתאימה למבנה הפנים ונראית טבעית לחלוטין. תודה על המחמאות אוריין, שמחים שאת מאושרת!
גם 35 שנה אחרי ניתוח אף אצל ד"ר רוני מוסקונה – התוצאה נשארת מדהימה וטבעית. אורטל שיתפה אותנו בתמונה של אמא שלה, וזה רק מוכיח עד כמה חשוב לעבור ניתוח אף אצל המומחים של מרפאות מוסקונה ולא בשום מקום אחר.
"כשהגעתי לד"ר מוסקונה, אמרתי לו כמה חשוב לי אף מושלם לקראת החתונה. התמונות יצאו מדהימות - פשוט תודה!" @orrmalakan
גם לינוי שיתפה אותנו בתמונה שלה לאחר ניתוח אף במרפאות מוסקונה... והאמת שממש קשה לנו לא להתאהב ☺ תוצאה ממש טבעית ☺
אנחנו לא יודעים איפה סיוון תבלה הקיץ, אבל מה שבטוח היא תעשה המון תמונות סלפי ☺ והאמת אנחנו לגמרי מבינים אותה – תראו איזו תוצאה מדהימה של ניתוח אף רק במרפאות מוסקונה! תודה על התמונה סיוון, את מושלמת
אנחנו מקבלים המון מכתבי תודה, אבל כזה מכתב מרגש – מזמן לא קיבלנו. שימו ❤ מה כתבה לנו עדי: "היי, לפני כמעט 4 שנים עברתי אצל האחד והיחיד מוסקונה ניתוח אף. הייתי אז רק בת 16 והחששות היו בעיצומן, אך לא מהתוצאה אלא רק מעצם העובדה שאני נכנסת לניתוח. לפני זריקת הטשטוש, תפסתי לדוקטור את היד ואמרתי לו שהוא היחיד שעליו אני סומכת. שיצאתי מהניתוח, אפילו כאב לא היה לי, רק נפיחות שלאט לאט ירדה והרגשתי הכי טבעית, הכי אני בעולם!!! מה שאומר שאין ולא יהיה כמו ידי הזהב של דוקטור מוסקונה. חזרתי מהחופש הגדול לבית הספר, אף אחד לא שם לב שעברתי ניתוח, אפילו חברות קרובות שמכירות כל פרט אצלי לא חשו בזה. זאת ההוכחה לכך שהאף שלי עבר את העיצוב הכי טבעי שיש !מאז ועד היום הביטחון בשמיים והאושר לא פוסק. רק רציתי להגיד תודה!!!" עדי, תודה לך על השיתוף המרגש. זה נותן לנו כוח להמשיך ולהגשים חלומות במקצועיות ובאהבה.
עונת האירועים כבר כאן ואם יש משהו שיגרום לך לצאת אליהם כשאת מרגישה טוב יותר, שלמה יותר עם עצמך – אל תהססי, החיים קצרים וצריך לחיות אותם בדרך שתמיד חלמת. תודה לרעות המדהימה ששלחה לנו את התמונה לאחר ניתוח אף במרפאות מוסקונה. מושלם כבר אמרנו? @reut maman
זו ליבר ואפשר לראות שהיא מקסימה, אבל אי אפשר לראות שהיא עברה ניתוח אף במרפאות מוסקונה. ככה זה כשהתוצאה כ"כ טבעית שבקושי אפשר להבחין ☺ @libar_batito

למידע נוסף על ההכנה לניתוח אף וההחלמה אחריו כנסו לעמוד שאלות ותשובות על ניתוח אף.

 
להלן מספר תמונות לפני ניתוח אף ואחרי ניתוח אף. אוסף תמונות ניתוחי אף נוספות בעמוד הגלריה:
{gallery} 

הכתבה נכתבה בידי ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי בכיר (מ.ר. מומחה - 6551)

 

צור קשר

ד"ר רוני מוסקונה - מנתח פלסטי